«Чорний список» солодощів, які не слід купувати дітям

 

Раніше людям і в голову не приходило, та й різноманітності продуктів не було, щоб годувати 2-річну дитину чіпсами і давати запити їх кока-колою. Але минув час, розвинулася хімічна та харчова промисловість, в супермаркетах величезний асортимент солодощів і мінералок, які діти постійно «клянчут».

 

Але більшість батьків якщо і звертає увагу на складові продукту, вказані на упаковці, то не завжди знають про шкідливість барвників, ароматизаторів та консервантів.

 

У підсумку наші чада страждають не тільки від захворювань шлунково-кишкового тракту, але також можуть мати проблеми з нервовою системою. Завідуюча Вінницької обласної дитячої поліклініки, обласний дитячий гастроентеролог Людмила Кондратюк розповіла, що батьки все частіше і частіше звертаються на прийом до лікаря: «Що з нашою дитиною, чому в неї блювання, нудота, млявість?»

 

«Дуже важливим для здоров‘я дитини є якість продуктів і харчування. На жаль, незважаючи на те, що на упаковках дуже часто пишуть: відсутність консервантів, відсутність стабілізаторів й інших хімічних речовин, але в дійсності технічні умови виготовлення продукту не відповідають написаному. І коли батьки, довіряючись таким етикеткам, купують дитині шкідливий продукт, і вона його приймає, то, звичайно, в даному випадку продукти є причиною захворювання», — повідомила Л. Кондратюк.

 

Ласощі впливають на активність дітей

Багато споживачів (крім мабуть чиновників МОЗ) знають, в країнах Євросоюзу, продукти, що містять небезпечні для дітей барвники, зобов’язані розміщувати попереджувальні написи: «барвники» можуть чинити негативний вплив на активність й увагу дітей.

 

Гіперактивність — стан, при якому активність і збудливість людини перевищує норму. У випадку, якщо подібна поведінка є проблемою для інших, гіперактивність трактується як психічний розлад. Гіперактивність частіше зустрічається у дітей і підлітків, ніж у дорослих людей, адже викликається емоціями.Наші виробники знаючи про це, по видимому, не вважають себе споживачами або думають, що організми українських дітей відрізняються від інших європейців, не поспішають публікувати такі попередження. Причому це стосується і великих транснаціональних виробників, які продають свою (таку ж) продукцію і на ринку ЄС.З урахуванням цього, Цент експертиз ТЕСТ допоміг споживачам і підказав товари, що містять такі барвники.

 

Список продуктів, які категорично не можна купувати дітям:

 • безалкогольний напій Тархун вироблений в Україні (марка Росинка) — містить небезпечний барвник Е102;
 • шоколадний батончик MilkyWay вироблений в Росії (компанія Марс) — містить небезпечний барвник Е129;
 • безалкогольний напій Schweppes вироблений в Україні Пряна Журавлина (компанія Кока-Кола) — містить небезпечний барвник Е129;
 • безалкогольний напій Тархун вироблений в Україні (марка Біола) — містить небезпечний барвник Е102;
 • безалкогольний напій Зі смаком лайма вироблений в Україні (марка Оболонь) — містить небезпечний барвник Е102;
 • мармелад «Апельсинові та лимонні дольки» вироблено в Україні (марка «Повна чаша») — містять небезпечні барвники Е102 і Е110;
 • дитячі драже M&Ms зроблені в Росії (компанія Марс) — містять відразу 5 небезпечних барвників;
 • драже «Морські камінці» вироблено в Україні (марка «Повна чаша») — містять небезпечні барвники Е102 і Е122;
 • цукерки «Дюшес» вироблено в Україну (марка «Повна чаша») — містять небезпечний барвник Е102;
 • дитячі драже M&Ms з арахісом зроблено в Росії (компанії «Марс») — містять відразу 5 небезпечних барвників;
 • цукерки «Барбарис» вироблено в Україні (марка «Повна чаша» — містять небезпечний барвник Е122;
 • напій соковий «Сицилійський червоний апельсин» вироблено в Україні (марка Сандора) містить найнебезпечніший барвник Е110;
 • цукерки «Гусячі лапки» вироблено в Україні (марка «Повна чаша») — містять небезпечний барвник Е129;
 • рулет з начинкою «полуниця» 7 days зроблено в Росії (марка Chipita) — містить небезпечний барвник Е124;
 • напій соковий «Сицилійський червоний апельсин» вироблено в Україні (марка Джаффа) — містить небезпечний барвник Е110;
 • дві марки печива Фруктберрі зі смаком полуниці та зі смаком вишні вироблено в Україні (марка АВК) — містить небезпечний барвник Е122;
 • мармелад для хворих діабетом «Розмай» зроблено в Україні — містить одразу 3 небезпечних барвника Е102, Е122, Е124;
 • безалкогольний соковмісний напій Fanta, зроблено в Україні (компанія Кока-Кола) — містить небезпечний барвник Е104.

Вкурсе


06.06.2012 4797 1
Коментарі (1)

vasya 2012.06.14, 11:12
Цікаво, а Рошенівські «Барбарис», «Дюшес», «Гусячі лапки» безпечні
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

685
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

946
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7479 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2416
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2320
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2550

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

402

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

750

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

845

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

547
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

248
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

425
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

526
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38023
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

403
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

542
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

700
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

247
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

358
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

288
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

981
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

625 1