Covid-19: компанія Johnson & Johnson представила результати ефективності своєї вакцини та чекає на дозвіл

В ході глобального випробування третьої фази продемонстровано, що вакцина Johnson & Johnson проти Covid-19 з одноразовим введенням на 66% ефективно запобігає помірному та тяжкому перебігу захворювання, але ефективність проти важкої хвороби становить 85%, повідомила компанія в п'ятницю.

Вакцина була ефективною на 72% проти помірних та важких захворювань у США, заявила компанія. Це разюча відмінність від вакцин від Pfizer/BioNTech та Moderna, і це може зробити паузу для людей, які не впевнені, яку вакцину отримати або коли вони можуть її отримати.

Вакцини, які вже продаються в США, загалом ефективні приблизно на 95% проти симптоматичного препарату Covid-19, і, можливо, навіть вища ефективність проти важких випадків.

Але експерти кажуть, що вакцина Johnson & Johnson все ж буде корисною проти пандемії в США та в усьому світі.

"Серед усіх учасників з різних географічних регіонів, включаючи інфікованих новим штамом вірусу, зразок вакцина Janssen  від Johnson & Johnson проти COVID-19 мав 66% ефективності у запобіганні середньої та важкої форми COVID-19 через 28 днів після вакцинації. Початок захисту спостерігався вже на 14 день", - йдеться у повідомленні компанії.
Janssen - це група вакцин Johnson & Johnson. Рівень захисту від помірної та важкої інфекції COVID-19 становив 72% у США, 66% у Латинській Америці та 57% у Південній Африці, 28 днів після щеплення.
"Ми на 85% ефективні в профілактиці важких захворювань, які ми визначаємо як хвороби, від яких вам стає особливо погано вдома, або ви можете звернутися до лікарні, коли вам стає ще гірше", - сказав CNN д-р Матей Маммен, керівник відділу досліджень і розробок Johnson & Johnson.
"Зараз ми повністю захищені, це здається на 100% захисним, проти хвороб, які насправді змушують вас йти до лікарні, ми на 100% захищаємо від смерті".
Компанія заявила, що результати зберігаються у всіх вікових групах та людях різних етнічних груп.
Маммен заявив, що компанія працює над тим, щоб подати до авторизації США дозвіл на використання в надзвичайних ситуаціях "протягом тижня".
Це буде третя компанія, яка звернеться до Європейської агенції з харчових продуктів (FDA) щодо отримання вакцини проти коронавірусу. Вакцини, вироблені Moderna та Pfizer/BioNTech, дозволені в грудні й зараз їх отримують мільйони американців.

"Дуже добре" для однодозової доступної вакцини
Доктор Пол Офіт, фахівець з вакцин з Університету Пенсільванії та член Консультативного комітету FDA з питань вакцин та супутніх біологічних продуктів, заявив, що за звичайних обставин на ринку вакцин достатньо вже наявних двох, які до того ж є значно ефективнішими.
Але він додав, що це не звичайні часи, де панує пандемія та бракує вакцин.
І Pfizer, і Moderna використовують генетичну технологію, звану месенджер-РНК, або технологію мРНК.
Johnson & Johnson використовує ослаблений вірус застуди, відомий як аденовірус, для перенесення генетичних інструкцій в організм, щоб викликати імунну відповідь.
"У кращому світі ми мали б велику кількість цієї РНК-вакцини-месенджера, Pfizer та Moderna, і це було б страшним для вакцини, яка, очевидно, менш ефективна. Проте, у нас є обмежена кількість вакцини іРНК", - сказав Офіт.
Д-р Офіт вже щеплений, але сказав, що якби цього не зробив, то він спочатку розшукав би вакцину Pfizer або Moderna, а потім, якби не зміг знайти її в розумний проміжок часу, прийняв би вакцину Johnson & Johnson, якщо вона буде доступною.
Офіт сказав, що отримання однієї марки вакцини, а пізніше отримання іншої вакцини не повинно створювати проблем з безпекою.
"Я доклав би зусиль, щоб спочатку отримати вакцину мРНК", - сказав Офіт. "Не маючи можливості отримати її, і знаючи, що я не можу отримати Pfizer або Moderna протягом багатьох місяців, і знаючи, що цей вірус все ще поширений по всій країні, я б взяв J&J".
Вакцина "J&J" має переваги, сказав Фауці.
"Вакцина недорога, потрібна одна доза, вона не вимагає холодного ланцюга під час транспортування, - це досить добре", - сказав Фауці CNN.
Маммен заявив, що вакцина добре переноситься і містить "ванільний, навіть нудний набір даних про безпеку", який не включає випадків важкої алергічної реакції, відомої як анафілаксія.
Приблизно кожен з 11 мав лихоманку, але лише 0,2% вважалися "3 ступенем".
Фочі сказав, що результати виглядали б ще кращими, якби Janssen не довелося конкурувати з ефективністю 94% і 95%, виявленою в ході випробувань вакцин Pfizer і Moderna - хоча останні розраховуються на основі загальної симптоматичної хвороби, тоді як цифри "J&J" посилаються лише на середньотяжкі та важкі випадки.
"Ви знаєте, в чому проблема? Якби у нас не було Moderna 94-95% .... Ми б сказали "вау", на 72% ефективна вакцина, яка ще ефективніша проти важкої хвороби, дійсно приголомшлива ", - сказав він в телефонному інтерв'ю.
"Але зараз ми судимо про це відносно ефективності 95%. Слід казати, що це вакцина, яку можна використовувати, особливо в країнах, що розвиваються, щоб утримати людей від лікарні. Вона має дуже хорошу ефективність проти важких захворювань". - додав Фауці.

