Для коломиян вода з Пруту по 1 долару

 

Рішенням виконавчого комітету Коломийської міської ради від 27 вересня 2011 року в Коломиї діють нові тарифи на водопостачання та водовідведення і аж ніяк не на користь людей.

 

З 01.09.2011 року тариф для населення на послуги водопостачання становить 4,50 грн. за 1 м3 води, на послуги водовідведення - 3,38 грн. за 1м3 стоків. У сумі – майже 1 дол.США (за курсом). Можливо, що комусь із коломийських можновладців здалося, що він уже в Європі чи Америці. Але зарплати та пенсії в Україні про це сказати не можуть. Як мають коломийці справлятися із своєю платоспроможністю не залізаючи у борги за комунальні послуги, на виконкомі ніхто не пояснив. Дехто з присутніх у сесійній залі пошепки згадував передвиборчу кампанію, де нині діючий голова І.Слюзар ствердно говорив «Я знаю де взяти гроші». Тепер це вже менш-більш зрозуміло – знову і вкотре із кишень коломиян. Адже у інших громадах різницю у тарифах відшкодовують з місцевих бюджетів, а от коломийці платять усі 100%.

 

За підняття тарифів для населення проголосувала команда міського голови І.Слюзара спільно із іншими членами виконавчого комітету міської ради. Усього – «за» голосувало 17 членів виконкому. Утримався представник політичної партії «Фронт Змін» Василь Свиридюк та «бютівець» секретар міської ради Ярослав Гошій, який не так давно проголосував «за» підняття тарифів на квартплату. Схоже, цього разу пан Гошій зрозумів що означає підвищення ціни на послуги водоканалу, особливо для пенсіонерів і соціально-вразливих груп населення.

 

Втім, на жаль, це не зрозумів ні міський голова, ні його заступники, ні інші члени виконкому, серед яких представниця громадської ради при міському голові Марія Ославська, голова Народного Руху України Святослав Бучелюк, член Української Народної Партії Андрій Заренок,  лікар Володимир Кифорук, освітянин Олексій Вишиванюк і, як це не дивно, свободівець Тарас Воробель та ряд інших.

 

Комунальне підприємство «Коломияводоканал» обґрунтовує підняття ціни на воду рядом причин. Зокрема необхідністю виконання програми реформування житлово-комунального господарства, покращення якості надання послуг водопостачання та водовідведення, а також виходячи із збільшення фактичних витрат на надання послуг. Отож керуючись статтею 191 Господарського кодексу України, статтею 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статтею 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", статтею 8 Закону України "Ціни і ціноутворення" виконавчий комітет міської ради таки підняв ціну на воду для коломиян. За що, мабуть, мешканці міста мають подякувати меру-господарнику Ігорю Богдановичу. Так і хочеться казати, на кшталт фрази, яка нещодавно сколихнула Україну «Спасибо жителям Донбасса…» - «Спасибі тобі, Богдановичу».

 

Депутати від політичної партії «Фронт Змін» у Коломийській міській раді ініціюють винесення питання піднятих тарифів на водопостачання та водовідведення на розгляд депутатів Коломийської міської ради з тим, щоб рішення виконкому – відмінити та передбачити необхідні кошти на відшкодування різниці у тарифах у міському бюджеті, як ще донедавна пропонував голова комісії з питань фінансів та бюджету М.Комісарук. 

 

Також рішення стосовно обов’язкового розгляду даного питання на сесії Коломийської міської ради після його розгляду виконавчим комітетом прийняла постійна депутатська комісія з питань житлово-комунального та дорожнього господарства і комунікацій, очолювана Віталієм Вандичем (Фронт Змін).

 

А от чи проект рішення комісії, який обов’язковий для включення до порядку денного чергової сесії, буде винесено на розгляд сесії, наразі невідомо. Адже незрозумілою є репліка міського голови Ігоря Богдановича Слюзаря, яка прозвучала на засіданні виконкому, де він заявив що підняття тарифів це якраз компетенція виконкому і «якщо хтось хоче виносити це питання на розгляд сесії, має право». Невже Богданович боїться відміни депутатами рішення виконкому?

 

Нагадаю, в липні рішення про підняття цін на квартплату майже відмінили. Депутатам «фронтовикам», «бютівцям» і «свободівцям» не так давно не вистачило лише 4 голоси.

 

Подейкують, що політикою І.Слюзара не дуже вдоволені і його окремі однопартійці та союзники. Тож відміна рішення голосами «Фронту Змін», «БЮТу», «Свободи» та окремих членів УНП і НРУ цілком можлива.

 

Та і в світлі останніх подій опозиційні сили можуть розраховувати на голоси «Удару». Також викликає цікавість як поведе себе Партія регіонів, лідер якої, Президент України  В.Ф.Янукович виступає з різкою критикою проти підняття тарифів. Припускати їх позицію щодо підняття тарифів на разі важко, адже за відміну рішення виконкому стосовно підняття тарифів на квартплату депутати від Партії регіонів у липні не голосували.

 

 Отже, крапку у воді з Пруту для коломиян по 1 долару, мабуть, ще не поставлено.

 

 

 

 

 

Оксана Островська, тижневик «Коломийські ВІСТИ»,

спеціально для Фirtkи


Коментарі (6)

Василь 2011.09.28, 09:37
Це ще нормально. В Надвірній було по 8,6грн. до травня 2011 року, а з травня по 10,80 грн. Оце тариф :)
Василь 2011.09.28, 09:39
а обгрунтування тарифу - великі втрати води при транспортуванні в системі, таке можливе тільки у нас мабуть
ostra 2011.09.28, 20:44
смішно, але факт. Хоча є надія на "фронтовиків"
фронтовик 2011.09.28, 22:53
їх, фронтовиків, -мало. надія хіба на свідомих депутатів, які думають головою і про громаду, а не граються у політику і воюють з фронтом змін, який у опозиції до міського голови. а раз у опозиції, значить у меншості. а раз у меншості то голосів мало.
ostra 2011.09.29, 12:08
враховуючи нинішню політичну ситуацію в Коломийській міській раді думаю є шанс відмінити підняття тарифів. Минулого разу з виконкому зняли питання про підвищення бо міський голова скоріш за все не був впевнений що набере необхідну кількість голосів, наступна сесія покаже що з того буде
Svoj 2011.11.22, 15:19
Таке враження, що у Раді сидять тупоголові неграмотні профани. Хоч один задався питанням, про достовірність та реальність витрат, включених до собівартості. Хоч один витребував журнали обліку води на водозаборі, чи був присутній на виконанні ремонтних робіт. Як може бути вдвічі більше стоків, ніж використано води. Хоч один витребував первинні облікові регістри та матеріали перевірок контролюючих державних органів? Чому не заслуховувались представники Державної житлово-комунальної інспекції в Івано-Франківській області.Як можна приймати рішення про тариф користуючись лише липовими папірцями.
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1663 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1101
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4856
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

13892 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3265 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3095

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

750

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2213

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2238

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2794
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1198
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1013
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

801
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

329
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

390
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

731
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

687
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21667
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

680 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

503
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

957
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

844