Covid-19: Pfizer почала тестування третьої дози на випадок необхідності вакцинації проти нових штамів

Компанія Pfizer-BioNTech розпочала випробування третьої дози вакцини проти COVID-19 на невеликій групі людей.
В цей час вакцина дозволена в декількох країнах у режимі двох доз з інтервалом у 21 день, і в ході досліджень доведено, що вона приблизно на 95% ефективно захищає від хвороби COVID-19.
Але оскільки нові (та більш інфекційні) генетичні варіанти вірусу COVID-19 починають циркулювати - до цього часу вчені виявили три основні штами, вперше виявлені у Великобританії, Південній Африці та Бразилії, відповідно постало питання про те, наскільки добре дозволені вакцини можуть захищати від вірусу та чи можуть вони стати більш актуальними.
Pfizer-BioNTech вже провели дослідження та протестували сироватки крові людей, щеплених першою дозою проти деяких з цих варіантів, і виявили, що імунна відповідь, викликана двома дозами, все ще є досить захисною.
Насправді, у випадку з британським варіантом (іменованим B.1.1.7), рівні антитіл, які вироблені за схемою вакцинації, важливим імунним захистом від вірусу, були подібними до рівнів проти вихідного, немутованого вірусу.
Однак дослідники виявили, що рівень антитіл, вироблених оригінальною вакциною, був нижчим у порівнянні з південноафриканським варіантом (іменованим B.1.351).
Pfizer-BioNTech ще не пройшов того самого рівня суворих випробувань щодо бразильського варіанту (іменованого як P1).
"До цього часу ми не отримували жодних повідомлень про випадки інфікування [серед щеплених людей], пов'язані з будь-яким із нових варіантів", - говорить Мікаель Долстен, головний науковий співробітник Pfizer, маючи на увазі серйозні інфікування штамами вірусів серед щеплених людей. “Але ми завжди хочемо бути на крок попереду вірусу. Це змусило нас задуматися про створення даних для третьої дози. Ми збираємось дати людям, які були частиною нашого дослідження на перших двох фазах з минулого літа, підсилити захист ще однією дозою вакцини. Ми очікуємо, що рівень антитіл може зрости проти існуючих штамів для посилення захисту".
Тільки клінічне випробування доведе це. Pfizer-BioNTech планує вакцинувати 144 людей, які включені в дослідження на ранніх стадіях компанії, які отримали свою другу дозу пів року та рік тому.
У випадку, якщо додаткова доза не покращує захист людей, Долстен каже, що Pfizer також розробила нову вакцину, орієнтовану на південноафриканський варіант, яка на сьогодні показала найбільшу стійкість імунітету, викликаного вакциною.
Оскільки технологія мРНК, на якій побудована оригінальна вакцина, вимагає лише правильної генетичної послідовності для створення нової версії, Долстен каже, що розробка нової вакцини, націленої на південноафриканський варіант, зайняла лише шість-вісім тижнів.
Приблизно через місяць, за його словами, Pfizer планує розпочати випробування, в рамках якого дослідники дадуть учасникам, які отримали дві дози оригінальної вакцини, третю дозу - нової вакцини.
Все це частина справи, яка може стати звичним процесом у найближчі роки: перехід на нові версії вакцини через кілька місяців або рік, подібно до того, як змінюються сезонні вакцини проти грипу, залежно від того, які штами циркулюють кожного сезону грипу.
Виробництво нової вакцини проти COVID-19 та її тестування, каже Долстен, «відкриває шлях для більш швидких змін у майбутньому. Якщо вірус й надалі продовжить мутувати, що ми бачимо сьогодні, ми вже матимемо дані про те, як зменшити напругу і швидко змінити виробництво. Ми могли б просто прогодувати виробничий процес іншою мРНК, а все інше було б тим самим".
Він підкреслює, що оригінальна вакцина, яка отримала дозвіл на надзвичайне використання від Управління з контролю за продуктами та ліками США, продовжує добре захищати від усіх варіантів вірусу, але що всі ці заходи - це способи "постійно мати можливості залишатись попереду вірусу та рухатись дуже швидко", якщо ми побачимо менший захист від нових мутованих штамів.
за матеріалами Time


28.02.2021 1031
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1528
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1003
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1264 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3707 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33860
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2821

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

343

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

740

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1681

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1054
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

619
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

500
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

873
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1977
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12189
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1483
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1268
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

529
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

235
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

311
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

355
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1244