
Урок з безпеки – заради життя! Під таким девізом працівники підрозділів Державтоінспекції області провели уроки в шкільних навчальних закладах, які передусім мають перед собою мету: нагадати дітям про правила поведінки на дорогах під час літніх канікул.
Робота з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму постійна і систематична як з боку батьків, педагогів, так і працівників Державтоінспекції, але, як не прикро, діти потрапляють в дорожні пригоди, в яких травмуються, а інколи і стають жертвами помилок. Третина від усіх скоєних дорожньо-транспортних пригод з участю дітей стається з їхньої вини, тому під час бесід в учнівських аудиторіях інспектори розповідають, що на дорогах потрібно бути уважними, не відволікатися в процесі дорожнього руху, оскільки найменша неуважність може призвести до летальних наслідків, інформує прес-служба ДАІ.
В цьому році на Івано-Франківщині в ДТП загинуло двоє неповнолітніх, а понад 20 отримали травми та каліцтва.
Найчастіше в автопригодах травмуються діти-пішоходи, потім пасажири автотранспорту, рідше – водії мопедів, велосипедів, скутерів. Винні тут дорослі. В першу чергу водії, в т.ч. водії-батьки, які порушують Правила, що призводить до ДТП. Крім того, вина дорослих у тому, що не навчили, не проконтролювали дитину, одним словом, не забезпечили належних умов як для тих дітей, яких перевозили, так і тих, що порушували правила поведінки на дорозі. Зокрема, коли батьки купляють дитині велосипед чи мопед, то вони мають і навчити, і перевірити знання Правил – як практичних навиків, так і теоретичних, адже неодноразово трапляються пригоди, коли діти виїжджають з другорядної дороги на головну, не надавши переваги в русі автотранспорту, що рухається, чи виїжджають на смугу зустрічного руху і т.д. Коли спілкуєшся із дітьми, учасниками ДТП, то виявляється, що їхні батьки є водіями автотранспорту, а своїх дітей не навчили азів дорожньої грамоти, тож наслідки нещасть із дітьми – це, безперечно, вина дорослих.