Covid-19: Pfizer почала тестування третьої дози на випадок необхідності вакцинації проти нових штамів

Компанія Pfizer-BioNTech розпочала випробування третьої дози вакцини проти COVID-19 на невеликій групі людей.
В цей час вакцина дозволена в декількох країнах у режимі двох доз з інтервалом у 21 день, і в ході досліджень доведено, що вона приблизно на 95% ефективно захищає від хвороби COVID-19.
Але оскільки нові (та більш інфекційні) генетичні варіанти вірусу COVID-19 починають циркулювати - до цього часу вчені виявили три основні штами, вперше виявлені у Великобританії, Південній Африці та Бразилії, відповідно постало питання про те, наскільки добре дозволені вакцини можуть захищати від вірусу та чи можуть вони стати більш актуальними.
Pfizer-BioNTech вже провели дослідження та протестували сироватки крові людей, щеплених першою дозою проти деяких з цих варіантів, і виявили, що імунна відповідь, викликана двома дозами, все ще є досить захисною.
Насправді, у випадку з британським варіантом (іменованим B.1.1.7), рівні антитіл, які вироблені за схемою вакцинації, важливим імунним захистом від вірусу, були подібними до рівнів проти вихідного, немутованого вірусу.
Однак дослідники виявили, що рівень антитіл, вироблених оригінальною вакциною, був нижчим у порівнянні з південноафриканським варіантом (іменованим B.1.351).
Pfizer-BioNTech ще не пройшов того самого рівня суворих випробувань щодо бразильського варіанту (іменованого як P1).
"До цього часу ми не отримували жодних повідомлень про випадки інфікування [серед щеплених людей], пов'язані з будь-яким із нових варіантів", - говорить Мікаель Долстен, головний науковий співробітник Pfizer, маючи на увазі серйозні інфікування штамами вірусів серед щеплених людей. “Але ми завжди хочемо бути на крок попереду вірусу. Це змусило нас задуматися про створення даних для третьої дози. Ми збираємось дати людям, які були частиною нашого дослідження на перших двох фазах з минулого літа, підсилити захист ще однією дозою вакцини. Ми очікуємо, що рівень антитіл може зрости проти існуючих штамів для посилення захисту".
Тільки клінічне випробування доведе це. Pfizer-BioNTech планує вакцинувати 144 людей, які включені в дослідження на ранніх стадіях компанії, які отримали свою другу дозу пів року та рік тому.
У випадку, якщо додаткова доза не покращує захист людей, Долстен каже, що Pfizer також розробила нову вакцину, орієнтовану на південноафриканський варіант, яка на сьогодні показала найбільшу стійкість імунітету, викликаного вакциною.
Оскільки технологія мРНК, на якій побудована оригінальна вакцина, вимагає лише правильної генетичної послідовності для створення нової версії, Долстен каже, що розробка нової вакцини, націленої на південноафриканський варіант, зайняла лише шість-вісім тижнів.
Приблизно через місяць, за його словами, Pfizer планує розпочати випробування, в рамках якого дослідники дадуть учасникам, які отримали дві дози оригінальної вакцини, третю дозу - нової вакцини.
Все це частина справи, яка може стати звичним процесом у найближчі роки: перехід на нові версії вакцини через кілька місяців або рік, подібно до того, як змінюються сезонні вакцини проти грипу, залежно від того, які штами циркулюють кожного сезону грипу.
Виробництво нової вакцини проти COVID-19 та її тестування, каже Долстен, «відкриває шлях для більш швидких змін у майбутньому. Якщо вірус й надалі продовжить мутувати, що ми бачимо сьогодні, ми вже матимемо дані про те, як зменшити напругу і швидко змінити виробництво. Ми могли б просто прогодувати виробничий процес іншою мРНК, а все інше було б тим самим".
Він підкреслює, що оригінальна вакцина, яка отримала дозвіл на надзвичайне використання від Управління з контролю за продуктами та ліками США, продовжує добре захищати від усіх варіантів вірусу, але що всі ці заходи - це способи "постійно мати можливості залишатись попереду вірусу та рухатись дуже швидко", якщо ми побачимо менший захист від нових мутованих штамів.
за матеріалами Time


28.02.2021 1111
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1794
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

935
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

579
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5534
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1482
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

419

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1247

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1075

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

987
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

309
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10678
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5701
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

370
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

268
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

614 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1053
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913