Депутати Івано-Франківської міської ради зобов'язали посадовців представити план наповнення бюджету

Івано-Франківська міська рада затвердила бюджет розвитку міста на поточний рік. Його дохідну й видаткову частини передбачено на рівні 50 млн. грн.

 

Основні видатки спрямовано на житлово-комунальну сферу, ремонт доріг та будівництво нових дитячих садочків. Дохідну частину бюджету розвитку формують надходження від трьох джерел.

 

Близько 9 млн. очікується зі сплати "єдиного податку", ще 7 млн. – з відчуження комунального майна. Решту необхідної суми місто планує залучити через продаж землі.

 

Попри достатньо значний бюджету розвитку, потреби Івано-Франківська сьогодні в кілька разів перевищують прогнозовані надходження. Тому депутати змушені були вибирати пріоритети цьогорічних витрат. В освітній галузі таким було визначено будівництво дитячих садочків. На потреби дошкільних навчальних закладів у бюджеті розвитку місто планує витратити понад 2,5 млн. грн. Основна частина з них піде на реконструкцію приміщення дитячого садка на вулиці Вовчинецькій, 210. Вже наступного року в цей заклад мають повернутися малюки.

 

Також кошти спрямують на виготовлення проектно-кошторисної документації для подальшого будівництва дошкільних навчальних закладів у приміських селах Крихівці, Микитинці, Угорники та Хриплин. На капітальні видатки загальноосвітніх закладів передбачено майже 1 млн. грн. Зокрема, заплановано розширення школи у селі Хриплин, добудова школи № 2 на вулиці Дорошенка та другої черги ЗОШ № 6. Крім того, в рамках затвердженої сесією програми енергозбереження у навчальних закладах міста, передбачено бюджетне співфінансування в розмірі 603 тис. грн. На потреби охорони здоров'я закладено понад 2 млн. грн.

 

Це кошти на реконструкцію будівель центральної міської клінічної лікарні та заміну ліфта у хірургічному корпусі, ремонт педіатричного відділення № 5 на вул. Г. Хоткевича, облаштування медичного закладу в селі Угорники, ремонт басейну в міській дитячій лікарні та реконструкція приміщень поліклініки № 4. Найбільше видатків припадає на житлово-комунальну сферу. Комуналка міста доотримає ще понад 30 млн. грн., що становить 60% від усієї видаткової частини.

 

Значна частина з цієї суми піде на ремонт доріг. До понад 12 млн. грн. загального фонду у бюджеті розвитку передбачено ще 5 млн. грн. на поточний ремонт. П'яту частину цих коштів використають на впорядкування міжбудинкових проїздів.

 

Ще два мільйони місто виділило для будівництва магістральної об'їзної дороги з вулиці Івасюка до села Клузів. 300 тис. грн. закладено для реалізації зміни транспортної розв'язки у центрі міста, 100 тис. – для облаштування зупинок громадського транспорту. Крім того, з бюджету дофінансують капітальні ремонти дахів та підвальних комунікацій, утеплення та герметизація швів панельних будинків. Серед інших видатків варто звернути увагу на особливі цьогорічні статті витрат. Це, зокрема, кошти для викупу землі під міське кладовище, коригування генплану Івано-Франківська, внесок у статутний фонд комунального підприємства "Муніципальна аптека". Крім того, у фонді соціально-економічного розвитку передбачено понад півмільйона гривень для інвентаризації міських земель.

 

Голова бюджетної комісії та голова фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" в Івано-Франківській міській раді Роман Онуфріїв запропонував покласти персональну відповідальність за виконання дохідної частини бюджету розвитку на першого заступника міського голови.

 

"У його віданні знаходиться управління земельних відносин та фонд комунальної власності, які є ключовими у наповненні бюджету розвитку. – наголосив свободівець – Тому від діяльності першого віце-голови напряму залежать обсяги надходжень, а відповідно, і можливість виконати заплановані проекти" – підсумував голова міської "Свободи".

 

Депутати також зобов'язали посадовців найближчим часом представити деталізований план наповнення бюджету розвитку міста.


21.04.2011 2606 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1144
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2834
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

995
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1055
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1064 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3143 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

920

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

789

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1100
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

165
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2360
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1159
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

461
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15080
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7393
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

826
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

389
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

299
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

385
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

672
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1121