COVID-19 в Україні: які регіони потрапили до «червоної» зони та скільки хворих в Івано-Франківській області

За добу 17 жовтня найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували в Одеській, Харківській, Дніпропетровській, Житомирській та Львівській областях.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, в Одеській області COVID-19 діагностували у 1 367 осіб. У Харківській області зафіксували 823 нові випадки захворювання.

У Дніпропетровській області зареєстрували 782 випадки інфікування, а у Житомирській – 703 випадки. Водночас у Львівській області коронавірус виявили у 546 осіб.

В Івано-Франківській області за добу 184 нові підтверджені випадки. Крім того, в області одужали – 22 особи, летальних випадків – 5. 

За весь час пандемії в області захворіли 96 404 особи. Зокрема, захворіли – 3 969 дітей, медичних працівників - 3 139, одужали – 89 367 осіб, летальних випадків – 2 297.

  читайте також: COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 841 дослідження;
  • методом ІФА – 122 дослідження.

Кількість захворювань в інших регіонах за добу:

  • м. Київ – 416 випадків;
  • Вінницька область – 110 випадків;
  • Волинська область – 284 випадки;
  • Донецька область – 537 випадків;
  • Закарпатська область – 47 випадків;
  • Київська область – 195 випадків;
  • Кіровоградська область – 71 випадок;
  • Луганська область – 194 випадки;
  • Миколаївська область – 178 випадків;
  • Полтавська область – 81 випадок;
  • Рівненська область – 169 випадків;
  • Сумська область – 488 випадків;
  • Тернопільська область – 287 випадків;
  • Херсонська область – 469 випадків;
  • Хмельницька область – 251 випадок;
  • Черкаська область – 283 випадки;
  • Чернівецька область – 391 випадок;
  • Чернігівська область – 126 випадків.

В Україні за добу COVID-19 діагностували у ​​9 524 осіб. Зокрема, захворіли 790 дітей та 122 медпрацівники.

Крім того, з 18 жовтня у Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях починає діяти «червоний» рівень епідемічної небезпеки. На території Херсонської області карантинні обмеження «червоної» зони встановили з 15 жовтня.

У цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів, та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
До «помаранчевої» зони епіднебезпеки віднесли Київ та тринадцять областей: Волинську, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Сумську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку, Чернігівську.

На противагу – 18 жовтня у Львові почали діяти додаткові карантинні обмеження. Очільник міста Андрій Садовий зазначив, що якщо протягом двох тижнів ситуація не стабілізується, то з 1 листопада установи громадського харчування,  спортзали, готелі та хостели зможуть відвідувати лише вакциновані або громадяни з негативним ПЛР-тестом.

Водночас Міністерство охорони здоров'я прогнозує пік захворюваності на COVID-19 на кінець жовтня  середину листопада.

Кількість летальних випадків від COVID-19 в Україні збільшилася на 22% за тиждень, а число нових випадків захворювання зросло на 11%. Про це повідомив на брифінгу Міністерства охорони здоров'я Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар України.

Наразі заповненість ковідних ліжок становить 57%. Не виключено, що найближчим часом «червоних» зон стане більше.

За весь час пандемії в Україні 53% летальних випадків через коронавірусне захворювання прийшлося на вікову групу 70+ і майже 29% смертей зафіксували в українців віком 60-69 років.  

Нагадаємо, що міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що 95% нових випадків COVID-19 в Україні припадають на штам «Дельта». Нинішня хвиля COVID-19 почалася раніше, ніж прогнозували в міністерстві, а за інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020-го. Через штам «Дельта» симптоми в інфікованих осіб можуть тривати 7-8 днів. Після цього різко знижується сатурація кисню з 92% до 70%, й хворі потребують штучної вентиляції легень.

  читайте також: Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат

На противагу  темпи вакцинації у країні показують позитивну динаміку.  Кожен 4-й дорослий в Україні вакцинований хоча б однією дозою, а кожен 5-й  отримав повний курс щеплення. 

Загалом від початку кампанії сумарна кількість зроблених щеплень становить 14 446 255. З них отримали 1 дозу  7 956 093 особи, завершили вакцинацію  6 490 162, з них 2 осіб отримали 1 дозу за кордоном.


З 20 вересня в Україні набули чинності нові правила карантину. Фіртка пропонує подивитися, як змінилися обмеження у карантинних зонах та які «бонуси» отримають вакциновані українці.

Жодних змін за правилами карантину не буде в «зеленій» зоні. У ній, як і раніше потрібно буде дотримуватися маскового режиму в громадському транспорті та приміщеннях.


«Жовта» зона:

Обмеження наступні:

  • заборонені масові заходи за участю більше ніж 1 людини на 4 м2 площі будівлі або території;

  • заборонена наповненість кінозалів і залів інших установ культури більше ніж 50% місць;

  • заборонена заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 людина на 10 м2;

  • заборонена робота навчальних закладів, крім тих, де менше ніж 80% персоналу мають жовтий або зелений COVID-сертифікат.

Зауважимо, що у МОЗ заявили, що обмеження не будуть застосовуватися, якщо жовті або зелені COVID-сертифікати будуть у більш ніж 80% персоналу і 100% відвідувачів закладів або заходів (крім осіб до 18 років).


«Помаранчева» зона:

У «помаранчевій» зоні будуть застосовуватися обмеження «жовтого» рівня та додаткові обмеження на свій розсуд зможе вводити місцева влада.

  читайте також: Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно


«Червона» зона:

За новими правилами, у «червоній» зоні заборонено:

  • робота закладів громадського харчування, крім адресного доставлення й замовлень на виніс;

  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів;

  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

  • робота навчальних закладів, крім закладів, де 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат;

  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

  • робота закладів культури;

  • робота установ, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі).

Ці обмеження не будуть застосовуватися, якщо у всього персоналу і відвідувачів закладів або заходів, будуть жовті або зелені COVID-сертифікати.

Нагадаємо, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.

Водночас дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».

Крім того, у ВООЗ розповіли, кому рекомендують третє щеплення проти COVID-19.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

За рік пандемії кількість випадків тривожності та депресії зросла більш ніж на чверть – дослідження


Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

470
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1019 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

849
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1667
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2291
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4278 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

159

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

257

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

493

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

440
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8020
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

680
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

717
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1136
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

718
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6303
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1791
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

255
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

280
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1610
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

805 1