Covid-19: компанія Johnson & Johnson представила результати ефективності своєї вакцини та чекає на дозвіл

В ході глобального випробування третьої фази продемонстровано, що вакцина Johnson & Johnson проти Covid-19 з одноразовим введенням на 66% ефективно запобігає помірному та тяжкому перебігу захворювання, але ефективність проти важкої хвороби становить 85%, повідомила компанія в п'ятницю.

Вакцина була ефективною на 72% проти помірних та важких захворювань у США, заявила компанія. Це разюча відмінність від вакцин від Pfizer/BioNTech та Moderna, і це може зробити паузу для людей, які не впевнені, яку вакцину отримати або коли вони можуть її отримати.

Вакцини, які вже продаються в США, загалом ефективні приблизно на 95% проти симптоматичного препарату Covid-19, і, можливо, навіть вища ефективність проти важких випадків.

Але експерти кажуть, що вакцина Johnson & Johnson все ж буде корисною проти пандемії в США та в усьому світі.

"Серед усіх учасників з різних географічних регіонів, включаючи інфікованих новим штамом вірусу, зразок вакцина Janssen  від Johnson & Johnson проти COVID-19 мав 66% ефективності у запобіганні середньої та важкої форми COVID-19 через 28 днів після вакцинації. Початок захисту спостерігався вже на 14 день", - йдеться у повідомленні компанії.
Janssen - це група вакцин Johnson & Johnson. Рівень захисту від помірної та важкої інфекції COVID-19 становив 72% у США, 66% у Латинській Америці та 57% у Південній Африці, 28 днів після щеплення.
"Ми на 85% ефективні в профілактиці важких захворювань, які ми визначаємо як хвороби, від яких вам стає особливо погано вдома, або ви можете звернутися до лікарні, коли вам стає ще гірше", - сказав CNN д-р Матей Маммен, керівник відділу досліджень і розробок Johnson & Johnson.
"Зараз ми повністю захищені, це здається на 100% захисним, проти хвороб, які насправді змушують вас йти до лікарні, ми на 100% захищаємо від смерті".
Компанія заявила, що результати зберігаються у всіх вікових групах та людях різних етнічних груп.
Маммен заявив, що компанія працює над тим, щоб подати до авторизації США дозвіл на використання в надзвичайних ситуаціях "протягом тижня".
Це буде третя компанія, яка звернеться до Європейської агенції з харчових продуктів (FDA) щодо отримання вакцини проти коронавірусу. Вакцини, вироблені Moderna та Pfizer/BioNTech, дозволені в грудні й зараз їх отримують мільйони американців.

"Дуже добре" для однодозової доступної вакцини
Доктор Пол Офіт, фахівець з вакцин з Університету Пенсільванії та член Консультативного комітету FDA з питань вакцин та супутніх біологічних продуктів, заявив, що за звичайних обставин на ринку вакцин достатньо вже наявних двох, які до того ж є значно ефективнішими.
Але він додав, що це не звичайні часи, де панує пандемія та бракує вакцин.
І Pfizer, і Moderna використовують генетичну технологію, звану месенджер-РНК, або технологію мРНК.
Johnson & Johnson використовує ослаблений вірус застуди, відомий як аденовірус, для перенесення генетичних інструкцій в організм, щоб викликати імунну відповідь.
"У кращому світі ми мали б велику кількість цієї РНК-вакцини-месенджера, Pfizer та Moderna, і це було б страшним для вакцини, яка, очевидно, менш ефективна. Проте, у нас є обмежена кількість вакцини іРНК", - сказав Офіт.
Д-р Офіт вже щеплений, але сказав, що якби цього не зробив, то він спочатку розшукав би вакцину Pfizer або Moderna, а потім, якби не зміг знайти її в розумний проміжок часу, прийняв би вакцину Johnson & Johnson, якщо вона буде доступною.
Офіт сказав, що отримання однієї марки вакцини, а пізніше отримання іншої вакцини не повинно створювати проблем з безпекою.
"Я доклав би зусиль, щоб спочатку отримати вакцину мРНК", - сказав Офіт. "Не маючи можливості отримати її, і знаючи, що я не можу отримати Pfizer або Moderna протягом багатьох місяців, і знаючи, що цей вірус все ще поширений по всій країні, я б взяв J&J".
Вакцина "J&J" має переваги, сказав Фауці.
"Вакцина недорога, потрібна одна доза, вона не вимагає холодного ланцюга під час транспортування, - це досить добре", - сказав Фауці CNN.
Маммен заявив, що вакцина добре переноситься і містить "ванільний, навіть нудний набір даних про безпеку", який не включає випадків важкої алергічної реакції, відомої як анафілаксія.
Приблизно кожен з 11 мав лихоманку, але лише 0,2% вважалися "3 ступенем".
Фочі сказав, що результати виглядали б ще кращими, якби Janssen не довелося конкурувати з ефективністю 94% і 95%, виявленою в ході випробувань вакцин Pfizer і Moderna - хоча останні розраховуються на основі загальної симптоматичної хвороби, тоді як цифри "J&J" посилаються лише на середньотяжкі та важкі випадки.
"Ви знаєте, в чому проблема? Якби у нас не було Moderna 94-95% .... Ми б сказали "вау", на 72% ефективна вакцина, яка ще ефективніша проти важкої хвороби, дійсно приголомшлива ", - сказав він в телефонному інтерв'ю.
"Але зараз ми судимо про це відносно ефективності 95%. Слід казати, що це вакцина, яку можна використовувати, особливо в країнах, що розвиваються, щоб утримати людей від лікарні. Вона має дуже хорошу ефективність проти важких захворювань". - додав Фауці.

