COVID-19: самоізоляція через новий штам, медичні міфи та ситуація в Івано-Франківській області

В Україні станом на 3 грудня зафіксували 13 777 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 1 279 дітей та 222 медпрацівники.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 283 нові підтверджені випадки. Крім того, в області одужали – 396 осіб, летальних випадків – 10.

Так, за весь час пандемії в області захворіли 122 046 осіб. Зокрема, захворіли – 5 911 дітей, медичних працівників – 3 473, одужали – 104 143 особи, летальних випадків – 2 898.

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 1 288 дослідження;
  • методом ІФА – 274 дослідження.

Кількість захворювань в інших регіонах за добу:

  • Київ – 1 376;
  • Вінницька область – 573;
  • Волинська область – 669;
  • Дніпропетровська область – 920;
  • Донецька область – 751;
  • Житомирська область – 562;
  • Закарпатська область – 536;
  • Запорізька область – 676;
  • Київська область – 676;
  • Кіровоградська область – 151;
  • Луганська область – 154;
  • Львівська область – 714;
  • Миколаївська область – 437;
  • Одеська область – 862;
  • Полтавська область – 685;
  • Рівненська область – 501;
  • Сумська область – 476;
  • Тернопільська область – 329;
  • Харківська область – 555;
  • Херсонська область – 182;
  • Хмельницька область – 542;
  • Черкаська область – 569;
  • Чернівецька область – 216;
  • Чернігівська область – 382.

В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 3 грудня в Україні вісімнадцять регіонів та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки. 

Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку, Вінницьку, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.

Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.

Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки дві області: Полтавська та Закарпатська.

У «жовтій» зоні – Тернопільська, Харківська, Чернівецька та Кіровоградська області.

   читайте також: Щеплення проти COVID-19 або ПЛР-тест: що відомо про нові обмеження для невакцинованих


Вже 43,8% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. Зокрема, 37,2% дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%.

Від початку вакцинальної кампанії щепили 13 610 070 людей, з них отримали одну дозу – 13 610 068 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 11 549 490 людей.

Загалом провели 25 159 558 щеплень.

В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.

Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.


Крім того, Уряд запровадив самоізоляцію для мандрівників із країн, де поширюється штам «Omicron».

З 3 грудня Україна запроваджує обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам «Omicron». Відповідні зміни внесли до Постанови №1236 під час засідання Кабінету Міністрів України 1 грудня.

Йдеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві. 

Тепер особи, які понад 7 днів перебували на території вказаних країн протягом останніх двох тижнів, повинні будуть піти на самоізоляцію. Тривалість самоізоляції  – 14 діб. 

Важливо, що самоізоляція стосується громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які повертаються в Україну з території вищезазначених країн. 

Наявність вакцинації, негативного тесту чи сертифікату про одужання не є підставою для непроходження самоізоляції чи її дострокового припинення. 

Іноземцям та особам без громадянства, які постійно або тимчасово не проживають в Україні та протягом останніх 14 днів перебували на території вказаних держав більш як сім днів, в’їзд забороняється взагалі. 

Винятками є іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, а також інших категорій іноземців та осіб без громадянства за погодженням з Міністерством закордонних справ.

Мета рішення – уникнути поширення нового та поки ще не досить вивченого штаму «Omicron» на території України. 

Міністерство закордонних справ раніше вже закликало українців утриматись від поїздок до країн, де вже виявили вказаний варіант коронавірусу. 

  читайте також: Несе глобальну загрозу для світу: що відомо про новий штам «Omicron»

Водночас МОЗ спільно з освітньою платформою StopFake продовжують інформаційний проєкт «Чистий мозок». Представляємо нову підбірку спростувань.


Міф №1: Вакциновані можуть передавати вірус через шкіру та викликати викидні, – Pfizer

У соціальних мережах поширюють інформацію про те, що в офіційних документах компанії Pfizer нібито підтверджено можливість викидня навіть у результаті контакту зі шкірою вакцинованих.

Факт: У клінічних випробуваннях Pfizer немає ніяких даних про підтверджені випадки викиднів унаслідок контакту зі шкірою вакцинованої людини. У дослідженні сказано лише про те, що слід повідомляти про випадки, коли вагітна жінка контактувала з досліджуваним препаратом через шкіру або вдихання. Така реєстрація контактів є стандартною міжнародною практикою клінічних випробувань і не свідчить про доведені ризики вакцинації для вагітних жінок.


