Covid-19: компанія Johnson & Johnson представила результати ефективності своєї вакцини та чекає на дозвіл

В ході глобального випробування третьої фази продемонстровано, що вакцина Johnson & Johnson проти Covid-19 з одноразовим введенням на 66% ефективно запобігає помірному та тяжкому перебігу захворювання, але ефективність проти важкої хвороби становить 85%, повідомила компанія в п'ятницю.

Вакцина була ефективною на 72% проти помірних та важких захворювань у США, заявила компанія. Це разюча відмінність від вакцин від Pfizer/BioNTech та Moderna, і це може зробити паузу для людей, які не впевнені, яку вакцину отримати або коли вони можуть її отримати.

Вакцини, які вже продаються в США, загалом ефективні приблизно на 95% проти симптоматичного препарату Covid-19, і, можливо, навіть вища ефективність проти важких випадків.

Але експерти кажуть, що вакцина Johnson & Johnson все ж буде корисною проти пандемії в США та в усьому світі.

"Серед усіх учасників з різних географічних регіонів, включаючи інфікованих новим штамом вірусу, зразок вакцина Janssen  від Johnson & Johnson проти COVID-19 мав 66% ефективності у запобіганні середньої та важкої форми COVID-19 через 28 днів після вакцинації. Початок захисту спостерігався вже на 14 день", - йдеться у повідомленні компанії.
Janssen - це група вакцин Johnson & Johnson. Рівень захисту від помірної та важкої інфекції COVID-19 становив 72% у США, 66% у Латинській Америці та 57% у Південній Африці, 28 днів після щеплення.
"Ми на 85% ефективні в профілактиці важких захворювань, які ми визначаємо як хвороби, від яких вам стає особливо погано вдома, або ви можете звернутися до лікарні, коли вам стає ще гірше", - сказав CNN д-р Матей Маммен, керівник відділу досліджень і розробок Johnson & Johnson.
"Зараз ми повністю захищені, це здається на 100% захисним, проти хвороб, які насправді змушують вас йти до лікарні, ми на 100% захищаємо від смерті".
Компанія заявила, що результати зберігаються у всіх вікових групах та людях різних етнічних груп.
Маммен заявив, що компанія працює над тим, щоб подати до авторизації США дозвіл на використання в надзвичайних ситуаціях "протягом тижня".
Це буде третя компанія, яка звернеться до Європейської агенції з харчових продуктів (FDA) щодо отримання вакцини проти коронавірусу. Вакцини, вироблені Moderna та Pfizer/BioNTech, дозволені в грудні й зараз їх отримують мільйони американців.

"Дуже добре" для однодозової доступної вакцини
Доктор Пол Офіт, фахівець з вакцин з Університету Пенсільванії та член Консультативного комітету FDA з питань вакцин та супутніх біологічних продуктів, заявив, що за звичайних обставин на ринку вакцин достатньо вже наявних двох, які до того ж є значно ефективнішими.
Але він додав, що це не звичайні часи, де панує пандемія та бракує вакцин.
І Pfizer, і Moderna використовують генетичну технологію, звану месенджер-РНК, або технологію мРНК.
Johnson & Johnson використовує ослаблений вірус застуди, відомий як аденовірус, для перенесення генетичних інструкцій в організм, щоб викликати імунну відповідь.
"У кращому світі ми мали б велику кількість цієї РНК-вакцини-месенджера, Pfizer та Moderna, і це було б страшним для вакцини, яка, очевидно, менш ефективна. Проте, у нас є обмежена кількість вакцини іРНК", - сказав Офіт.
Д-р Офіт вже щеплений, але сказав, що якби цього не зробив, то він спочатку розшукав би вакцину Pfizer або Moderna, а потім, якби не зміг знайти її в розумний проміжок часу, прийняв би вакцину Johnson & Johnson, якщо вона буде доступною.
Офіт сказав, що отримання однієї марки вакцини, а пізніше отримання іншої вакцини не повинно створювати проблем з безпекою.
"Я доклав би зусиль, щоб спочатку отримати вакцину мРНК", - сказав Офіт. "Не маючи можливості отримати її, і знаючи, що я не можу отримати Pfizer або Moderna протягом багатьох місяців, і знаючи, що цей вірус все ще поширений по всій країні, я б взяв J&J".
Вакцина "J&J" має переваги, сказав Фауці.
"Вакцина недорога, потрібна одна доза, вона не вимагає холодного ланцюга під час транспортування, - це досить добре", - сказав Фауці CNN.
Маммен заявив, що вакцина добре переноситься і містить "ванільний, навіть нудний набір даних про безпеку", який не включає випадків важкої алергічної реакції, відомої як анафілаксія.
Приблизно кожен з 11 мав лихоманку, але лише 0,2% вважалися "3 ступенем".
Фочі сказав, що результати виглядали б ще кращими, якби Janssen не довелося конкурувати з ефективністю 94% і 95%, виявленою в ході випробувань вакцин Pfizer і Moderna - хоча останні розраховуються на основі загальної симптоматичної хвороби, тоді як цифри "J&J" посилаються лише на середньотяжкі та важкі випадки.
"Ви знаєте, в чому проблема? Якби у нас не було Moderna 94-95% .... Ми б сказали "вау", на 72% ефективна вакцина, яка ще ефективніша проти важкої хвороби, дійсно приголомшлива ", - сказав він в телефонному інтерв'ю.
"Але зараз ми судимо про це відносно ефективності 95%. Слід казати, що це вакцина, яку можна використовувати, особливо в країнах, що розвиваються, щоб утримати людей від лікарні. Вона має дуже хорошу ефективність проти важких захворювань". - додав Фауці.

