COVID-19: пігулки для лікування, темпи вакцинації та ситуація на Івано-Франківщині

В Україні станом на 8 лютого зафіксували 34 353 нові випадки COVID-19, серед них — захворіли 3 095 дітей та 955 медпрацівників.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 540 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали — 1 713 осіб, летальних випадків — сімнадцять.

Так, за весь час пандемії в області захворіли 172 509 осіб. Зокрема, захворіли — 10 098 дітей, медичних працівників — 4 079, одужали — 136 171 особа, летальних випадків — 3 332.

Протягом минулої доби прикарпатські медики провели методом ПЛР — 2 234 дослідження, а методом ІФА — 250 досліджень.


Кількість захворювань в регіонах за добу:

  • Київ – 2862;
  • Вінницька область – 857;
  • Волинська область – 1138;
  • Дніпропетровська область – 1960;
  • Донецька область – 1532;
  • Житомирська область – 739;
  • Закарпатська область – 786;
  • Запорізька область – 1262;
  • Київська область – 1113;
  • Кіровоградська область – 328;
  • Луганська область – 727;
  • Львівська область – 2336;
  • Миколаївська область – 862;
  • Одеська область – 3921;
  • Полтавська область – 1264;
  • Рівненська область – 1827;
  • Сумська область – 1555;
  • Тернопільська область – 1415;
  • Харківська область – 2022;
  • Херсонська область – 963;
  • Хмельницька область – 1210;
  • Черкаська область – 1169;
  • Чернівецька область – 968;
  • Чернігівська область – 997.

В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 8 лютого в Україні два регіони перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.

Наразі у червоній» зоні епідемічної небезпеки Івано-Франківська та Рівненська області.

У «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Луганська, Одеська, Хмельницька, Сумська, Житомирська, Львівська, Дніпропетровська, Тернопільська, Київська, Харківська, Кіровоградська, Херсонська, Чернігівська, Черкаська та Чернівецька області.

Показники Запорізької та Полтавської областей відповідають «жовтій» зоні карантину.

Зазначимо, що в областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.

Водночас 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.

  читайте також: Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»


Крім того, половина дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Але цього ще замало для успішного проходження чергової хвилі зростання захворюваності. Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на ранковому брифінгу у вівторок, 8 лютого. 

«Справедливий доступ до вакцин – це нагальний політичний, економічний, соціальний та моральний пріоритет світової спільноти. Сьогодні кожен, хто хоче зробити щеплення, може його зробити. Безкоштовно.

Також є можливість зробити вибір вакцин для щеплення. Наразі доступні Moderna, Pfizer та CoronaVac», — повідомив Ляшко. 

Світовий приклад показує, що навіть за великої кількості інфікованих, медичні системи можуть справлятися з пандемічним навантаженням. Але за умови масової вакцинації! Оскільки щеплення проти COVID-19 – це можливість уникнути госпіталізації та летальності через тяжкі ускладнення. 

«Ми зайшли в третій рік життя разом з COVID-19. Те, як ми його пройдемо, залежить від багатьох факторів. Як і від вашого бажання вакцинуватися, так і від того, як швидко будуть адаптуватися стандарти лікування з появою нових даних та нових препаратів для протидії хворобі», — зауважив міністр. 

Нагадаємо, діти віком від 14 до 18 років зможуть отримати тисячу гривень за щеплення від коронавірусної хвороби.

Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду. Вона набула чинності з 7 лютого.

Також  розширили перелік сфер, у яких можна отримати послуги за програмою. З 7 лютого кошти «єПідтримки» можна витратити на:
  • освітні послуги;
  • дитячі позашкільні гуртки;
  • перебування в літньому/спортивному дитячому таборі;
  • спортивні товари (ковзани, лижі, туристичне приладдя тощо);
  • канцтовари;
  • шкільне приладдя.

Раніше кошти програми можна було витратити лише на книжки, послуги у сфері культури, спорту чи пасажирських перевезень.


Водночас в Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією.

Зокрема, скоротили тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту. 

Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР. 

Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. 

Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19. 

Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом. 

Також змінами до наказу пріоритезували зусилля з відстеження контактів випадків COVID-19. В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання.

Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду. 

Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.


Медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.

Заразом заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що вакциновані від COVID-19 мають легший перебіг захворювання на коронавірус, зокрема на штам «Омікрон», ніж ті, хто щеплення не отримав. Про це він розповів в інтерв’ю виданню Фокус

«Дійсно, у багатьох країнах у разі «Омікрону» фіксують менший ризик госпіталізації та легший перебіг захворювання, але це характерно для людей, які отримали щеплення. Для людей невакцинованих перебіг хвороби так само важкий, як і при базовому штамі. Тому я би не прирівнював його до звичайного ГРВІ.

Крім того, для «Омікрону» характерні віддалені наслідки ковіду, наприклад, у вигляді неврологічних розладів. І не слід забувати, що він так само призводить до летальних випадків», — зазначив головний державний санітарний лікар. 

Ігор Кузін також додав, що про відмову від карантинних обмежень можливо буде говорити лише у випадку досягнення 70% вакцинованих серед дорослого населення. 

«Це мінімальна межа для того, щоб ми почали говорити про будь-яке пом’якшення карантинних вимог. В Україні зараз лише 22 із 25 областей вакцинували принаймні 40% свого населення. Це адекватні показники в світовому вимірі на кінець 2021 року.

Зараз ми поставили перед собою амбітні плани вакцинувати 70% дорослого населення країни до кінця 2022 року. Лише тоді зможемо говорити про якесь пом’якшення карантинних заходів», — підкреслив заступник міністра охорони здоров’я. 


До слова, Україна отримала першу партію ліків проти COVID-19 «Молнупіравір». Так, це противірусний препарат прямої дії, що запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.

Дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.

Докладніше про використання «Молнупіравіру» в Україні — в інфографіці МОЗ.

Додамо, що з 31 січня невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюють від роботи без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1204
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2933
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1024
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1078
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1092 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3222 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

971

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

818

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

376

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1113
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

194
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2387
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1177
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

480
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15097
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7406
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

840
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

403
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

313
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

398
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

683
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1137