Для чого використовуються трубопровідні компенсатори

Унаслідок температурного впливу відбувається розширення або стиснення труб.

Якщо не вжити заходів, це може призвести до їхнього руйнування. Трубопровідні компенсатори являють собою ефективний засіб для розв'язання таких проблем.

Щоб вибрати потрібну модель, необхідно розібратися з принципом дії та особливостями використання.

Як діє трубопровідний компенсатор

Трубопроводи часто працюють у складних умовах, пов'язаних зі значним впливом різноманітних факторів. Необхідно враховувати не тільки механічні навантаження, а також вплив теплового розширення, вібрації або перепадів тиску. Ці явища часто відмічаються у трубопроводах опалення. Для боротьби з ними застосовуються компенсатори різних типів. Придбати їх можна, вибравши у каталозі компанії Armax – надійного постачальника трубопровідної арматури.

Компенсатори являють собою еластичні невеликі ділянки труб, які встановлюються між частинами трубопроводу. У такій ситуації розширення і звуження внаслідок температурного впливу поглинаються завдяки будівлі компенсаторів. Ці вузли повинні боротися з різними видами механічного впливу – поздовжнім, поворотним, зсувним та іншими. Для безвідмовної роботи трубопроводу встановлені пристрої повинні забезпечувати захист від усіх варіантів руйнівних впливів такого роду.

Якщо не встановити ці елементи, то в результаті може статися вигин трубопроводу або протікання. У результаті доведеться частіше виконувати ремонтні роботи. При виборі відповідного виробу необхідно враховувати використовуваний спосіб з'єднання. Під час монтажу слід пам'ятати, що в результаті впливу на труби може змінитися розподіл ваги елементів трубопроводу.

Різновиди трубопровідних компенсаторів

Існують різні види компенсаторів, що мають свої особливості, які необхідно враховувати:

  • Сильфонні мають двошарові стінки з гофрованої сталі. Такий пристрій забезпечує ефективність роботи без шкоди для міцності з'єднання.
  • Сальникові забезпечують з'єднання таким чином, щоб труба меншого діаметра щільно вставлялася в трубу більшого. Між ними є шар ущільнювача, що забезпечує герметичність. При тепловому розширенні ділянки трубопроводу внутрішня частина буде відповідним чином зміщуватися всередині зовнішньої.
  • Гумові мають ділянку гумової труби як основний елемент. Можуть застосовуватися для труб, зроблених із різних матеріалів.
  • Лінзові містять у собі кілька вставок у формі лінз. Кожна з них має відносно невелику компенсаторну здатність, але їхнє спільне застосування дає змогу забезпечити достатній захист від руйнівного впливу.

Компенсатори слід також розрізняти за способом встановлення. Їхній монтаж може здійснюватися між ділянками труб, розташованими вздовж прямої або там, де є поворот. В останньому випадку можуть застосовуватися вигнуті компенсатори.

У компанії Armax є великий асортимент різних видів трубопровідних компенсаторів. Діє вигідна система знижок. Доставка здійснюється в будь-яке місто підконтрольної частини України у найкоротші терміни.

Реклама


24.04.2024 199
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2154 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1494
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5281
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15120 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3604 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3438

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

148

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

193

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1347

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2688
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

376
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1535
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1298
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

786
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

520
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

683
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1039
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21967
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

491
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

516 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

976 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

772