Covid-19: активісти боротьби зі щепленнями розповсюджують теорії про те, що вакцина є смертельною

Антивакцинні групи експлуатують страждання та смерть людей, які випадково захворіли після щеплення, погрожуючи підірвати найбільшу кампанію вакцинації в історії США. У деяких випадках антивакцинні активісти вигадують історії смерті, яких ніколи не було.

"Це саме те, що роблять групи проти вакцин", - сказав д-р Пітер Хотез, спеціаліст з інфекційних хвороб та автор книги "Запобігання наступній пандемії: вакцинна дипломатія в часи антинауки".

Противакцинні групи протягом десятиліть помилково стверджували, що дитячі вакцини викликають аутизм, плели фантастичні теорії змови за участю уряду, великого бізнесу та засобів масової інформації. Зараз ті самі групи пов'язують випадкові медичні проблеми пацієнтів зі щепленням, навіть коли очевидно, що виною у цьому є вік або стан здоров'я, сказав Хотез.

"Вони зроблять сенсацію зі всього, що трапиться після того, як хтось отримає вакцину, і прив'яжуть це до вакцини", - сказав Хотес.

У міру того, як все більше людей похилого віку отримують перші постріли, багато людей неминуче страждають від непов'язаних інфарктів, інсультів та інших серйозних медичних проблем - не через вакцину, а, скоріше, через вік та погіршення стану здоров'я, сказав епідеміолог Майкл Остерхольм, директор Центру досліджень та політики інфекційних хвороб Міннесоти.

Наприклад, у групі з 10 мільйонів людей майже 800 людей у ​​віці від 55 до 64 років зазвичай помирають від серцевих нападів або ішемічної хвороби за один тиждень, сказав Остерхольм. Державні службовці охорони здоров'я "не готові" до новин та історій у соціальних мережах, застерігає він.

"ЗМІ напишуть історію про те, що Джон Доу отримав вакцину о 8 ранку, а о 16 годині у нього стався серцевий напад", - сказав Остерхольм у своєму щотижневому подкасті. "Вони будуть робити припущення, що це причина та наслідок".

Державним службовцям охорони здоров'я потрібно краще повідомляти про реальні та уявні ризики від вакцин, сказав Остерхольм, який працював у дорадчій раді президента Джо Байдена з питань коронавірусу.

"Ви отримуєте один шанс справити перше враження", - сказав Остерхольм. "Навіть якщо ми повернемося пізніше і скажемо:" Ні, смерть не мала нічого спільного з вакцинацією, це була ішемічна хвороба серця, "шкода вже завдана".

Такі групи, як Національний інформаційний центр щодо вакцин та Захист здоров'я дітей, засновані Робертом Ф. Кеннеді-молодшим, вже розпалюють страх перед кількістю смертей - здебільшого в Європі -, які наступили у всьому світі після щеплень. У дописі в блозі Кеннеді знущався з результатів розтину, в результаті яких висновок про те, що смерть португальської жінки не пов'язана з вакциною.

Він поставив під сумнів дані медичних органів Данії, які заявили, що смерть двох людей після вакцинації відбулася внаслідок старості та хронічних захворювань легень. В одному з інтерв'ю Кеннеді сказав, що смертність після вакцинації деяких дуже слабких та невиліковно хворих пацієнтів будинків для людей похилого віку у Норвегії є ознакою небезпеки. Норвезькі чиновники заявили, що пацієнти похилого віку померли від супутніх захворювань, а не від вакцини.  

"Випадки виявляються смертельними для реципієнтів вакцини проти COVID", - написав Кеннеді.

Кеннеді охарактеризував смерть як підозрілу, звинувативши медичних працівників у тому, що вони дотримуються "звичного посібника з пропаганди вакцин" та "стратегічної хитрості".

У США противники вакцин згадали про смерть доктора Грегорі Майкла, 56-річного акушера-гінеколога з Флориди, щоб сіяти сумніви в безпеці вакцин та нагляді уряду. Майкл помер 5 січня після катастрофічного падіння тромбоцитів - елементів крові, які контролюють кровотечу, - припускаючи, що у нього може розвинутися імунна тромбоцитопенія.

Згідно з повідомленням його дружини Хайді Неккельман у Facebook, лікарі пробували різні методи лікування, щоб врятувати її чоловіка, але жодне з них не спрацювало. Прессекретар Центрів контролю та профілактики захворювань заявив, що агентство розслідує смерть Майкла, як і всі підозри на проблеми зі здоров'ям, пов'язані з вакциною.

Влада Каліфорнії рекомендувала призупинити щеплення певною партією вакцин проти Covid-19, які виготовлені Moderna, через високий рівень алергічних реакцій. Після розслідування щеплення відновилися через кілька днів.  

"Ми будемо спостерігати, як розгортатимуться ці події, і ми повинні стежити за кожним із цих випадків", - сказав Остерхольм. "Я не хочу, щоб люди думали, що ми підмітаємо їх під килим".

Багато американців вже нервували з приводу вакцин Covid, і 27% сказали, що "ймовірно чи точно" не отримуватимуть щеплення, навіть якщо це буде безкоштовними та вчені вважатимуть їх безпечними, згідно з грудневим опитуванням KFF.

Ці люди можуть бути особливо сприйнятливими до дезінформації щодо вакцин, сказав Рорі Сміт, керівник досліджень у First Draft, некомерційній організації, яка повідомляє про дезінформацію в Інтернеті.  

Противники вакцинації місяцями применшували занепокоєння з приводу нового коронавірусу, виступаючи проти носіння масок та борючись із наказами про перебування вдома та відстеження контактів, сказав Річард Карпіано, професор державної політики та соціології з Каліфорнійського університету Ріверсайд.

"Вони виступили проти всіх заходів охорони здоров'я для боротьби з пандемією", - сказав Карпіано. "Вони сказали, що охорона здоров'я є громадським ворогом №1".

за матеріалами CNN


26.01.2021 792
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

384
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

760
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1451
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

3031
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1314
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1557

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

159

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

405

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1277

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1871 1
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

371
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

696
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

902
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

176
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

431
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

990
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

869
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

733
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

195
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

366
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

556
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

656