Дешево і без натовпів: сім затишних міст Європи, які варто відвідати цієї весни

Весна — це чудова можливість відвідати популярні напрямки Європи до того, як туди дісталися літні натовпи туристів, а спека стала нестерпною. До того ж весна радує око буянням барв.

Як передає УНІАН, свою добірку із семи міст Європи, які варто відвідати навесні, склав туристичний експерт видання Travel Off Path Вінісіус Коста, пише Фіртка.

"Якщо ви мріяли про ідилічний європейський відпочинок, але натовпи й високі ціни вас відлякують, у нас для вас чудові новини: не скрізь так багатолюдно, як в Амстердамі, не скрізь такі завищені ціни, як у Парижі, й не скрізь так відверто антитуристично, як у Барселоні.

Існує незліченна безліч прихованих перлин, які зберегли свою багатовікову чарівність і пропонують такий самий унікальний культурний досвід, як усі ці надзвичайно популярні туристичні місця, — за винятком того, що вони залишаються непоміченими для більшості", — зазначає автор.


Сім небанальних міст Європи для відвідування навесні 2025 року


1. Бергамо, Італія. Це невеличке містечко за годину їзди від жвавого Мілана має саме такий вигляд, як ми уявляємо собі Італію кілька десятиліть тому, до напливу туристів. Воно потішить туристів непідвладним часу, оточеним муром Старим містом, що розташоване на пагорбі з краєвидом на безкінечні виноградники.

Його бруковані вулички межують із будівлями пастельних тонів і сімейними ресторанами, а середньовічні вежі, що залишаються найвищими будівлями в окрузі.

2. Сігішоара, Румунія. Справжня чарівність Румунії полягає в її історичній провінції Трансільванія, засіяній ідеальними містами, які практично не змінилися з моменту їхнього спорудження в Середні віки.

Одне з них — Сігішоара, лабіринт вузьких провулків з барвистими кривими дерев'яними будиночками, над якими височіє готична годинникова вежа, що немов зійшла зі сторінок роману Брема Стоука.

3. Загреб, Хорватія. Більшість туристів знають Хорватію виключно за її бірюзовим Адріатичним морем та укріпленими портовими містами.
Тим часом хорватська столиця Загреб, захована подалі від узбережжя, замість галькових пляжів і вохристих міст, пропонує гостям широкі бульвари вздовж будівель австро-угорської епохи, монументальний готичний собор із двома шпилями та церкви з глазурованою плиткою.

4. Ческі-Крумлов, Чехія. Це мініатюрна версія Праги, яка, як стверджують дехто, має навіть гарніший вигляд. Казкове місто в історичній провінції Богемія, прорізане мальовничою річкою Влтавою, може похвалитися великою колекцією готичних, ренесансних і барокових будівель XIX століття.

А його фортеця на вершині пагорба, побудована 1253 року, пропонує захопливі краєвиди на звивисті пішохідні вулички та червоні черепичні дахи.

5. Вроцлав, Польща. Розташований у Західній Польщі, за сотні кілометрів від набагато популярнішого дуету Варшава-Краків, Вроцлав — це жваве місто, третє за розміром у країні, що поєднує в собі сучасні висотні квартали і традиційні фасади епохи Відродження.

6. Монемвасія, Греція. За 300 кілометрів від туристичних Афін розташована Монемвасія — сонне прибережне містечко на "зв'язаному" острові, тобто сполученому з материком природною дамбою, яке, попри свою красу, поки що не переповнене туристичними групами та інстаграмерами.

7. Пловдив, Болгарія. Це найстаріше безперервно населене місто Європи, яке точно має багате минуле, що включає періоди давньогрецького, римського, османського і болгарського правління — і його старий центр відображає цей завидний плавильний котел культур.

У самому серці всього цього розташований район Старі Град, що є сумішшю греко-римських руїн і архітектури болгарського відродження з типовими критими балконами, що виступають, і барвистим міським пейзажем.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як подорожувати екологічно: туристам дали корисні поради 


17.03.2025 2507 1
Коментарі (1)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2252
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

882
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

930
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

934 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2826 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1485

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

540

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

671

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

348

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1024
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2105
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1090
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

812
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

343
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14997
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7309
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

750
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

301
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

215
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

306
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

591
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1043