Багато захворювань жіночої репродуктивної системи можна діагностувати за допомогою біопсії ендометрію. Процедура полягає в заборі невеликої кількості слизової оболонки з внутрішньої частини матки для лабораторного дослідження. Оскільки забір матеріалу потребує розширення шийки матки, він є болісним та потребує анестезії. Проводиться пайпель-біопсія за допомогою спеціального пластикового катетера, який всмоктує необхідну кількість матеріалу. Тому ця процедура переноситься легше та відбувається швидше.
Покази до проведення біопсії ендометрію
Пайпель-біопсію лікар призначає пацієнткам за наявності підозри на патологічні зміни у внутрішньому шарі матки. Якщо УЗД органів малого таза, лабораторні аналізи та гінекологічний огляд не дали достатньо інформації — ця методика буде найбільш результативною. З її допомогою діагностують ендометріоз і гіперплазію ендометрію, хронічний ендометрит та пухлинні захворювання.
Показами до біопсії ендометрію можуть бути:
- аномальні маткові кровотечі;
- безпліддя;
- кровотечі під час менопаузи, вживання гормональних ліків;
- рясні кровотечі у жінок в пременопаузі;
- викидні на ранніх термінах вагітності.
За наявності такої симптоматики необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря. Лише своєчасна діагностика гарантує ефективну та швидку терапію.
Особливості проведення пайпель-біопсії
День менструального циклу, в який буде проведено процедуру, лікар вибирає залежно від попереднього діагнозу. Підготовка до біопсії охоплює низку лабораторних досліджень, включно із загальним аналізом крові, тестами на ВІЛ, сифіліс та гепатити. Попередньо досліджують мазки та проводять цитологію.
За 3 дні до процедури потрібно:
- відмовитися від препаратів, які розріджують кров;
- утриматися від статевих контактів;
- не використовувати вагінальні свічки, креми та мазі, не проводити спринцювання;
- не вживати продуктів, які сприяють підвищеному газоутворенню.
Перед дослідженням необхідно провести очисну клізму.
Пайпель-біопсію проводять під місцевим знеболенням на гінекологічному кріслі. Для забору матеріалу знадобиться декілька хвилин. Катетер, що використовують для проведення процедури, є одноразовим, тому пацієнтка може бути впевнена в безпеці та стерильності. Відібрані матеріали відправляють на дослідження, за результатами якого буде встановлено остаточний діагноз та підібрано лікування.
Період реабілітації становить кілька днів. Ц цей час можуть бути незначні кров’янисті виділення, потрібно утримуватися від статевих контактів, відвідування відкритих водойм і басейнів, а також важких фізичних навантажень.
Реклама