Для чого існують криптовалюти?

Метою першої криптовалюти, біткойна, було просто створити платіжну систему, яка працювала б без фінансових установ, щоб надати споживачам певний ступінь інформаційного самовизначення та анонімності. У результаті останніми роками біткойн використовувався, серед іншого, як засіб платежу для незаконних транзакцій. Хоча ця обставина знизила суспільне визнання криптовалют, базову технологію з тих пір розширили та вдосконалили. Криптовалюти тепер можна використовувати набагато частіше, ніж просто при проведенні обміну через обмінники на Moneyroll, оскільки вони представляють безпечну, швидку та економічно ефективну альтернативу для передачі конфіденційних даних.

Наприклад, у пілотному проекті Всесвітня продовольча програма ООН використовує Ethereum для розподілу ресурсів серед біженців. Організація видає купони на їжу через блокчейн, і ті, хто постраждав, можуть платити в таборах біженців за допомогою сканування райдужної оболонки ока. Таким чином, фінансові ресурси потрапляють безпосередньо до тих, хто їх потребує, і корупція більше не є проблемою для організації. Facebook також хоче запровадити власну цифрову валюту Libra, щоб уможливити глобальні платежі через Facebook, WhatsApp та Instagram. Посилання на кошик валют призначене для захисту Libra від коливань вартості. Центральні банки досі скептично ставилися до планів гіганта соціальних мереж. Зараз же ж більшість криптовалют можна обміняти на сервісах, що надають перелік онлайн-обмінників. На сайтах є великий перелік обмінників з вказаними банківськими курсами, приміром, https://moneyroll.pro/ru/exchange/usdt-trc20-privatbank/. Кожен клієнт може вибрати для себе ідеальний варіант, швидко та надійно отримуючи кошти на власний рахунок з мінімальними комісіями.

Які існують криптовалюти?

У 2009 році була створена перша і, ймовірно, найвідоміша криптовалюта: біткойн (BTC). Якщо виміряти ринкову капіталізацію, то на криптовалютний дебют все ще припадає найбільша частка ринку віртуальних валют. Ethereum (ETH) і Binance Coin (BNB) йдуть другою і третьою за величиною криптовалютами. Загалом у світі зараз існує близько 5000 різних криптовалют, і кількість віртуальних валют, здається, зростає з кожним днем. Але чому існує так багато різних валют? Перш за все, технологія вдосконалювалася та розвивалася після випуску біткойна. Це відкрило шлях для альтернативних валют, які пропонують багато переваг перед біткойнами та мають власну спрямованість. Наприклад, Litecoin швидший за Bitcoin, Ethereum можна використовувати не тільки для здійснення валютних операцій, але й для укладення контрактів, так званих «розумних контрактів», а Ripple призначений для використання банками для прискорення регулярних переказів.

Біткойн-бум і криптовалютне божевілля

Разом з технічним прогресом прийшов бум біткойнів. У середині грудня 2017 року один біткоін коштував майже 20 000 доларів. У наступні місяці вартість різко впала. Наприкінці 2018 року біткойн іноді коштував менше 3000 доларів — це 85% втрати вартості. До березня 2021 року вартість одного біткойна знову зросла до понад 50 000 доларів. Рекордні активи альтернативної валюти роблять ринок особливо цікавим для спекуляцій і створюють стимули для подальшого розвитку криптовалют і проведення нових випусків криптовалют.

Постійно з’являються нові ідеї, плани та бізнес-моделі для безготівкових цифрових валют. Будь то криптовалюти, пов’язані з діамантами («Carat»), криптовалюта, яка дається як винагорода за добрі справи («Hullcoin»), чи валюта, яка є просто пародією на біткойн («Dogecoin») — уява Там, здається, бути без обмежень.

Як криптовалюта працює як платіжний засіб?

Купувати каву та тости в супермаркеті за Bitcoin, Ethereum & Co.? Цей вид оплати ще не запроваджений повсюдно, але в принципі можливий. Використовувати криптовалюти як звичайну платіжну систему все ще досить проблематично, оскільки немає фіксованих обмінних курсів і курси сильно коливаються. У цьому відношенні для роздрібних продавців часто ризиковано, наприклад, приймати криптовалюти. Тим не менш, все більше онлайн-магазинів пропонують оплачувати не погашені суми рахунків безготівковими цифровими валютами. На сайті Coinmap перераховані всі магазини, які приймають криптовалюту.

Однак досі віртуальні валюти в основному зберігалися в так званих «гаманцях», цифрових гаманцях і захищені особистими ключами у формі числових кодів.

Реклама


13.04.2024 543
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1092
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2806
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

978
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1039
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1042 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3106 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

904

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

778

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1094
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

150
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2344
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1148
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

451
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15070
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7383
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

817
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

379
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

290
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

380
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

659
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1113