Дитяча захворюваність на COVID-19: яка ситуація на Івано-Франківщині

На Івано-Франківщині за добу 10 січня захворіли на COVID-19 п'ятнадцять дітей, з яких п'ятьох — госпіталізували. 

Про це під час наради повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Дмитренко, передає Фіртка.

Так, для госпіталізації дітей, хворих на COVID-19, в області розгорнули 138 ліжок. Серед яких — 48 ліжок або 34,8% зайнято пацієнтами. 

Найбільше дітей, хворих на коронавірус, перебувають в Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні (17), в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні (11), у Городенківській лікарні (8).

Відтак, найчастіше діти хворіють в Івано-Франківському та Коломийському районах. Ріст захворюваності дітей за тиждень збільшився на 13% у порівнянні з попереднім тижнем.

Водночас в області на стаціонарному лікуванні перебувають 929 прикарпатців. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 43,8%. Зокрема, 86 хворих перебувають у відділеннях реанімації, 24 пацієнти підключені до апаратів штучної вентиляції легень. 

Зокрема, на сьогодні на Прикарпатті зайнято 2 123 ліжкомісць. Найбільше хворих у Бурштинській міській лікарні, де загальний показник зайнятості ліжок склав 97%.

На понад 50% заповнені:

  • Городенківська лікарня – 65% (71 пацієнт);
  • Калуська лікарня – 75% (64 пацієнти);
  • Долинська лікарня – 72% (53 пацієнти);
  • Галицька лікарня – 63% (50 пацієнтів);
  • Рожнятівська лікарня – 59% (55 пацієнтів);
  • Коломийська інфекційна лікарня – 58% (31 пацієнт);
  • Лисецька лікарня – 55% (21 пацієнтів);
  • Богородчанська лікарня – 54% (30 пацієнтів).

  читайте також: Через стрімкий ріст захворюваності: на Прикарпатті у двох громадах можуть посилити карантин

Зазначимо, що за минулу добу на Прикарпатті щепили 41 дитину, з них 27 — другою дозою. Загалом 2,40% прикарпатців віком від 12 до 17 років отримали першу дозу вакцини, другою дозою — 1%.

Також під час наради акцентували на необхідності дотримання протиепідемічних заходів та обов’язковій вакцинації задля зменшення ризиків захворювання та важкого перебігу хвороби.

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

Додамо, що в області на стаціонарному лікуванні перебувають 929 прикарпатців. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 43,8%.


Нагадаємо, в Україні діти від 12 років можуть щепитися від COVID-19 вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень.

Для того, щоб щепити від коронавірусної хвороби дитину віком від 12 років, необхідно надати довідку форми 063/о (карта профілактичних щеплень), що підтверджує наявність у неї всіх рутинних щеплень згідно з Національним календарем щеплень. 

Цю довідку можна отримати в амбулаторії центру первинної медико-санітарної допомоги за місцем спостереження дитини або ж у педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладено декларацію. Вакцинація дітей та підлітків відбувається:

  • для дітей 12-13 років — за згодою батьків, відповідно до статті №43 Основ законодавства про охорону здоров’я;
  • для дітей 14-17 років — на підставі власного рішення дитини про вакцинацію.

У разі втрати карти профілактичних щеплень батькам необхідно звернутися до дільничного педіатра або до сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, і карту профілактичних щеплень буде поновлено.

Після цього можна записати дитину та/або прийти з нею до будь-якого пункту чи центру вакцинації та обов’язково взяти із собою на вакцинацію довідку про наявність усіх необхідних щеплень. 

Якщо дитина не отримала всіх необхідних рутинних щеплень та не має протипоказань до них, то вона має зробити ці щеплення і після цього матиме можливість вакцинуватися проти COVID-19.

Особливості вакцинації

Для щеплення дітей 12-13 років обов’язковою є інформована згода (форма N 063-2/о)  батьків або опікунів відповідно до статті 43 Основ законодавства про охорону здоров’я.

Пацієнти віком від 14 років можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи центру вакцинації, взявши з собою довідку про наявність усіх необхідних щеплень і вакцинуватися проти COVID-19, при цьому не обов’язково мати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем.

Необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцин проти COVID-19 та інших інфекційних хвороб, за винятком вакцини проти грипу, яку можна вводити у будь-який час навіть одночасно з антиковідною вакциною в різні руки.

Вакцинація дітей з онкопатологією, які перехворіли на COVID-19, має проводитися незалежно від терміну, що минув після перенесеного COVID-19. У разі наявності живої черги в пункті чи центрі вакцинації таким дітям надається пріоритет. 


До слова, на Кіпрі зафіксували новий штам коронавірусу «Deltacron». Так, гібрид має генетичне походження «Delta». Водночас помітили й деякі мутації «Omicron».

Водночас штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.

Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».

Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження

Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19

Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269