Для кожної смуги – власний світлофор: в Івано-Франківську застосують нову для міста схему регулювання руху

Нову для міста Івано-Франківська схему регулювання руху автотранспорту планують застосувати на перехресті вулиць Галицької – Горбачевського та Калуського шосе в Івано-Франківська.

Ідеєю коротко поділився на нещодавній оперативній нараді в міськвиконкомі заступник міського голови – директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак, інформує Фіртка.

Посадовець нагадав, що вказане перехрестя торік зазнало значної реконструкції, внаслідок якої вулиця Галицька у вказаному місці стала дещо ширшою й отримала п’яту смугу руху. Такі зміни дозволили вирішити низку проблем і збільшити пропускну здатність перехрестя.

Так, якщо раніше (коли проїзна частина вулиці Галицької у вказаному місці мала чотири смуги руху) той, хто повертав ліворуч, зупинявся і блокував весь потік за ним, то тепер такі транспортні засоби отримали власну смугу руху.

Коли у жовтні 2021 року Михайло Смушак розповідав про перебіг робіт щодо реконструкції перехрестя, він також анонсував встановлення у вказаному місці нових світлофорів.

Наразі вже відомо, коли з’являться нові світлофори і які зміни чекають систему регулювання руху на вказаному перехресті в контексті проведеної реконструкції.

Зі слів заступника міського голови, наразі вже готовий проєкт щодо заміни світлофорного об’єкта, укладено відповідні угоди. Тож нові світлофори запрацюють вже наприкінці березня – на початку квітня цього року.

При цьому на автомобілістів чекають новації, яких раніше ще не бачили в Івано-Франківську.

«Вперше в місті ми використовуємо таку модель, коли над кожною смугою буде окрема секція. Це дасть можливість нам пріоритезовувати: першим буде їхати громадський транспорт, потім будуть їхати автомобілі», - розповів Михайло Смушак.

Необхідність заміни світлофорного об’єкта та використання нової моделі регулювання руху посадовець пояснює насамперед міркуваннями безпеки та покращення умов руху громадського транспорту.

«Мета цього світлофорного об’єкта – це, перше, підвищити безпеку – тут нема пішохідних переходів, тому люди просто перебігали вулицю, а друге – що тут не можливо було повернути на автостанцію № 2 нашим автобусам, які сюди рухаються, та тролейбусам», - зазначив директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики.

В перспективі у вказаному місці розглядається можливість запровадження реверсивного руху по вулиці Галицькій зі встановленням реверсивного світлофора. Наразі це питання опрацьовують фахівці.

Нагадаємо, реверсивний світлофор цьогоріч планується встановити також під залізничним мостом на перехресті вулиць Вовчинецької – Деповської – Сагайдачного, де планують облаштувати кільцеву розв’язку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: Тендер вже провели: на перехресті Південного бульвару та вулиці Бельведерської будуть світлофори 

Створюють умови для зручного заїзду: у Дем’янів Лаз пустять громадський транспорт

П’ять смуг та паркувальні місця: на одному з найпроблемніших перехресть Івано-Франківська змінять схему руху 

Майже 1 800 дорожніх знаків, кілометри бар’єрів та нові тротуари: прикарпатські шляховики подбали про безпеку учасників руху

Вулицю Надрічну в Івано-Франківську перекриють для руху транспорту

Дороги в Івано-Франківській області: що планують відремонтувати у 2022 році (ФОТО)

«Мале карпатське коло»: у 2022 році проєкт отримає «добре прискорення», - Шмигаль

В Івано-Франківській територіальній громаді цьогоріч капітально відремонтували 26 доріг 

Посадовці Івано-Франківського управління капітального будівництва наглядатимуть за будівництвом пункту дислокації для десантників у Закарпатті 

П’ять смуг і новий світлофор. Вулиця Галицька у районі перехрестя з Горбачевського стане на два метри ширшою  

В Івано-Франківську на перехресті Південний бульвар-Бельведерська таки будуть світлофори: вже замовили проєкт 


13.01.2022 Сергій Білий 4671
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

335
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13814 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1576
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

870
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6138
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1722

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

638

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1466

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1277

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1166
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

520
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

659
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1579
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

601
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

880
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5924
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13651
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

249
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

548
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

485
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

792 2