CNN: їх предки були рабами. Зараз вони отримують 2100 доларів на рік відшкодування

Картка була одним із документів, який використовувався для підтвердження того, що Джон Самуель Томас-молодший працював у Вірджинській духовній семінарії.


Дідусь Лінди Джонсон-Томас працювала у Вірджинській духовній семінарії більше ніж десять років, спочатку працював на фермі, перш ніж перейти на посаду двірника.

Її бабуся та дідусь жили в маленькому білому будиночку на кампусі зі своїми чотирма дітьми, включаючи матір. Але ще два роки тому вона навіть не підозрювала, що її дідусь Джон Самуель Томас-молодший був змушений працювати в школі в Олександрії, недалеко від Вашингтона, округ Колумбія.

"Я знав лише те, що він виріс у семінарії", - сказала 65-річна Джонсон-Томас, яка живе в Мітчеллвіллі, штат Мериленд. "Ми знали, що в Олександрії є раби, але ми не знали особливостей".

Більше століття - під час рабства, Реконструкції та не тільки - семінарія використовувала чорношкірих американців для примусових робіт. У період між 1823 і 1951 роками сотні чорношкірих людей були змушені працювати серед студентів за невелику плату або її взагалі не платити фермерами, посудомийникам та кухарями.

Тоді викладачі та студенти також привели своїх поневолених людей, сказала Ебоні Девіс, юрист з програмування та історичних досліджень у семінарії.

У 2019 році школа оголосила, що виділила 1,7 мільйона доларів на виплату репарацій нащадкам рабів, які працювали в її кампусі. Раніше цього року він виконав свою обіцянку і почав щорічно виплачувати по 2100 доларів США прямим нащадкам тих, хто там працював.

Джонсон-Томас та її дві сестри були першими одержувачами. На сьогодні п’ятнадцять людей отримали виплати, і семінарія розраховує компенсувати набагато більше, коли їх ідентифікують.

Виплати готівкою розпочались, коли розмови про репарації вирували по країні після вбивства Джорджа Флойда минулого року. Деякі міста пропонують програми репарацій, в той час, як Комітет судової палати у квітні прийняв законопроєкт, який передбачає створення комісії з вивчення репарацій для нащадків поневолених американців та рекомендації засобів правового захисту.

Деякі вчені з питань репарацій кажуть, що семінарія - це перший такий проєкт в країні. Але, попри обіцянку щорічних виплат готівки, спочатку одержувачі були обережні.

Семінарія заснована в 1823 році та виховала багатьох керівників Єпископальної Церкви


У семінарії є генеалоги, що відстежують нащадків робітників

Відтоді, як у вересні 2019 року вона оголосила, що створено фонд репарацій, перед семінарією постало гераклівське завдання відстежувати прямих нащадків своїх поневолених робітників.

Створили робочу групу. Генеалоги розбирають старі документи, щоб знайти родичів у далеких штатах. І коли вони завершують цей етап, інша група бере на себе процес звернення до прямих нащадків. Розмови можуть бути складними.

Гроші даються сімейному поколінню, яке є найближчим до поневоленої людини або робітника епохи Джима Кроу - часто це онуки чи правнуки.

Одна з найдавніших фотографій семінарії - зроблена в 1863 році під час громадянської війни

Семінарія розпочала скорочення чеків для нащадків - яких вона називає акціонерами - у лютому. Очікується, що фонд у 1,7 мільйона доларів зростатиме і продовжуватиме фінансувати майбутні виплати.

"Хоча жодна сума грошей ніколи не зможе по-справжньому компенсувати рабство, залучення цих фінансових ресурсів означає, що ставлення установи до покаяння підтримується діями покаяння", - сказав преподобний Ян С. Маркхем, декан і президент семінарії, у заяві.

"Це дає нам можливість довго і наполегливо розмірковувати над тим, що буде потрібно для нашого суспільства та інституцій, щоб виправити рабство та його наслідки з доброчесністю та довірою".

Нагородження свідчить про минулу участь семінарії у гніті та з’являється, коли школа готується відсвяткувати свой ювілей у 2023 році.

"Оскільки ми прагнемо відзначити 200-літній ювілей, ми усвідомлюємо, що наше минуле є сумішшю гріха, а також благодаті", - сказав Маркем. "Це семінарія, яка визнає, що поряд з покаянням у минулих гріхах існує потреба і в діях".


Вона сподівається, що репарації допоможуть змінити діалог щодо раси

Джонсон-Томас вперше почула про програму репарацій два роки тому. Дізнавшись, що її дідусь був одним із робітників школи, вона була приголомшена.

"Моєю першою думкою, що це якесь шахрайство, саме тому я призначила зустріч з деканом", - сказала вона.

Її сестра супроводжувала її на зустрічі з Маркхемом, який пояснив, чому семінарія вирішила видавати репарації.

"Його думка полягала в тому, що ми рівноправні люди, і ми усвідомлюємо, і ми визнаємо расизм у нашому минулому. Ми знаємо, що немає грошей, які могли б виправити те, що сталося тоді, але ми хочемо зробити щось для зцілення", - пригадує Джонсон-Томас.

За її словами, цей процес багато чому навчив та дав можливість взнати подробиці життя діда. Вона з’ясувала, що, поки він працював у семінарії, він хотів бути єпископом, але не міг отримати там освіту, бо був чорним. Афроамериканцям було дозволено відвідувати семінарію лише після 1951 року.

за матеріалами CNN


28.06.2021 1544
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1185
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2916
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1019
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1085 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3208 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

965

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

815

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

190
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2380
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1170
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

476
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15093
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1134