Дитяча арт-терапія. Фірма «Надія» організувала для малих переселенців майстер-клас до Дня матері (ФОТО/ВІДЕО)

Традиційно щочетверга фірма «Надія» організовує безплатні майстер-класи для дітей, які переїхали в Івано-Франківськ із «гарячих» точок.

Вчора, 5 травня, зі слів організаторів, відбувся особливий майстер-клас, оскільки його присвятили українському святу – Дню матері, повідомляє Фіртка.

Його відвідали 25 дітей-переселенців, наймолодшому – два роки. Цього разу маленькі учасники декорували вітальні пряники-листівки.

До слова, з початку повномасштабного вторгнення росії на території України таких занять у «Надії» провели приблизно 15. Втім, на цьому зупинятися не планують.

«Цього разу на майстер-класі є частина діток, які проживають в нашому готелі, частина – ні. Всі вони приїхали з Маріуполя, Сум, Бердянська, Бердичева, Києва та Харкова.

Звичайно, щоразу приходять нові дітки, але є й ті, які з нами з першого дня війни», - розповідає Роман Король, маркетолог у «Надії».

Навчання для діток провели Світлана Притика, скульптор-кондитер фірми «Надія», та Надія Бабій, член національно спілки художників України, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва ПНУ.

«Дітки на готових випечених пряниках розмальовували для своїх матусь листівки за допомогою харчової палітри.

До речі, вони з нами не лише малюють, але й дізнаються про те, як правильно тримати пензлик, як змішувати фарби і так далі», - каже Світлана Притика.

З її слів, благодійний майстер-клас до Дня матері – вже п’ятий серед кулінарних. Відтак, у своїх малюнках на пряниках діти часто використовують українські державні кольори.

«Маленькі громадяни потребують особливої опіки та уваги. Своєю чергою візуальне мистецтво є визначною арт-терапією. Будь-які заняття з малювання, ліплення, танців, музики чи співів дають можливість залікувати травмовану душу дитини.

Традиційно в першу неділю дня матері в Україні святкуватимуть одне з найвеличніших свят – День матері. І багато хто із наших співгромадян не знали про це свято. Наша місія сьогодні як провести невелику арттерапію, так і познайомити маленьких українців із цим цінним святом», - розповідає Надія Бабій.

Як зазначила мисткиня, діти працюють в різноманітних палітрах.

«Дуже часто кольори розпливаються, але діти не втрачають надії. Для них все це акт творення.

Діти, які трохи старші за віком, намагаються відобразити своє певне мислення. Малюють те, що вони бачили, знають чи про що їм говорили. І оскільки тут різна вікова категорія, то й відповідно ідеї малюнків різноманітні, кожен з них унікальний», - продовжує Надія Бабій.

Жінка розповідає, що діти вперше дізналися про харчові барвники і що малювати можна на чому завгодно: на стінах, на одязі й в тому числі на пряниках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Найперше – це соціалізація: в Івано-Франківську діти-переселенці розмальовували писанки на папері (ФОТО)

Для маленьких переселенців: фірма «Надія» організувала до Великодня безплатні дитячі майстер-класи (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківську художники просто неба організували вуличне малювання (ВІДЕО)


06.05.2022 Тіна Любчик 2378
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19543
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

494
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740