Дитяча арт-терапія. Фірма «Надія» організувала для малих переселенців майстер-клас до Дня матері (ФОТО/ВІДЕО)

Традиційно щочетверга фірма «Надія» організовує безплатні майстер-класи для дітей, які переїхали в Івано-Франківськ із «гарячих» точок.

Вчора, 5 травня, зі слів організаторів, відбувся особливий майстер-клас, оскільки його присвятили українському святу – Дню матері, повідомляє Фіртка.

Його відвідали 25 дітей-переселенців, наймолодшому – два роки. Цього разу маленькі учасники декорували вітальні пряники-листівки.

До слова, з початку повномасштабного вторгнення росії на території України таких занять у «Надії» провели приблизно 15. Втім, на цьому зупинятися не планують.

«Цього разу на майстер-класі є частина діток, які проживають в нашому готелі, частина – ні. Всі вони приїхали з Маріуполя, Сум, Бердянська, Бердичева, Києва та Харкова.

Звичайно, щоразу приходять нові дітки, але є й ті, які з нами з першого дня війни», - розповідає Роман Король, маркетолог у «Надії».

Навчання для діток провели Світлана Притика, скульптор-кондитер фірми «Надія», та Надія Бабій, член національно спілки художників України, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва ПНУ.

«Дітки на готових випечених пряниках розмальовували для своїх матусь листівки за допомогою харчової палітри.

До речі, вони з нами не лише малюють, але й дізнаються про те, як правильно тримати пензлик, як змішувати фарби і так далі», - каже Світлана Притика.

З її слів, благодійний майстер-клас до Дня матері – вже п’ятий серед кулінарних. Відтак, у своїх малюнках на пряниках діти часто використовують українські державні кольори.

«Маленькі громадяни потребують особливої опіки та уваги. Своєю чергою візуальне мистецтво є визначною арт-терапією. Будь-які заняття з малювання, ліплення, танців, музики чи співів дають можливість залікувати травмовану душу дитини.

Традиційно в першу неділю дня матері в Україні святкуватимуть одне з найвеличніших свят – День матері. І багато хто із наших співгромадян не знали про це свято. Наша місія сьогодні як провести невелику арттерапію, так і познайомити маленьких українців із цим цінним святом», - розповідає Надія Бабій.

Як зазначила мисткиня, діти працюють в різноманітних палітрах.

«Дуже часто кольори розпливаються, але діти не втрачають надії. Для них все це акт творення.

Діти, які трохи старші за віком, намагаються відобразити своє певне мислення. Малюють те, що вони бачили, знають чи про що їм говорили. І оскільки тут різна вікова категорія, то й відповідно ідеї малюнків різноманітні, кожен з них унікальний», - продовжує Надія Бабій.

Жінка розповідає, що діти вперше дізналися про харчові барвники і що малювати можна на чому завгодно: на стінах, на одязі й в тому числі на пряниках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Найперше – це соціалізація: в Івано-Франківську діти-переселенці розмальовували писанки на папері (ФОТО)

Для маленьких переселенців: фірма «Надія» організувала до Великодня безплатні дитячі майстер-класи (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківську художники просто неба організували вуличне малювання (ВІДЕО)


06.05.2022 Тіна Любчик 2004
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

335
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

468
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2311
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1706
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2000
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5607 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1111

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1125

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1640

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1111
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

871
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

723
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14545
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

523
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10387
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6061
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

610
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7506
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2737
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

512
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

609
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

445