Міф №2: МОЗ не підтвердив епідемію COVID-19  

Користувачі у соцмережах заявляють про те, що «ані епідемії, ані пандемії, ані карантину немає», і це нібито підтвердили в українському МОЗ. Як доказ наводиться відповідь Центру на інформаційний запит, у якому йдеться про те, що «за період з 1 березня по 1 серпня епідемій на території України не зареєстрували».

Факт: Центр громадського здоров’я МОЗ пояснив у коментарі для StopFake, що це - лише особливість використання термінів, адже в нормативно-правових актах використовується не термін «епідемія», а «медико-біологічна надзвичайна ситуація природного характеру державного рівня», тому на запит про надання списку епідемій з документами, які їх встановлюють, була дана саме така відповідь. Усі офіційні рішення та документи, видані урядом і МОЗ стосовно протидії розповсюдженню COVID-19, знаходяться на офіційному сайті covid19.gov.ua.


Міф №3: Понад 75 спортсменів раптово померли або серйозно захворіли після вакцинації

Поширюють інформацію про те, що за останніх п'ять місяців понад 75 спортсменів раптово померли або серйозно захворіли через  «генну вакцинацію» від COVID-19. При цьому користувачі посилаються на статтю німецького новинного агентства Report 24. До публікації додається список спортсменів, який нібито доводить, що останнім часом серед них почастішали випадки зупинки серця.

Факт: ​​Немає жодних доказів того, що всі згадані спортсмени були вакциновані від COVID-19. Список із 75 спортсменів складений довільно і включає як серцеві напади у літніх тренерів, так і випадки раптової зупинки серця у молодших спортсменів. Останні також сталися з різних причин, включаючи спадкові. Попри поширювані твердження, зростання кількості серцевих нападів у спорті за «останніх п'ять місяців» не зареєстровано.


Міф №4: У Німеччині лікар наклав на себе руки через «брехню про вакцинацію»

Деякі ЗМІ, а також користувачі соціальних мереж почали поширювати інформацію про те, що очільник клініки німецького міста Хемніц Томас Йєнджес наклав на себе руки нібито через «брехню про вакцинацію». Повідомляється, що свої міркування щодо вакцинації від COVID-19 він нібито залишив у передсмертній записці.

Факт: Очільник  клініки Хемніца доктор Томас Йєнджес дійсно помер. Однак немає жодних доказів того, що його передсмертна записка існує. Ні управління охорони здоров’я Німеччини, ні поліція, ні мер Хемніца не підтвердили існування передсмертної записки Томаса Йєнджеса.

  читайте також: Щеплені чи ті, хто перехворів: відомо, хто більш захищений від інфікування COVID-19


До слова, Рада виділила з бюджету 8 мільярдів гривень на «тисячу Зеленського» для повністю вакцинованих громадян — програма, яка отримала назву «єПідтримка», стартує 19 грудня. Гроші можна буде витратити на певний перелік послуг і товарів.

Зокрема, 14 листопада Президент України Володимир Зеленський повідомив, що всі, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19, отримають від держави тисячу гривень.

Як зазначили в Кабміні, кошти виплатять на віртуальні платіжні картки через «Дію». Витратити їх можна на квитки в кінотеатр, театр чи на концерт, на заняття спортом або подорожі Україною.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що ця ініціатива Президента спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, який постраждав через пандемію.

Програма почне діяти з 19 грудня та працюватиме протягом року. Участь у ній візьмуть майже 6 000 представників малого та середнього бізнесу.

   читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють


Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я України розширило перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Зокрема, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додали наступних співробітників:

▪️ підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

▪️ установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

▪️ підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83.

Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. 

Це правило не поширюється на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ. З 8 листопада таку довідку можна взяти в сімейного лікаря.

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.


До слова, британські та американські дослідники проводять розслідування, чи є зв’язок між утворенням тромбів та застосуванням вакцини AstraZeneca. 

Крім того, відомо, на який штам COVID-19 найчастіше хворіють українці.

Водночас категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.

Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.

На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточуючих — 42%.

Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?

Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19

Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19

Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити

Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку

Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть ​невакцинованих працівників


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

448
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

370
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14024 8
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1605
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

897
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6197

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

663

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1488

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1299

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1184
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

542
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

682
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1606
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

621
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

912
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5946
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13755
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

279
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

575
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

818 2