Відмінності в умовах випробувань
Маммен відмовилась від порівняння вакцини Johnson & Johnson's із вакцинами від Moderna та Pfizer.
"Насправді важко порівняти цифри прямо зараз, не проводячи дослідження з двома вакцинами", - сказав він.
Маммен заявив, що між випробуваннями були ключові відмінності; наприклад, вакцина Johnson & Johnson's була випробувана пізніше, коли випадки зростали ще більше у багатьох частинах світу, і вже циркулювали нові штами коронавірусу.
Один із них, під назвою B.351, був домінуючим у Південній Африці, коли там тестували вакцину. Цей варіант має мутації, які можна очікувати, що дещо послаблять ефекти вакцини.  
Але це все одно захищало людей, сказав Маммен.
"Я розглядаю цей південноафриканський штам і бачу, що ми можемо повністю захиститися від вірусу та не потрапити до лікарні", - сказав він.
Крім того, людям не потрібно турбуватися про повернення за другою дозою.
"Ми дуже хотіли, щоб це була одна доза. Тож ми оптимізували наш антиген, щоб отримати достатню імуногенність після однієї дози, на відміну від двох", - сказав вчений.
І, на відміну від вакцин Pfizer та Moderna, вакцину не потрібно зберігати в морозильних камерах. Вакцину можна зберігати протягом трьох місяців при температурі холодильника від 36 до 46 градусів за Фаренгейтом.
Janssen вже випробовує режим дозування вакцини у дві дози, і це може збільшити ефективність, сказав Фауці.
"Подивимось, що нам вдасться отримати. Це може призвести до 90%", - сказав він.

США уклали контракт на 100 мільйонів доз 
Федеральний уряд США уклав контракт на придбання 100 мільйонів доз вакцини, яка, як очікується, буде доставлена ​​до червня. Johnson & Johnson заявили, що планують виробляти мільярд доз у всьому світі.
І компанія виробляє дози протягом місяців, очікуючи, що вона отримає екстрений дозвіл від FDA. Компанія сподівається розпочати доставлення своєї продукції на наступний день після отримання цього дозволу.  
"Ми займаємося виробництвом вже давно - понад дев'ять місяців", - сказав Маммен. "Я сподіваюсь ... що наприкінці лютого ми повинні отримати дозвіл на екстрене використання".
До американського ринку також намагається приєднатися й четверта вакцина.
Компанія Novavax, що базується в Меріленді, оприлюднила попередні дані, які свідчать про ефективність вакцини-кандидата у 89% у випробуваннях у Великобританії.
AstraZeneca також працює над завершенням третьої фази клінічних випробувань вакцини.
Вакцина Johnson & Johnson виготовляється інакше, ніж вакцини Pfizer та Moderna, в яких використовується сировинний генетичний матеріал, який називається РНК.
Johnson & Johnson's використовує вірус застуди, який називається аденовірус 26, який був ослаблений, так що він не розмножується в організмі. Він розроблений для перенесення генетичного матеріалу з білка вірусу - це та частина, яку вірус використовує для захоплення клітин, на які націлений.
Вакцина спонукає м’язові клітини руки виробляти ці шматочки білка. Імунна система розпізнає їх як чужорідні та вибудовує захист, тому, коли справжній вірус намагається заразити клітини, організм готовий боротися з ним.  
за матеріалами CNN


30.01.2021 847
12.05.2022
Алла Павлуцька

Фіртка поспілкувалася із прикарпаткою Мар’яною Гнот, аби дізнатися про її досвід волонтерства у центрі допомоги біженця та особливості цієї роботи у Польщі.  

1306
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

2092 1
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2786
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

3675
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

5180
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

4532 1

Війна стала поштовхом для пришвидшення трансформації в газорозподільній галузі. З початку бойових дій Прикарпаття прихистило близько 140 тисяч людей.  Вони тимчасово оселились в містах і селах Івано-Франківської області, тож стали споживачами газу. Тому перед АТ «Івано-Франківськгаз» постало завдання забезпечити стабільний розподіл газу більшій кількості споживачів. І газовики виявились готовими до такого технологічного виклику.

145

На сайті "Відкритий ліс" 15.04.2022 року опублікована стаття Деокупація Прикарпаття від корупціонерів. У статті я вказував, що в Івано-Франківській області всупереч вимогам чинного законодавства (платності за користування мисливськими угіддями - ст. 24 ЗУ

62

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

4705

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

6585
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

415 1
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

3225
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

5497
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

1375
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

1908 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

2606
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

4198
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

1902
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

2576
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

4506
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4548 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

6219 1