Covid-19: штам коронавірусу з Великобританії, ймовірно, більш смертоносний

Вчені американських Центрів контролю та захисту щодо захворювань співпрацюють з британськими вченими, щоб дізнатись більше про британські дані, які свідчать про те, що новий варіант коронавірусу може бути більш смертоносним.

"CDC звернувся до чиновників Великобританії та переглядає їх нові дані про смертність, пов'язані з варіантом B.1.1.7", - заявив представник CDC CNN у суботу, використовуючи наукову назву варіанту коронавірусу, який вперше визначили у Великобританії в листопаді.

У звіті Великобританії, який опублікували в п'ятницю, зазначається, що є "реальна ймовірність", що новий штам має вищу смертність, ніж інші.

Хоча дані не є остаточними, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що "є певні докази того, що новий варіант ... може бути пов'язаний з вищим ступенем смертності".

Варіант вірусу, знайдений у 22 штатах США

Моделювання Центрів контролю та захисту щодо захворювань показує, що цей новий варіант коронавірусу, який, як визначили, поширюється особливо швидко, може стати переважаючим варіантом у Сполучених Штатах до березня.

Наразі в США визначили лише 195 випадків нового штаму вірусу, але представники охорони здоров'я вважають, що набагато більше випадків залишаються не виявленими.

Випадки виявлені у 22 штатах, зазначається у звіті Центрів контролю та захисту щодо захворювань (CDC), у Каліфорнії та Флориді - особливо велика кількість.  

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, США можуть зіткнутися зі 100 000 більше смертей від Covid-19 менш ніж за місяць.

У середу згідно з даними відстеження університету Джонса Хопкінса повідомили про понад 4000 випадків смертей від Covid-19, що призвело до смертності щонайменше 406 001 осіб.

А до 13 лютого ця кількість може досягнути 508 000, згідно з прогнозом, який опублікований CDC. Останній прогноз, 13 січня, передбачав до 477 000 смертей до 6 лютого.

Тим часом вакцини почали розповсюджувати, але, як стверджують чиновники, залишаються серйозні проблеми з постачанням по всій країні.

Новий директор CDC доктор Рошель Валенський в середу описала стан пандемії як "справді розпачливий", але "попереду здоровіші дні" - хоча для цього потрібно швидке прискорення тестування, нагляд та вакцинація.

За її словами, агентство проведе огляд усіх своїх вказівок щодо пандемії, щоб "люди могли приймати рішення та вживати заходів, спираючись на найкращі наявні поради".

Для полегшення фінансового тягаря CDC також продовжить федеральний мораторій, що запобігає виселенню деяких людей з домів до 31 березня. Також у середу президент Джо Байден оголосив, що США приєднаються до Світової організації охорони здоров'я.

Поки що дослідження показують, що нинішні вакцини захищатимуть від нового варіанту, і що носіння масок, соціальна дистанція та гігієна рук є ключовими методами убезпечити себе від інфікування.

Майкл Остерхольм, епідеміолог, член групи з питань поширення коронавірусу президента Джо Байдена, заявив, що переглянув звіт Великобританії, а також інші дані, які не були оприлюднені публічно, і він "переконаний", що новий варіант є більш смертоносним.  

"Дані постійно зростають - і деякими з них я не можу поділитися, що однозначно підтверджує те, що B.1.1.7 спричиняє важчі захворювання та збільшує смерть", - сказав Остерхольм, директор Центру досліджень та політики щодо інфекційних хвороб в Університеті Міннесоти. "Ми вже знаємо, що цей варіант посилив передачу, і тому це дуже погані новини".

Радник CDC сказав, що було б ідеально, якби американські лікарі змогли перевірити та побачити, як переживають хворобу пацієнти з новим варіантом у порівнянні з пацієнтами, які інфіковані іншим штамом.

Але доктор Вільям Шаффнер, експерт з інфекційних хвороб Медичного центру університету Вандербільта, сказав, що це може бути важко, оскільки геномне секвенування - лабораторна робота, необхідна для виявлення нових штамів - не дуже надійне в США.

"Наша нині здатність визначити, чи є у вашого конкретного пацієнта цей новий штам, дуже обмежена, і тому це справді посилює уявлення про те, що інші країни мають набагато більше можливостей робити це, ніж ми", - сказав Шаффнер, член Консультативного комітету CDC з практики імунізації.

Великобританія має одну з найсильніших програм геномного секвенування у світі. Їх звіт містить деталі кількох досліджень, які порівнюють ступінь тяжкості нового варіанту з попередніми.    

Головний науковий радник Великобританії Патрік Валланс цитував дані про смертність, додавши, що докази ще не достатньо вагомі, а дані залишаються невизначеними.

"Середній ризик полягає в тому, що на 1000 людей, які заразились, приблизно 10, як очікується, померли б від вірусу. З новим штамом, на 1000 заражених людей, ймовірно помруть 13 або 14 осіб  ", - сказав він у п'ятницю.

за матеріалами CNN


24.01.2021 1280
03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

659
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1087
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

702
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1174
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1269
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10489 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

714

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1068

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1190

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

815
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14131 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

714
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

534
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7314
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20251
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38336
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

679
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8498
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

781
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

378
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

631
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

547