Чорнобиль чи лондонський пентхаус?

У ці дні в Україні відбуваються важливі і масштабні міжнародні події.

Напередодні 25-х роковин страшної трагедії на Чорнобильській АЕС до Києва з їхалось багато іноземних гостей, включно з президентами, керівниками міжнародних організацій, прем єр-міністрами, міністрами та іншими високопосадовцями. Загалом представники з понад 50 іноземних держав та міжнародних організацій.

Голова мета чорнобильських заходів зібрати нарешті 740 мільйонів євро, яких бракує для завершення проектів, у першу чергу для будівництва нового саркофагу над зруйнованим енергоблоком.

Перші результати роботи Донорської конференції вказали на те, що з 740 мільйонів євро Україні вдається зібрати близько 460 мільйонів євро. Якщо виходити з інформації, оприлюдненої Президентом України ми зберемо близько 550 мільйонів. 

Однак і перша, і друга цифри далекі від 740, потрібних державі.

Але здається, я маю пояснення, чому ми не дотягнули до бажаної цифри.

Не тому, що біль Чорнобилю вже призабувся для світу. Навпаки, одночасний приїзд такої кількості іноземних делегацій до Києва свідчить    світ щиро поділяє нашу трагедію.

І не тому, що проблема безпечного використання мирного атому відійшла на другий план. Навпаки, трагедія на японській атомній електростанції Фукусіма-1, приїзд безпрецедентно великої кількості японських журналістів в Київ засвідчили Чорнобильська трагедія і сьогодні залишається актуальною як ніколи. До речі, добре, що українські високопосадовці неодноразово під час своїх виступів згадували Японію і висловлювали готовність їй допомогти.   

А тому, що в очах, у першу чергу, представників грошовитого західного світу Україна виглядає як достатньо заможна держава, яка цілком реально здатна дати собі раду.

Чому так, запитаєте ви? Звертаю вашу увагу на такий «збіг». Саме у день проведення Донорської конференції британська «Financial Times» друкує інформацію про те, що найбагатша людина України Ринат Ахметов ще два роки тому придбав за 136 мільйонів фунтів найдорожчий пентхаус у Великій Британії.

Це у той час, як побита світовою економічною кризою Греція виділила на Чорнобильський фонд 100 тисяч євро, або маленька Литва 10 тисяч євро, Словенія 120 тисяч євро, Азербайджан 1 мільйон євро. І навіть доволі значний внесок США у розмірі близько 86 мільйонів євро, Німеччини у розмірі 42 мільйонів євро або навіть ЄС у розмірі 110 мільйонів євро губляться на фоні ціни, яку заплатив український олігарх за елітну нерухомість у Лондоні.

Тут взагалі можна сказати про те, що ціна лондонського пентхауза була вища за будь-який внесок нинішньої Донорської конференції.

Я підозрюю, що поява згаданої статті не була випадковою. Вона була символічною. Це своєрідний показовий сигнал для влади, з якого треба було б зробити висновки.

Мабуть, розуміючи це, Ринат Леонідович буквально за день до проведення Донорської конференції, коли з явилася інформацію про анонімного українського бізнесмена, який придбав найдорожчу нерухомість в Лондоні, прийняв рішення про свій особистий внесок до Чорнобильського фонду у розмірі 1 мільйона доларів.

Усвідомлене переосмислення чи лише зовнішній тиск?


20.04.2011 Олег Ляшко 2021 3
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

199
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1080
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2062 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

965
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2902
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1987

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

761

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

934

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1352

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1952
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26192 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

643
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

850
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2829
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1117
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

831
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1090
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1081
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

265
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4005
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

956
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1527