Дитячі пелюшки: знайомимося з оригінальними пропозиціями

Сповивання новонароджених вже давно перестало бути щоденним обов'язковим атрибутом, але пелюшки використовуються досить часто, а їхні можливості й форми стали різноманітними. Традиційно цей товар представлений у двох основних категоріях – одноразові й багаторазові. 

На сайті інтернет-магазину Панама, зокрема за посиланням: https://panama.ua/categorys/76325/, можна замовити не тільки звичні текстильні пелюшки, а й інші вироби з цієї групи, які почали виготовлятися порівняно недавно:

  • Одноразові поглинальні. За своєю структурою нагадують одноразові підгузки. Нижній шар – це поліетиленова плівка, яка виключає протікання, а також ковзання на будь-яких поверхнях. Такі варіанти часто використовуються як підстилка на пеленальний столик при заміні памперса, а також під час виконання різних оздоровчих процедур (гімнастика, масаж).
  • Багаторазові поглинальні. Зовнішній шар, що контактує зі шкірою, виконується з бамбуково-вугільного волокна. Це натуральний матеріал, який отримується шляхом перероблення бамбука. Вихідний матеріал висушується та нагрівається до 800 градусів. Отримане вугілля подрібнюється до мікрочастинок і служить основою для виготовлення волокна, що має природну антибактеріальну дію. Також зовнішній шар може виготовляти з мікрофлісу. Це волокно має синтетичне походження, але добре пропускає повітря, відрізняється приємною м'якістю, еластичністю, здатністю не накопичувати неприємні запахи. Середній шар виконується з мікрофібри, а зовнішній – з текстилю (зазвичай, поліестеру) з мембранним покриттям. Такі вироби використовують для сну (як простирадло й ковдра), при поступовому переході від підгузків до горщика, під час переодягання, при прийнятті повітряних ванн, як підстилка для коляски.
  • Кокони (позиціонери). Ці моделі стали застосовувати тільки на початку 2000-х. Спочатку їх використовували французькі лікарі для догляду за недоношеними немовлятами. Класичний кокон – це ергономічний, ортопедичний матрац, який завдяки анатомічній формі забезпечує правильне положення, близьке до внутрішньоутробного. Спинка злегка закруглена, плічка зміщені вперед, підборіддя притиснуте до грудей, ніжки зігнуті. У дитини є можливість рухати головою та кінцівками. Ортопедичні кокони гарантують спокійний сон, спеціальний кут нахилу зменшує рефлюкс (зригування після годування), знижують ризик появи синдрому плоскої голови й виконання мимовільних різких рухів, які лякають малюка та викликають плач. Крім класичних моделей пропонуються й інші варіанти. Пелюшка-кокон – це довгастий мішок з вирізом для горловини, який застібається на блискавку або липучки. Вироби можуть бути виконані в 1 або 2 шари, а для пошиття використовуються фланель, байка, трикотаж, поплін, бязь, бавовна, сатин. Деякі варіанти доповнені коміром, а також у комплект може входити шапочка.

Серед текстильних моделей ось уже кілька років у тренді пелюшки з мусліну. Це легке бавовняне волокно, яке добре пропускає повітря, швидко сохне, не викликає алергії, відрізняється високою міцністю й підходить для теплої пори року.


01.07.2021 1561
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15900
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1532
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2134
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1390

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

665
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

552
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

521
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7430
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1738 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

656
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

563