
В Держпродспоживслужбі Івано-Франківщини розробили методичні рекомендації щодо гігієнічних вимог до облаштування туалетних кімнат в школах та дитячих садках.
Всі заклади освіти повинні бути забезпечені внутрішніми туалетами, підведенням до умивальників холодної та гарячої протічної води, пише Фіртка.
Для шкіл у місцевості, де відсутня каналізаційна система, передбачаються теплі туалети, прохід до яких з будівлі школи здійснюється через подвійний тамбур. У сільській місцевості допускається організовувати туалети вигрібного типу окремо від будівлі закладу.
Підлога туалетних та умивальних кімнат повинна вистилатися керамічною або мозаїчною шліфованою плиткою. Забороняється використовувати цементні, мармурові або інші подібні матеріали для настилу підлоги усіх приміщень.
Обладнання туалетних і умивальних наступне:
- для дівчаток кількість санітарних приладів - 1 унітаз на 30 дівчаток,
- для хлопчиків - 1 унітаз і 1 пісуар на 40 хлопчиків;
- в умивальних - 1 умивальник на 60 учнів;
- туалети та умивальні для викладачів - 1 унітаз і 1 умивальник (окремо для чоловіків і жінок), кабіна для особистої гігієни жінки - гігієнічний душ, унітаз, умивальник.
При актовому залі слід передбачити два санітарні вузли окремо для чоловіків та жінок, які обладнують унітазом і умивальником. Медичний блок повинен мати свій санітарний вузол (унітаз, умивальник).
Туалети та душові (окремо для дівчат та хлопців) при роздягальних спортивних залах обладнують одним унітазом, одним умивальником, двома душовими сітками з установкою відокремлюючої перегородки, ножною ванною, а туалети та душові для персоналу харчоблоку - одним унітазом, одним умивальником, одною душовою сіткою. Туалети для 1-4 класів повинні бути обладнані дитячими унітазами.
У загальних туалетах для учнів (окремо для хлопчиків і дівчаток), які розміщуються на кожному поверсі закладу освіти, слід передбачити універсальну кабіну загального користування для використання її особами з інвалідністю, у тому числі тими, що пересуваються на кріслах колісних, за допомогою милиць чи інших засобів.
Туалетні приміщення прибираються після кожної перерви та щоденно в кінці робочого дня з використанням дезинфікуючих речовин. Надвірні туалети необхідно прибирати перед великою перервою, після неї, після закінчення занять у школі. Двері туалету повинні бути на пружині або блоках і завжди закритими. Техперсонал забезпечується спецодягом для прибирання.
Читайте також: