Covid-19: компанія Johnson & Johnson представила результати ефективності своєї вакцини та чекає на дозвіл

В ході глобального випробування третьої фази продемонстровано, що вакцина Johnson & Johnson проти Covid-19 з одноразовим введенням на 66% ефективно запобігає помірному та тяжкому перебігу захворювання, але ефективність проти важкої хвороби становить 85%, повідомила компанія в п'ятницю.

Вакцина була ефективною на 72% проти помірних та важких захворювань у США, заявила компанія. Це разюча відмінність від вакцин від Pfizer/BioNTech та Moderna, і це може зробити паузу для людей, які не впевнені, яку вакцину отримати або коли вони можуть її отримати.

Вакцини, які вже продаються в США, загалом ефективні приблизно на 95% проти симптоматичного препарату Covid-19, і, можливо, навіть вища ефективність проти важких випадків.

Але експерти кажуть, що вакцина Johnson & Johnson все ж буде корисною проти пандемії в США та в усьому світі.

"Серед усіх учасників з різних географічних регіонів, включаючи інфікованих новим штамом вірусу, зразок вакцина Janssen  від Johnson & Johnson проти COVID-19 мав 66% ефективності у запобіганні середньої та важкої форми COVID-19 через 28 днів після вакцинації. Початок захисту спостерігався вже на 14 день", - йдеться у повідомленні компанії.
Janssen - це група вакцин Johnson & Johnson. Рівень захисту від помірної та важкої інфекції COVID-19 становив 72% у США, 66% у Латинській Америці та 57% у Південній Африці, 28 днів після щеплення.
"Ми на 85% ефективні в профілактиці важких захворювань, які ми визначаємо як хвороби, від яких вам стає особливо погано вдома, або ви можете звернутися до лікарні, коли вам стає ще гірше", - сказав CNN д-р Матей Маммен, керівник відділу досліджень і розробок Johnson & Johnson.
"Зараз ми повністю захищені, це здається на 100% захисним, проти хвороб, які насправді змушують вас йти до лікарні, ми на 100% захищаємо від смерті".
Компанія заявила, що результати зберігаються у всіх вікових групах та людях різних етнічних груп.
Маммен заявив, що компанія працює над тим, щоб подати до авторизації США дозвіл на використання в надзвичайних ситуаціях "протягом тижня".
Це буде третя компанія, яка звернеться до Європейської агенції з харчових продуктів (FDA) щодо отримання вакцини проти коронавірусу. Вакцини, вироблені Moderna та Pfizer/BioNTech, дозволені в грудні й зараз їх отримують мільйони американців.

"Дуже добре" для однодозової доступної вакцини
Доктор Пол Офіт, фахівець з вакцин з Університету Пенсільванії та член Консультативного комітету FDA з питань вакцин та супутніх біологічних продуктів, заявив, що за звичайних обставин на ринку вакцин достатньо вже наявних двох, які до того ж є значно ефективнішими.
Але він додав, що це не звичайні часи, де панує пандемія та бракує вакцин.
І Pfizer, і Moderna використовують генетичну технологію, звану месенджер-РНК, або технологію мРНК.
Johnson & Johnson використовує ослаблений вірус застуди, відомий як аденовірус, для перенесення генетичних інструкцій в організм, щоб викликати імунну відповідь.
"У кращому світі ми мали б велику кількість цієї РНК-вакцини-месенджера, Pfizer та Moderna, і це було б страшним для вакцини, яка, очевидно, менш ефективна. Проте, у нас є обмежена кількість вакцини іРНК", - сказав Офіт.
Д-р Офіт вже щеплений, але сказав, що якби цього не зробив, то він спочатку розшукав би вакцину Pfizer або Moderna, а потім, якби не зміг знайти її в розумний проміжок часу, прийняв би вакцину Johnson & Johnson, якщо вона буде доступною.
Офіт сказав, що отримання однієї марки вакцини, а пізніше отримання іншої вакцини не повинно створювати проблем з безпекою.
"Я доклав би зусиль, щоб спочатку отримати вакцину мРНК", - сказав Офіт. "Не маючи можливості отримати її, і знаючи, що я не можу отримати Pfizer або Moderna протягом багатьох місяців, і знаючи, що цей вірус все ще поширений по всій країні, я б взяв J&J".
Вакцина "J&J" має переваги, сказав Фауці.
"Вакцина недорога, потрібна одна доза, вона не вимагає холодного ланцюга під час транспортування, - це досить добре", - сказав Фауці CNN.
Маммен заявив, що вакцина добре переноситься і містить "ванільний, навіть нудний набір даних про безпеку", який не включає випадків важкої алергічної реакції, відомої як анафілаксія.
Приблизно кожен з 11 мав лихоманку, але лише 0,2% вважалися "3 ступенем".
Фочі сказав, що результати виглядали б ще кращими, якби Janssen не довелося конкурувати з ефективністю 94% і 95%, виявленою в ході випробувань вакцин Pfizer і Moderna - хоча останні розраховуються на основі загальної симптоматичної хвороби, тоді як цифри "J&J" посилаються лише на середньотяжкі та важкі випадки.
"Ви знаєте, в чому проблема? Якби у нас не було Moderna 94-95% .... Ми б сказали "вау", на 72% ефективна вакцина, яка ще ефективніша проти важкої хвороби, дійсно приголомшлива ", - сказав він в телефонному інтерв'ю.
"Але зараз ми судимо про це відносно ефективності 95%. Слід казати, що це вакцина, яку можна використовувати, особливо в країнах, що розвиваються, щоб утримати людей від лікарні. Вона має дуже хорошу ефективність проти важких захворювань". - додав Фауці.

Відмінності в умовах випробувань
Маммен відмовилась від порівняння вакцини Johnson & Johnson's із вакцинами від Moderna та Pfizer.
"Насправді важко порівняти цифри прямо зараз, не проводячи дослідження з двома вакцинами", - сказав він.
Маммен заявив, що між випробуваннями були ключові відмінності; наприклад, вакцина Johnson & Johnson's була випробувана пізніше, коли випадки зростали ще більше у багатьох частинах світу, і вже циркулювали нові штами коронавірусу.
Один із них, під назвою B.351, був домінуючим у Південній Африці, коли там тестували вакцину. Цей варіант має мутації, які можна очікувати, що дещо послаблять ефекти вакцини.  
Але це все одно захищало людей, сказав Маммен.
"Я розглядаю цей південноафриканський штам і бачу, що ми можемо повністю захиститися від вірусу та не потрапити до лікарні", - сказав він.
Крім того, людям не потрібно турбуватися про повернення за другою дозою.
"Ми дуже хотіли, щоб це була одна доза. Тож ми оптимізували наш антиген, щоб отримати достатню імуногенність після однієї дози, на відміну від двох", - сказав вчений.
І, на відміну від вакцин Pfizer та Moderna, вакцину не потрібно зберігати в морозильних камерах. Вакцину можна зберігати протягом трьох місяців при температурі холодильника від 36 до 46 градусів за Фаренгейтом.
Janssen вже випробовує режим дозування вакцини у дві дози, і це може збільшити ефективність, сказав Фауці.
"Подивимось, що нам вдасться отримати. Це може призвести до 90%", - сказав він.

США уклали контракт на 100 мільйонів доз 
Федеральний уряд США уклав контракт на придбання 100 мільйонів доз вакцини, яка, як очікується, буде доставлена ​​до червня. Johnson & Johnson заявили, що планують виробляти мільярд доз у всьому світі.
І компанія виробляє дози протягом місяців, очікуючи, що вона отримає екстрений дозвіл від FDA. Компанія сподівається розпочати доставлення своєї продукції на наступний день після отримання цього дозволу.  
"Ми займаємося виробництвом вже давно - понад дев'ять місяців", - сказав Маммен. "Я сподіваюсь ... що наприкінці лютого ми повинні отримати дозвіл на екстрене використання".
До американського ринку також намагається приєднатися й четверта вакцина.
Компанія Novavax, що базується в Меріленді, оприлюднила попередні дані, які свідчать про ефективність вакцини-кандидата у 89% у випробуваннях у Великобританії.
AstraZeneca також працює над завершенням третьої фази клінічних випробувань вакцини.
Вакцина Johnson & Johnson виготовляється інакше, ніж вакцини Pfizer та Moderna, в яких використовується сировинний генетичний матеріал, який називається РНК.
Johnson & Johnson's використовує вірус застуди, який називається аденовірус 26, який був ослаблений, так що він не розмножується в організмі. Він розроблений для перенесення генетичного матеріалу з білка вірусу - це та частина, яку вірус використовує для захоплення клітин, на які націлений.
Вакцина спонукає м’язові клітини руки виробляти ці шматочки білка. Імунна система розпізнає їх як чужорідні та вибудовує захист, тому, коли справжній вірус намагається заразити клітини, організм готовий боротися з ним.  
за матеріалами CNN


30.01.2021 1540
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

130
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1670
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3124
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1123
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1150
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1182 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

218

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1089

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

913

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

306
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2472
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1227
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1294
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

538
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15167
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7468
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

314
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

505
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

435
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

368
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

460