Відмінності в умовах випробувань
Маммен відмовилась від порівняння вакцини Johnson & Johnson's із вакцинами від Moderna та Pfizer.
"Насправді важко порівняти цифри прямо зараз, не проводячи дослідження з двома вакцинами", - сказав він.
Маммен заявив, що між випробуваннями були ключові відмінності; наприклад, вакцина Johnson & Johnson's була випробувана пізніше, коли випадки зростали ще більше у багатьох частинах світу, і вже циркулювали нові штами коронавірусу.
Один із них, під назвою B.351, був домінуючим у Південній Африці, коли там тестували вакцину. Цей варіант має мутації, які можна очікувати, що дещо послаблять ефекти вакцини.  
Але це все одно захищало людей, сказав Маммен.
"Я розглядаю цей південноафриканський штам і бачу, що ми можемо повністю захиститися від вірусу та не потрапити до лікарні", - сказав він.
Крім того, людям не потрібно турбуватися про повернення за другою дозою.
"Ми дуже хотіли, щоб це була одна доза. Тож ми оптимізували наш антиген, щоб отримати достатню імуногенність після однієї дози, на відміну від двох", - сказав вчений.
І, на відміну від вакцин Pfizer та Moderna, вакцину не потрібно зберігати в морозильних камерах. Вакцину можна зберігати протягом трьох місяців при температурі холодильника від 36 до 46 градусів за Фаренгейтом.
Janssen вже випробовує режим дозування вакцини у дві дози, і це може збільшити ефективність, сказав Фауці.
"Подивимось, що нам вдасться отримати. Це може призвести до 90%", - сказав він.

США уклали контракт на 100 мільйонів доз 
Федеральний уряд США уклав контракт на придбання 100 мільйонів доз вакцини, яка, як очікується, буде доставлена ​​до червня. Johnson & Johnson заявили, що планують виробляти мільярд доз у всьому світі.
І компанія виробляє дози протягом місяців, очікуючи, що вона отримає екстрений дозвіл від FDA. Компанія сподівається розпочати доставлення своєї продукції на наступний день після отримання цього дозволу.  
"Ми займаємося виробництвом вже давно - понад дев'ять місяців", - сказав Маммен. "Я сподіваюсь ... що наприкінці лютого ми повинні отримати дозвіл на екстрене використання".
До американського ринку також намагається приєднатися й четверта вакцина.
Компанія Novavax, що базується в Меріленді, оприлюднила попередні дані, які свідчать про ефективність вакцини-кандидата у 89% у випробуваннях у Великобританії.
AstraZeneca також працює над завершенням третьої фази клінічних випробувань вакцини.
Вакцина Johnson & Johnson виготовляється інакше, ніж вакцини Pfizer та Moderna, в яких використовується сировинний генетичний матеріал, який називається РНК.
Johnson & Johnson's використовує вірус застуди, який називається аденовірус 26, який був ослаблений, так що він не розмножується в організмі. Він розроблений для перенесення генетичного матеріалу з білка вірусу - це та частина, яку вірус використовує для захоплення клітин, на які націлений.
Вакцина спонукає м’язові клітини руки виробляти ці шматочки білка. Імунна система розпізнає їх як чужорідні та вибудовує захист, тому, коли справжній вірус намагається заразити клітини, організм готовий боротися з ним.  
за матеріалами CNN


30.01.2021 953
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

105
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

749
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2174
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

769
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

971
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1804

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

711

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1239 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1480

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1630
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

82
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

343
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

682
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

137
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

338
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

543
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1022
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

271
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

91
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

270
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

663
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

620