Денис Шмигаль: При розробці Стратегії розвитку Івано-Франківщини в центрі уваги має бути людина

Доступна освіта та якісна медицина, чисті вода і повітря, власна безпека, цікаві робота з достойною оплатою і відпочинок, транспортна доступність, справедливий суд, відсутність бюрократії – основні чинники для забезпечення добробуту будь-якого жителя Прикарпаття.

Саме вони, на переконання голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля, повинні розглядатися як ключові цілі при формуванні Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки, яка базуватиметься на принципі людиноцентризму.

 «Стратегія розвитку області на наступні п’ять років – це те, з чим Прикарпаття асоціюватиметься сьогодні і завтра на мапі регіонів, - зазначив Денис Шмигаль. – Тому нашим пріоритетним завданням при формуванні даного документу зробити його максимально простим, зрозумілим, а головне, в його основу повинен лягти принцип людиноцентризму».

Під час дискусії щодо розроблення проєкту Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки присутні, а саме, експерти, науковці, - обговорили можливі варіанти методологічних підходів до формування стратегії.

Зокрема, йшлося про канадійський та американській методи, які сьогодні вже використовувалися для планування розвитку міст та об’єднаних територіальних громад.

Також дискутували навколо етапів формування стратегічного планування, інструментаріїв для розробки стратегії, основних напрямків, розвинувши які, на переконання фахівців, область досягне значного поступу.

Додамо, що модератором зустрічі виступив заступник голови ОДА Дмитро Романюк, який власне зазначив, що при розробці стратегії слід розглядати розвиток області в комплексі.

Зокрема, сприяти поступу різних галузей соціально-економічної сфери, які є взаємопов’язані. Так, не варто виокремлювати, до прикладу лише туристичну галузь. Оскільки її розвиток тісно пов'язаний із будівництвом доріг, сферою обслуговування, інфраструктурою, фінансовою спроможністю жителів краю.

Як посадовці, так і науковці та експерти, представники органів місцевого самоврядування були впевнені, що Стратегія розвитку області зробить наш край економічно самодостатнім, інвестиційно привабливим.

Словом, всі зусилля влади, бізнес-спільноти та громад Прикарпаття мають бути спрямовані на забезпечення добробуту кожної людини, її гармонійний розвиток і, як наслідок, всебічному поступу нашого краю.


09.10.2019 413
Коментарі ()

22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2289 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2409
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

525
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

942
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

933
13.05.2020
Саїк Олег

Сервус, любі читачі. Вам точно неодноразово з телевізора чи Фейсбука казали, що аби ми файно жили, то треба, щоб в Україну “прийшли” іноземні інвестиції. Правда?

1011

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1802

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4224

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3826 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2957
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1563
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4502 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1594
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1625
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

754