Чорнична терапія

Поки триває сезон чорниці, можна забути про аптечні вітаміни та пігулки від багатьох хвороб. Лікувальні властивості чорниці можна легко перевірити завдяки експерименту: горнятко ягід щодня протягом двох тижнів допоможе відчутно покращити зір та підняти гемоглобін.

 

Чорниця, афина, яфина, борівка або ж просто ягода містить багато заліза, особливо корисного при анемії. Залізо чорниці краще засвоюється, ніж лікарські препарати, оскільки в ягодах міститься ще й аскорбінова кислота та інші корисні для організму сполуки. Травознай Іван Мужик радить наїдатися чорницею, поки вона свіжа. Алгоритм простий: тиждень-два їсти чорницю скільки душа бажає, а потім робити перерву на два тижні - і знову на чорничну "дієту". Взимку при анемії корисно це ж повторити з сушеною чорницею.

 

Про дієту згадали невипадково. Лікувальний ефект чорниці в першу чергу полягає в здатності цих ягід покращувати мікроциркуляцію крові. Щоб користь від споживання чорниці для організму була максимальною, Іван Мужик радить під час споживання ягід повністю відмовитися від алкоголю і менше їсти картоплі. Крохмаль з бараболі забиває капіляри, а спиртне зменшує кількість еритроцитів у крові, відтак без цих обмежень лікувальний ефект чорниці буде маловідчутним.

 

 

Чорниця є найкращими природними ліками для покращення зору. Зокрема, вживання афинів покращує кровообіг у сітчатці ока та загострює нічний зір. Для покращення зору рекомендують щодня протягом тижня з'їдати хоча б півшклянки ягід. Потім зробити перерву на 10 днів і повторити "чорничний курс". Проте для суттєвої корекції зору, запевняє Іван Мужик, недостатньо лише їсти ягоди: "При короткозорості врятує закрапування: з дуже стиглих ягід, які вже розтікаються в руках, видушуємо сік, проціджуємо. Закапувати по 5 крапель зранку перед тим, як вмитися. Курс - 25 днів. Для посилення ефекту в цей час їсти свіжі ягоди чорниці". Розчин для закрапування можна приготувати й іншим способом: крізь марлю видушити сік із достиглих ягід і розвести дистильованою водою (можна придбати в аптеці) - 1 частина соку на 2 частини води.

 

З допомогою чорниці можна позбутися катаракти. Півшклянки сушених ягід залити півшклянкою води (краще дистильованою), закрити накривкою, витримати 10-15 хвилин у темному місці. Злити настояний сік в емальовану посудину, кип'ятити на малому вогні, доки об'єм соку не зменшиться на третину. Сік остудити, профільтрувати. Закапувати 2-3 рази на день по 2-3 краплі. Кілька секунд після закрапування пектимуть очі. Курс лікування - 15 днів. Потім перерва на два дні, і ще раз повторити курс.

 

При ангінах та втраті голосу добре полокати горло розчином із чорничних ягід. Чайну ложку сушених ягід залити 200 мл окропу, витримати 45 хвилин, процідити. Ягоди з'їжте, а розчином полокайте горло. Один із найефективніших способів позбутися проносу - пожувати кілька сушених афинів.

 

Для лікування екземи, псоріазу, прищів, трофічних виразок та опіків з чорничних ягід готують компрес. Густо зварені (варити недовго) свіжі афини товстим шаром накладають на уражені ділянки шкіри, зверху накладають марлю і обв'язують. Компреси змінюють щодня. Присохлу марлю можна відмочувати теплою сироваткою з кислого молока.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА

Галицький кореспондент


Коментарі (0)

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

882
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1171
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1183
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5076
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7496 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10439 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

526

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1222

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1962

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2053
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

1400
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3526
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

700
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2980
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

755
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

594
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1752
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

537
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

305
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1199 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1170
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

865