Covid-19: активісти боротьби зі щепленнями розповсюджують теорії про те, що вакцина є смертельною

Антивакцинні групи експлуатують страждання та смерть людей, які випадково захворіли після щеплення, погрожуючи підірвати найбільшу кампанію вакцинації в історії США. У деяких випадках антивакцинні активісти вигадують історії смерті, яких ніколи не було.

"Це саме те, що роблять групи проти вакцин", - сказав д-р Пітер Хотез, спеціаліст з інфекційних хвороб та автор книги "Запобігання наступній пандемії: вакцинна дипломатія в часи антинауки".

Противакцинні групи протягом десятиліть помилково стверджували, що дитячі вакцини викликають аутизм, плели фантастичні теорії змови за участю уряду, великого бізнесу та засобів масової інформації. Зараз ті самі групи пов'язують випадкові медичні проблеми пацієнтів зі щепленням, навіть коли очевидно, що виною у цьому є вік або стан здоров'я, сказав Хотез.

"Вони зроблять сенсацію зі всього, що трапиться після того, як хтось отримає вакцину, і прив'яжуть це до вакцини", - сказав Хотес.

У міру того, як все більше людей похилого віку отримують перші постріли, багато людей неминуче страждають від непов'язаних інфарктів, інсультів та інших серйозних медичних проблем - не через вакцину, а, скоріше, через вік та погіршення стану здоров'я, сказав епідеміолог Майкл Остерхольм, директор Центру досліджень та політики інфекційних хвороб Міннесоти.

Наприклад, у групі з 10 мільйонів людей майже 800 людей у ​​віці від 55 до 64 років зазвичай помирають від серцевих нападів або ішемічної хвороби за один тиждень, сказав Остерхольм. Державні службовці охорони здоров'я "не готові" до новин та історій у соціальних мережах, застерігає він.

"ЗМІ напишуть історію про те, що Джон Доу отримав вакцину о 8 ранку, а о 16 годині у нього стався серцевий напад", - сказав Остерхольм у своєму щотижневому подкасті. "Вони будуть робити припущення, що це причина та наслідок".

Державним службовцям охорони здоров'я потрібно краще повідомляти про реальні та уявні ризики від вакцин, сказав Остерхольм, який працював у дорадчій раді президента Джо Байдена з питань коронавірусу.

"Ви отримуєте один шанс справити перше враження", - сказав Остерхольм. "Навіть якщо ми повернемося пізніше і скажемо:" Ні, смерть не мала нічого спільного з вакцинацією, це була ішемічна хвороба серця, "шкода вже завдана".

Такі групи, як Національний інформаційний центр щодо вакцин та Захист здоров'я дітей, засновані Робертом Ф. Кеннеді-молодшим, вже розпалюють страх перед кількістю смертей - здебільшого в Європі -, які наступили у всьому світі після щеплень. У дописі в блозі Кеннеді знущався з результатів розтину, в результаті яких висновок про те, що смерть португальської жінки не пов'язана з вакциною.

Він поставив під сумнів дані медичних органів Данії, які заявили, що смерть двох людей після вакцинації відбулася внаслідок старості та хронічних захворювань легень. В одному з інтерв'ю Кеннеді сказав, що смертність після вакцинації деяких дуже слабких та невиліковно хворих пацієнтів будинків для людей похилого віку у Норвегії є ознакою небезпеки. Норвезькі чиновники заявили, що пацієнти похилого віку померли від супутніх захворювань, а не від вакцини.  

"Випадки виявляються смертельними для реципієнтів вакцини проти COVID", - написав Кеннеді.

Кеннеді охарактеризував смерть як підозрілу, звинувативши медичних працівників у тому, що вони дотримуються "звичного посібника з пропаганди вакцин" та "стратегічної хитрості".

У США противники вакцин згадали про смерть доктора Грегорі Майкла, 56-річного акушера-гінеколога з Флориди, щоб сіяти сумніви в безпеці вакцин та нагляді уряду. Майкл помер 5 січня після катастрофічного падіння тромбоцитів - елементів крові, які контролюють кровотечу, - припускаючи, що у нього може розвинутися імунна тромбоцитопенія.

Згідно з повідомленням його дружини Хайді Неккельман у Facebook, лікарі пробували різні методи лікування, щоб врятувати її чоловіка, але жодне з них не спрацювало. Прессекретар Центрів контролю та профілактики захворювань заявив, що агентство розслідує смерть Майкла, як і всі підозри на проблеми зі здоров'ям, пов'язані з вакциною.

Влада Каліфорнії рекомендувала призупинити щеплення певною партією вакцин проти Covid-19, які виготовлені Moderna, через високий рівень алергічних реакцій. Після розслідування щеплення відновилися через кілька днів.  

"Ми будемо спостерігати, як розгортатимуться ці події, і ми повинні стежити за кожним із цих випадків", - сказав Остерхольм. "Я не хочу, щоб люди думали, що ми підмітаємо їх під килим".

Багато американців вже нервували з приводу вакцин Covid, і 27% сказали, що "ймовірно чи точно" не отримуватимуть щеплення, навіть якщо це буде безкоштовними та вчені вважатимуть їх безпечними, згідно з грудневим опитуванням KFF.

Ці люди можуть бути особливо сприйнятливими до дезінформації щодо вакцин, сказав Рорі Сміт, керівник досліджень у First Draft, некомерційній організації, яка повідомляє про дезінформацію в Інтернеті.  

Противники вакцинації місяцями применшували занепокоєння з приводу нового коронавірусу, виступаючи проти носіння масок та борючись із наказами про перебування вдома та відстеження контактів, сказав Річард Карпіано, професор державної політики та соціології з Каліфорнійського університету Ріверсайд.

"Вони виступили проти всіх заходів охорони здоров'я для боротьби з пандемією", - сказав Карпіано. "Вони сказали, що охорона здоров'я є громадським ворогом №1".

за матеріалами CNN


26.01.2021 880
27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

386
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

763
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

625
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1129
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13403 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1637

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

192

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

396

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

432

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

897
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

83
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

198
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

333
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

111
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

236
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

390
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

526
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3619
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

204
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

418
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

596
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

903