Чого вимагають українці від медреформи

 

 

Медична реформа, яку пропонує Міністерство охорони здоров’я, має значну підтримку в регіонах.

 

Лікарі, пацієнти й представники органів місцевого самоврядування підтримують нову концепцію фінансування, відхід від паперового документообігу, впровадження міжнародних протоколів, але при цьому мають низку вимог до конкретних механізмів реалізації реформи. Наприклад, медики зокрема вимагають зняти з них відповідальність за невиконання рішень, не підкріплених фінансуванням з національного та місцевих бюджетів, зменшити залежність реформи від чиновників і органів місцевого самоврядування, пише dyvys.info.

 

10 липня в Українському кризовому медіа-центрі громадська організація «Центр UA» спільно з представниками МОЗу та експертами коаліції Реанімаційний Пакет Реформ представила результати публічних консультацій в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ» з найактивнішими спільнотами 63 міст у 23 областях країни щодо впровадження змін в системі охорони здоров’я.

 

Протягом 6 місяців команда МОЗу та експерти від громадськості відверто говорили з представниками місцевої влади, медичної спільноти, громадськими активістами і регіональними ЗМІ про позитиви та ризики медичної реформи.

 

«Фактично ті 6500 лікарів та представників органів місцевого самоврядування, з якими ми працювали ці півроку, є співавторами законопроектів медичної реформи, адже ми реагували на їхні пропозиції та зауваження. Тепер доля медичної реформи залежить від Комітету з питань охорони здоров’я та від того, як проголосують депутати Верховної Ради України. Щоб дати старт медичній реформі, мають бути щонайменше 226 відповідальних депутатів, які проголосують за відповідні законопроекти МОЗу та дадуть шанс на ті зміни, яких вимагають лікарі по всій країні», – зазначила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, презентуючи результати туру «ЗміниТИ».

 

Учасники консультацій не лише надавали свої зауваження під час заходів, але й надсилали пропозиції щодо змін до законів, указів та постанов після обговорення.

 

«Наша гіпотеза, що зміни реалізуються успішно, тільки якщо їх розуміють усі заінтересовані сторони – не лише посадовці, експерти та журналісти в Києві, а всі, на кого вплинуть зміни в усіх куточках країни, – стовідсотково виправдала себе. На кожному з заходів були активні учасники, що надавали конкретні пропозиції щодо пропонованих змін», – підкреслила виконавча директорка ГО «Центр UA» Інна Борзило.

 

Зміна системи фінансування охорони здоров’я, яка дає пацієнту більшу свободу у виборі лікаря, а лікарю – справедливу оплату, є вимогою і медиків, і пацієнтів, яку озвучували на кожній консультації в рамках туру, що відображено в звітах на сайті ГО «Центр UA». Водночас медичні спільноти та громади в регіонах просять не лише нових законів, але також і типових проектів рішень місцевих рад та чітких модельних розрахунків витрат для різних типів медичних установ, щоб повноцінно запустити реформу на місцях в умовах децентралізації.

 

«Я був на всіх 63 консультаціях у всіх містах нашого туру і можу чітко сказати: країна не просто готова до реформи, країна, особливо регіони, кричать про вимогу зміни системи. І саме тому я в четвер піду в кулуари парламенту переконувати депутатів, що їхнього рішення чекають десятки тисяч лікарів та мільйони пацієнтів», – зауважив Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ.

 

Більше про результати консультацій з заінтересованими сторонами в регіонах – за посиланням.


11.07.2017 509 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2852
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21008
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1320 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4016

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

795

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

90
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

97
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

720
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8172
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

745 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799