Івано-Франківська область прийняла 150 тисяч внутрішньо переміщених людей.
Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук в програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.
"Це дуже велика кількість. Ми приймали людей соціально вразливих верств населення, яким, зокрема, потрібна допомога у працевлаштуванні, тому їхали мобільні бригади.
Найважливіше те, що кожна людина має мати, де зупинитись. Їм потрібне житло. Ми впорались з цим завданням.
Тому, що за весь період в області створили 95 комплексних будинків проживання, іншими словами - шелтери. Тобто, тимчасові місця для перебування людини", - каже Онищук.
Зі слів посадовиці, соціальне житло - вимога часу, адже важливо, аби люди, які не мають куди повертатися та планують залишитись на Прикарпатті, мали домівку.
"Відповідно на минулому тижні, в Києві в Кабінеті Міністрів України підписали Меморандум, де був представник Івано-Франківської військової адміністрації та представник від Коломийської міської ради. Відтак, з представництвом Міжнародної організації з міграції підписали чотиристоронній Меморандум за участі віцепрем'єр-міністра України Ірини Верещук.
У рамках цього проєкту заплановано побудувати на Коломийщині будинок на 200 квартир для внутрішньо переміщених людей та соціально вразливих верств населення.
Тобто, ми дали підписанням цього меморандуму старт й надіємося, що все надалі буде добре й ми матимемо змогу побудувати для тих, хто найбільше такого житла потребують", - підкреслила Онищук.
Посадовиця додає: наразі ведуть перемовини з іншими організаціями щодо продовження таких проєктів й будівництва відповідних багатоповерхових будинків. Для того, щоб забезпечити квартирами тих, хто потребує.
"Минулого року урочисто відкрили шелтер на 500 ліжкомісць. Створили там комфортабельні умови. Там проживають внутрішньо переміщені особи, які до нас приїхали, також родини загиблих.
Соціальне житло необхідне - і ми в цьому напрямку працюватимемо. Вищезгаданий проєкт буде комунальною власністі Коломиї - й це дуже важливо. Найголовніше зараз побудувати це житло, і побачити ту кількість людей, яку можемо там поселити.
Ми вже робили аналіз по цілій області. Людей, які б хотіли отримати соціальне житло на Прикарпатті, є досить багато. Тому це один із проєктів, який потрібно втілити у життя. Чимшвидше, тим краще", - резюмувала Світлана Онищук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Наш пріоритет — економічна та інвестиційна привабливість Прикарпаття", — Світлана Онищук
Підтримка захисників та підсилення медичної сфери: скільки коштів спрямували на відповідні програми
Аби підтримати родини воїнів: як на Прикарпатті функціонує мобільна робоча група