Відмінності в умовах випробувань
Маммен відмовилась від порівняння вакцини Johnson & Johnson's із вакцинами від Moderna та Pfizer.
"Насправді важко порівняти цифри прямо зараз, не проводячи дослідження з двома вакцинами", - сказав він.
Маммен заявив, що між випробуваннями були ключові відмінності; наприклад, вакцина Johnson & Johnson's була випробувана пізніше, коли випадки зростали ще більше у багатьох частинах світу, і вже циркулювали нові штами коронавірусу.
Один із них, під назвою B.351, був домінуючим у Південній Африці, коли там тестували вакцину. Цей варіант має мутації, які можна очікувати, що дещо послаблять ефекти вакцини.  
Але це все одно захищало людей, сказав Маммен.
"Я розглядаю цей південноафриканський штам і бачу, що ми можемо повністю захиститися від вірусу та не потрапити до лікарні", - сказав він.
Крім того, людям не потрібно турбуватися про повернення за другою дозою.
"Ми дуже хотіли, щоб це була одна доза. Тож ми оптимізували наш антиген, щоб отримати достатню імуногенність після однієї дози, на відміну від двох", - сказав вчений.
І, на відміну від вакцин Pfizer та Moderna, вакцину не потрібно зберігати в морозильних камерах. Вакцину можна зберігати протягом трьох місяців при температурі холодильника від 36 до 46 градусів за Фаренгейтом.
Janssen вже випробовує режим дозування вакцини у дві дози, і це може збільшити ефективність, сказав Фауці.
"Подивимось, що нам вдасться отримати. Це може призвести до 90%", - сказав він.

США уклали контракт на 100 мільйонів доз 
Федеральний уряд США уклав контракт на придбання 100 мільйонів доз вакцини, яка, як очікується, буде доставлена ​​до червня. Johnson & Johnson заявили, що планують виробляти мільярд доз у всьому світі.
І компанія виробляє дози протягом місяців, очікуючи, що вона отримає екстрений дозвіл від FDA. Компанія сподівається розпочати доставлення своєї продукції на наступний день після отримання цього дозволу.  
"Ми займаємося виробництвом вже давно - понад дев'ять місяців", - сказав Маммен. "Я сподіваюсь ... що наприкінці лютого ми повинні отримати дозвіл на екстрене використання".
До американського ринку також намагається приєднатися й четверта вакцина.
Компанія Novavax, що базується в Меріленді, оприлюднила попередні дані, які свідчать про ефективність вакцини-кандидата у 89% у випробуваннях у Великобританії.
AstraZeneca також працює над завершенням третьої фази клінічних випробувань вакцини.
Вакцина Johnson & Johnson виготовляється інакше, ніж вакцини Pfizer та Moderna, в яких використовується сировинний генетичний матеріал, який називається РНК.
Johnson & Johnson's використовує вірус застуди, який називається аденовірус 26, який був ослаблений, так що він не розмножується в організмі. Він розроблений для перенесення генетичного матеріалу з білка вірусу - це та частина, яку вірус використовує для захоплення клітин, на які націлений.
Вакцина спонукає м’язові клітини руки виробляти ці шматочки білка. Імунна система розпізнає їх як чужорідні та вибудовує захист, тому, коли справжній вірус намагається заразити клітини, організм готовий боротися з ним.  
за матеріалами CNN


30.01.2021 1416
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

345
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2242
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1661
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1943
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5560 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4080

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1062

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1067

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1587

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1067
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

816
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

685
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14492
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10339
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6005
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

557
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5288 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28400 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

445
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

565
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

399
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

589