Covid-19: Pfizer почала тестування третьої дози на випадок необхідності вакцинації проти нових штамів

Компанія Pfizer-BioNTech розпочала випробування третьої дози вакцини проти COVID-19 на невеликій групі людей.
В цей час вакцина дозволена в декількох країнах у режимі двох доз з інтервалом у 21 день, і в ході досліджень доведено, що вона приблизно на 95% ефективно захищає від хвороби COVID-19.
Але оскільки нові (та більш інфекційні) генетичні варіанти вірусу COVID-19 починають циркулювати - до цього часу вчені виявили три основні штами, вперше виявлені у Великобританії, Південній Африці та Бразилії, відповідно постало питання про те, наскільки добре дозволені вакцини можуть захищати від вірусу та чи можуть вони стати більш актуальними.
Pfizer-BioNTech вже провели дослідження та протестували сироватки крові людей, щеплених першою дозою проти деяких з цих варіантів, і виявили, що імунна відповідь, викликана двома дозами, все ще є досить захисною.
Насправді, у випадку з британським варіантом (іменованим B.1.1.7), рівні антитіл, які вироблені за схемою вакцинації, важливим імунним захистом від вірусу, були подібними до рівнів проти вихідного, немутованого вірусу.
Однак дослідники виявили, що рівень антитіл, вироблених оригінальною вакциною, був нижчим у порівнянні з південноафриканським варіантом (іменованим B.1.351).
Pfizer-BioNTech ще не пройшов того самого рівня суворих випробувань щодо бразильського варіанту (іменованого як P1).
"До цього часу ми не отримували жодних повідомлень про випадки інфікування [серед щеплених людей], пов'язані з будь-яким із нових варіантів", - говорить Мікаель Долстен, головний науковий співробітник Pfizer, маючи на увазі серйозні інфікування штамами вірусів серед щеплених людей. “Але ми завжди хочемо бути на крок попереду вірусу. Це змусило нас задуматися про створення даних для третьої дози. Ми збираємось дати людям, які були частиною нашого дослідження на перших двох фазах з минулого літа, підсилити захист ще однією дозою вакцини. Ми очікуємо, що рівень антитіл може зрости проти існуючих штамів для посилення захисту".
Тільки клінічне випробування доведе це. Pfizer-BioNTech планує вакцинувати 144 людей, які включені в дослідження на ранніх стадіях компанії, які отримали свою другу дозу пів року та рік тому.
У випадку, якщо додаткова доза не покращує захист людей, Долстен каже, що Pfizer також розробила нову вакцину, орієнтовану на південноафриканський варіант, яка на сьогодні показала найбільшу стійкість імунітету, викликаного вакциною.
Оскільки технологія мРНК, на якій побудована оригінальна вакцина, вимагає лише правильної генетичної послідовності для створення нової версії, Долстен каже, що розробка нової вакцини, націленої на південноафриканський варіант, зайняла лише шість-вісім тижнів.
Приблизно через місяць, за його словами, Pfizer планує розпочати випробування, в рамках якого дослідники дадуть учасникам, які отримали дві дози оригінальної вакцини, третю дозу - нової вакцини.
Все це частина справи, яка може стати звичним процесом у найближчі роки: перехід на нові версії вакцини через кілька місяців або рік, подібно до того, як змінюються сезонні вакцини проти грипу, залежно від того, які штами циркулюють кожного сезону грипу.
Виробництво нової вакцини проти COVID-19 та її тестування, каже Долстен, «відкриває шлях для більш швидких змін у майбутньому. Якщо вірус й надалі продовжить мутувати, що ми бачимо сьогодні, ми вже матимемо дані про те, як зменшити напругу і швидко змінити виробництво. Ми могли б просто прогодувати виробничий процес іншою мРНК, а все інше було б тим самим".
Він підкреслює, що оригінальна вакцина, яка отримала дозвіл на надзвичайне використання від Управління з контролю за продуктами та ліками США, продовжує добре захищати від усіх варіантів вірусу, але що всі ці заходи - це способи "постійно мати можливості залишатись попереду вірусу та рухатись дуже швидко", якщо ми побачимо менший захист від нових мутованих штамів.
за матеріалами Time


28.02.2021 869
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

668
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1934 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1133 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

554
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6903 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11395 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

335

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1082

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1116

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1111
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

61
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

285
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1084
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

754
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2949
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4442
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18441
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

61
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

323
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

353
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

664