Для чого існують криптовалюти?

Метою першої криптовалюти, біткойна, було просто створити платіжну систему, яка працювала б без фінансових установ, щоб надати споживачам певний ступінь інформаційного самовизначення та анонімності. У результаті останніми роками біткойн використовувався, серед іншого, як засіб платежу для незаконних транзакцій. Хоча ця обставина знизила суспільне визнання криптовалют, базову технологію з тих пір розширили та вдосконалили. Криптовалюти тепер можна використовувати набагато частіше, ніж просто при проведенні обміну через обмінники на Moneyroll, оскільки вони представляють безпечну, швидку та економічно ефективну альтернативу для передачі конфіденційних даних.

Наприклад, у пілотному проекті Всесвітня продовольча програма ООН використовує Ethereum для розподілу ресурсів серед біженців. Організація видає купони на їжу через блокчейн, і ті, хто постраждав, можуть платити в таборах біженців за допомогою сканування райдужної оболонки ока. Таким чином, фінансові ресурси потрапляють безпосередньо до тих, хто їх потребує, і корупція більше не є проблемою для організації. Facebook також хоче запровадити власну цифрову валюту Libra, щоб уможливити глобальні платежі через Facebook, WhatsApp та Instagram. Посилання на кошик валют призначене для захисту Libra від коливань вартості. Центральні банки досі скептично ставилися до планів гіганта соціальних мереж. Зараз же ж більшість криптовалют можна обміняти на сервісах, що надають перелік онлайн-обмінників. На сайтах є великий перелік обмінників з вказаними банківськими курсами, приміром, https://moneyroll.pro/ru/exchange/usdt-trc20-privatbank/. Кожен клієнт може вибрати для себе ідеальний варіант, швидко та надійно отримуючи кошти на власний рахунок з мінімальними комісіями.

Які існують криптовалюти?

У 2009 році була створена перша і, ймовірно, найвідоміша криптовалюта: біткойн (BTC). Якщо виміряти ринкову капіталізацію, то на криптовалютний дебют все ще припадає найбільша частка ринку віртуальних валют. Ethereum (ETH) і Binance Coin (BNB) йдуть другою і третьою за величиною криптовалютами. Загалом у світі зараз існує близько 5000 різних криптовалют, і кількість віртуальних валют, здається, зростає з кожним днем. Але чому існує так багато різних валют? Перш за все, технологія вдосконалювалася та розвивалася після випуску біткойна. Це відкрило шлях для альтернативних валют, які пропонують багато переваг перед біткойнами та мають власну спрямованість. Наприклад, Litecoin швидший за Bitcoin, Ethereum можна використовувати не тільки для здійснення валютних операцій, але й для укладення контрактів, так званих «розумних контрактів», а Ripple призначений для використання банками для прискорення регулярних переказів.

Біткойн-бум і криптовалютне божевілля

Разом з технічним прогресом прийшов бум біткойнів. У середині грудня 2017 року один біткоін коштував майже 20 000 доларів. У наступні місяці вартість різко впала. Наприкінці 2018 року біткойн іноді коштував менше 3000 доларів — це 85% втрати вартості. До березня 2021 року вартість одного біткойна знову зросла до понад 50 000 доларів. Рекордні активи альтернативної валюти роблять ринок особливо цікавим для спекуляцій і створюють стимули для подальшого розвитку криптовалют і проведення нових випусків криптовалют.

Постійно з’являються нові ідеї, плани та бізнес-моделі для безготівкових цифрових валют. Будь то криптовалюти, пов’язані з діамантами («Carat»), криптовалюта, яка дається як винагорода за добрі справи («Hullcoin»), чи валюта, яка є просто пародією на біткойн («Dogecoin») — уява Там, здається, бути без обмежень.

Як криптовалюта працює як платіжний засіб?

Купувати каву та тости в супермаркеті за Bitcoin, Ethereum & Co.? Цей вид оплати ще не запроваджений повсюдно, але в принципі можливий. Використовувати криптовалюти як звичайну платіжну систему все ще досить проблематично, оскільки немає фіксованих обмінних курсів і курси сильно коливаються. У цьому відношенні для роздрібних продавців часто ризиковано, наприклад, приймати криптовалюти. Тим не менш, все більше онлайн-магазинів пропонують оплачувати не погашені суми рахунків безготівковими цифровими валютами. На сайті Coinmap перераховані всі магазини, які приймають криптовалюту.

Однак досі віртуальні валюти в основному зберігалися в так званих «гаманцях», цифрових гаманцях і захищені особистими ключами у формі числових кодів.

Реклама


13.04.2024 411
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

550
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

860
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1209 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2626
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1975
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2210

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

281

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

416

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1360

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1337
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

181
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18110
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1069
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3419
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

775
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10546
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6273
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

901
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

204
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

432
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3029
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

745