Чорнична терапія

Поки триває сезон чорниці, можна забути про аптечні вітаміни та пігулки від багатьох хвороб. Лікувальні властивості чорниці можна легко перевірити завдяки експерименту: горнятко ягід щодня протягом двох тижнів допоможе відчутно покращити зір та підняти гемоглобін.

 

Чорниця, афина, яфина, борівка або ж просто ягода містить багато заліза, особливо корисного при анемії. Залізо чорниці краще засвоюється, ніж лікарські препарати, оскільки в ягодах міститься ще й аскорбінова кислота та інші корисні для організму сполуки. Травознай Іван Мужик радить наїдатися чорницею, поки вона свіжа. Алгоритм простий: тиждень-два їсти чорницю скільки душа бажає, а потім робити перерву на два тижні - і знову на чорничну "дієту". Взимку при анемії корисно це ж повторити з сушеною чорницею.

 

Про дієту згадали невипадково. Лікувальний ефект чорниці в першу чергу полягає в здатності цих ягід покращувати мікроциркуляцію крові. Щоб користь від споживання чорниці для організму була максимальною, Іван Мужик радить під час споживання ягід повністю відмовитися від алкоголю і менше їсти картоплі. Крохмаль з бараболі забиває капіляри, а спиртне зменшує кількість еритроцитів у крові, відтак без цих обмежень лікувальний ефект чорниці буде маловідчутним.

 

 

Чорниця є найкращими природними ліками для покращення зору. Зокрема, вживання афинів покращує кровообіг у сітчатці ока та загострює нічний зір. Для покращення зору рекомендують щодня протягом тижня з'їдати хоча б півшклянки ягід. Потім зробити перерву на 10 днів і повторити "чорничний курс". Проте для суттєвої корекції зору, запевняє Іван Мужик, недостатньо лише їсти ягоди: "При короткозорості врятує закрапування: з дуже стиглих ягід, які вже розтікаються в руках, видушуємо сік, проціджуємо. Закапувати по 5 крапель зранку перед тим, як вмитися. Курс - 25 днів. Для посилення ефекту в цей час їсти свіжі ягоди чорниці". Розчин для закрапування можна приготувати й іншим способом: крізь марлю видушити сік із достиглих ягід і розвести дистильованою водою (можна придбати в аптеці) - 1 частина соку на 2 частини води.

 

З допомогою чорниці можна позбутися катаракти. Півшклянки сушених ягід залити півшклянкою води (краще дистильованою), закрити накривкою, витримати 10-15 хвилин у темному місці. Злити настояний сік в емальовану посудину, кип'ятити на малому вогні, доки об'єм соку не зменшиться на третину. Сік остудити, профільтрувати. Закапувати 2-3 рази на день по 2-3 краплі. Кілька секунд після закрапування пектимуть очі. Курс лікування - 15 днів. Потім перерва на два дні, і ще раз повторити курс.

 

При ангінах та втраті голосу добре полокати горло розчином із чорничних ягід. Чайну ложку сушених ягід залити 200 мл окропу, витримати 45 хвилин, процідити. Ягоди з'їжте, а розчином полокайте горло. Один із найефективніших способів позбутися проносу - пожувати кілька сушених афинів.

 

Для лікування екземи, псоріазу, прищів, трофічних виразок та опіків з чорничних ягід готують компрес. Густо зварені (варити недовго) свіжі афини товстим шаром накладають на уражені ділянки шкіри, зверху накладають марлю і обв'язують. Компреси змінюють щодня. Присохлу марлю можна відмочувати теплою сироваткою з кислого молока.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА

Галицький кореспондент


Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717