Традиційно щочетверга фірма «Надія» організовує безплатні майстер-класи для дітей, які переїхали в Івано-Франківськ із «гарячих» точок.
Вчора, 5 травня, зі слів організаторів, відбувся особливий майстер-клас, оскільки його присвятили українському святу – Дню матері, повідомляє Фіртка.
Його відвідали 25 дітей-переселенців, наймолодшому – два роки. Цього разу маленькі учасники декорували вітальні пряники-листівки.
До слова, з початку повномасштабного вторгнення росії на території України таких занять у «Надії» провели приблизно 15. Втім, на цьому зупинятися не планують.
«Цього разу на майстер-класі є частина діток, які проживають в нашому готелі, частина – ні. Всі вони приїхали з Маріуполя, Сум, Бердянська, Бердичева, Києва та Харкова.
Звичайно, щоразу приходять нові дітки, але є й ті, які з нами з першого дня війни», - розповідає Роман Король, маркетолог у «Надії».
Навчання для діток провели Світлана Притика, скульптор-кондитер фірми «Надія», та Надія Бабій, член національно спілки художників України, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва ПНУ.
«Дітки на готових випечених пряниках розмальовували для своїх матусь листівки за допомогою харчової палітри.
До речі, вони з нами не лише малюють, але й дізнаються про те, як правильно тримати пензлик, як змішувати фарби і так далі», - каже Світлана Притика.
З її слів, благодійний майстер-клас до Дня матері – вже п’ятий серед кулінарних. Відтак, у своїх малюнках на пряниках діти часто використовують українські державні кольори.
«Маленькі громадяни потребують особливої опіки та уваги. Своєю чергою візуальне мистецтво є визначною арт-терапією. Будь-які заняття з малювання, ліплення, танців, музики чи співів дають можливість залікувати травмовану душу дитини.
Традиційно в першу неділю дня матері в Україні святкуватимуть одне з найвеличніших свят – День матері. І багато хто із наших співгромадян не знали про це свято. Наша місія сьогодні як провести невелику арттерапію, так і познайомити маленьких українців із цим цінним святом», - розповідає Надія Бабій.
Як зазначила мисткиня, діти працюють в різноманітних палітрах.
«Дуже часто кольори розпливаються, але діти не втрачають надії. Для них все це акт творення.
Діти, які трохи старші за віком, намагаються відобразити своє певне мислення. Малюють те, що вони бачили, знають чи про що їм говорили. І оскільки тут різна вікова категорія, то й відповідно ідеї малюнків різноманітні, кожен з них унікальний», - продовжує Надія Бабій.
Жінка розповідає, що діти вперше дізналися про харчові барвники і що малювати можна на чому завгодно: на стінах, на одязі й в тому числі на пряниках.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Івано-Франківську художники просто неба організували вуличне малювання (ВІДЕО)