Про результати роботи комісії з питань декомунізації та деколонізації на Прикарпатті.
Цим поділилася депутатка Івано-Франківської обласної ради Марія Рудик у вечірньому етері "Галичина" у рубриці "Обласна рада:Позиція і дія", пише Фіртка.
Так, депутатка включена в роботу робочої групи, яка працює в обласній державній адміністрації. Очолює групу заступник очільниці області Богдан Футерко.
"Хочу відзначити активну роботу цієї групи в напрямку щодо деколонізації,та декомунізації на теренах Прикарпаття. Була вражена тими речами, які зустріла й побачила в певних громадах.
Зокрема, вразили у Городенківській громаді, також недавно побували в Галицькій та Більшівцівській громадах. Те, що ми там побачили й що стосується символіки радянського союзу, тобто періоду колонізації України, мене дуже здивувало.
На превеликий жаль, в кожній з цих громад і не тільки, бо є зроблені відповідні письмові звернення й листи по всіх громадах області щодо надання інформації про перелік пам'яток, які належать до реєстру Міністерства культури й ті, які належать до сільських чи селищних рад й стоять там на обліку.
До цього часу в кожному населеному пункті Прикарпаття знаходяться ідоли радянської системи, яким встановлювали пам'ятники.
Найбільше дивує те, що у селі Кінашів біля школи стоїть пам'ятник, як ми їх називаємо між собою "Альошка", біля нього хрест, а поруч таблиця Небесної Сотні. Я так розумію, що там проводять різні масові заходи", - резюмує Марія Рудик.
Посадовиця наголошує, найбільше її вразило, що стосується декомунізації - село Волосів Надвірнянського району, де біля пам'ятника колишнім колонізаторам з прізвищами осіб, які загинули від так званих "буржуазних націоналістів", поруч розташовані фотографії загиблих Героїв у великій війні.
"Не можу собі уявити, як можуть бути на одній території разом воїни-Герої, які загинули від рук окупантів, таких самих окупантів, чиї прізвища висять поруч", - каже Рудик.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Декомунізація: у Богородчанській громаді перейменували 18 вулиць
"Доволі часто виникають конфузи", — історик Ярослав Коретчук про декомунізацію на Прикарпатті