Для коломиян вода з Пруту по 1 долару

 

Рішенням виконавчого комітету Коломийської міської ради від 27 вересня 2011 року в Коломиї діють нові тарифи на водопостачання та водовідведення і аж ніяк не на користь людей.

 

З 01.09.2011 року тариф для населення на послуги водопостачання становить 4,50 грн. за 1 м3 води, на послуги водовідведення - 3,38 грн. за 1м3 стоків. У сумі – майже 1 дол.США (за курсом). Можливо, що комусь із коломийських можновладців здалося, що він уже в Європі чи Америці. Але зарплати та пенсії в Україні про це сказати не можуть. Як мають коломийці справлятися із своєю платоспроможністю не залізаючи у борги за комунальні послуги, на виконкомі ніхто не пояснив. Дехто з присутніх у сесійній залі пошепки згадував передвиборчу кампанію, де нині діючий голова І.Слюзар ствердно говорив «Я знаю де взяти гроші». Тепер це вже менш-більш зрозуміло – знову і вкотре із кишень коломиян. Адже у інших громадах різницю у тарифах відшкодовують з місцевих бюджетів, а от коломийці платять усі 100%.

 

За підняття тарифів для населення проголосувала команда міського голови І.Слюзара спільно із іншими членами виконавчого комітету міської ради. Усього – «за» голосувало 17 членів виконкому. Утримався представник політичної партії «Фронт Змін» Василь Свиридюк та «бютівець» секретар міської ради Ярослав Гошій, який не так давно проголосував «за» підняття тарифів на квартплату. Схоже, цього разу пан Гошій зрозумів що означає підвищення ціни на послуги водоканалу, особливо для пенсіонерів і соціально-вразливих груп населення.

 

Втім, на жаль, це не зрозумів ні міський голова, ні його заступники, ні інші члени виконкому, серед яких представниця громадської ради при міському голові Марія Ославська, голова Народного Руху України Святослав Бучелюк, член Української Народної Партії Андрій Заренок,  лікар Володимир Кифорук, освітянин Олексій Вишиванюк і, як це не дивно, свободівець Тарас Воробель та ряд інших.

 

Комунальне підприємство «Коломияводоканал» обґрунтовує підняття ціни на воду рядом причин. Зокрема необхідністю виконання програми реформування житлово-комунального господарства, покращення якості надання послуг водопостачання та водовідведення, а також виходячи із збільшення фактичних витрат на надання послуг. Отож керуючись статтею 191 Господарського кодексу України, статтею 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статтею 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", статтею 8 Закону України "Ціни і ціноутворення" виконавчий комітет міської ради таки підняв ціну на воду для коломиян. За що, мабуть, мешканці міста мають подякувати меру-господарнику Ігорю Богдановичу. Так і хочеться казати, на кшталт фрази, яка нещодавно сколихнула Україну «Спасибо жителям Донбасса…» - «Спасибі тобі, Богдановичу».

 

Депутати від політичної партії «Фронт Змін» у Коломийській міській раді ініціюють винесення питання піднятих тарифів на водопостачання та водовідведення на розгляд депутатів Коломийської міської ради з тим, щоб рішення виконкому – відмінити та передбачити необхідні кошти на відшкодування різниці у тарифах у міському бюджеті, як ще донедавна пропонував голова комісії з питань фінансів та бюджету М.Комісарук. 

 

Також рішення стосовно обов’язкового розгляду даного питання на сесії Коломийської міської ради після його розгляду виконавчим комітетом прийняла постійна депутатська комісія з питань житлово-комунального та дорожнього господарства і комунікацій, очолювана Віталієм Вандичем (Фронт Змін).

 

А от чи проект рішення комісії, який обов’язковий для включення до порядку денного чергової сесії, буде винесено на розгляд сесії, наразі невідомо. Адже незрозумілою є репліка міського голови Ігоря Богдановича Слюзаря, яка прозвучала на засіданні виконкому, де він заявив що підняття тарифів це якраз компетенція виконкому і «якщо хтось хоче виносити це питання на розгляд сесії, має право». Невже Богданович боїться відміни депутатами рішення виконкому?

 

Нагадаю, в липні рішення про підняття цін на квартплату майже відмінили. Депутатам «фронтовикам», «бютівцям» і «свободівцям» не так давно не вистачило лише 4 голоси.

 

Подейкують, що політикою І.Слюзара не дуже вдоволені і його окремі однопартійці та союзники. Тож відміна рішення голосами «Фронту Змін», «БЮТу», «Свободи» та окремих членів УНП і НРУ цілком можлива.

 

Та і в світлі останніх подій опозиційні сили можуть розраховувати на голоси «Удару». Також викликає цікавість як поведе себе Партія регіонів, лідер якої, Президент України  В.Ф.Янукович виступає з різкою критикою проти підняття тарифів. Припускати їх позицію щодо підняття тарифів на разі важко, адже за відміну рішення виконкому стосовно підняття тарифів на квартплату депутати від Партії регіонів у липні не голосували.

 

 Отже, крапку у воді з Пруту для коломиян по 1 долару, мабуть, ще не поставлено.

 

 

 

 

 

Оксана Островська, тижневик «Коломийські ВІСТИ»,

спеціально для Фirtkи


Коментарі (6)

Василь 2011.09.28, 09:37
Це ще нормально. В Надвірній було по 8,6грн. до травня 2011 року, а з травня по 10,80 грн. Оце тариф :)
Василь 2011.09.28, 09:39
а обгрунтування тарифу - великі втрати води при транспортуванні в системі, таке можливе тільки у нас мабуть
ostra 2011.09.28, 20:44
смішно, але факт. Хоча є надія на "фронтовиків"
фронтовик 2011.09.28, 22:53
їх, фронтовиків, -мало. надія хіба на свідомих депутатів, які думають головою і про громаду, а не граються у політику і воюють з фронтом змін, який у опозиції до міського голови. а раз у опозиції, значить у меншості. а раз у меншості то голосів мало.
ostra 2011.09.29, 12:08
враховуючи нинішню політичну ситуацію в Коломийській міській раді думаю є шанс відмінити підняття тарифів. Минулого разу з виконкому зняли питання про підвищення бо міський голова скоріш за все не був впевнений що набере необхідну кількість голосів, наступна сесія покаже що з того буде
Svoj 2011.11.22, 15:19
Таке враження, що у Раді сидять тупоголові неграмотні профани. Хоч один задався питанням, про достовірність та реальність витрат, включених до собівартості. Хоч один витребував журнали обліку води на водозаборі, чи був присутній на виконанні ремонтних робіт. Як може бути вдвічі більше стоків, ніж використано води. Хоч один витребував первинні облікові регістри та матеріали перевірок контролюючих державних органів? Чому не заслуховувались представники Державної житлово-комунальної інспекції в Івано-Франківській області.Як можна приймати рішення про тариф користуючись лише липовими папірцями.
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

571
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

5095
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1328
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5533
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1518
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1889

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

823

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1136

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1135

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1400
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

231
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

504
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

841
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

234
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

549
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

988
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1726
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

171
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

217
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

430
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

608
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

859