CNN: вакцина J&J проти Covid-19 захищає від штаму Delta впродовж восьми місяців

Вакцина від Johnson&Johnson проти Covid-19 забезпечує імунітет, який зберігається щонайменше вісім місяців, і, схоже, забезпечує належний захист від тривожного штаму Delta, йдеться в повідомленні компанії в четвер ввечері.

"Поточні дані, які зібрали протягом восьми місяців досліджень, показують, що одноразова вакцина Johnson & Johnson проти COVID-19 генерує сильну нейтралізуючу реакцію антитіл, яка не слабшає; швидше, ми спостерігаємо поліпшення з часом", - йдеться в повідомленні доктора Матей Маммен, керівника досліджень і розробок у відділенні вакцин Jans Janssen.

Компанія заявила, що одна доза вакцини викликає як стійку відповідь антитіл, так і генерує імунні клітини, які називають Т-клітинами, які також захищають впродовж восьми місяців.

Доктор Дан Баруш з Медичного центру Ізраїля та Гарвардської медичної школи та його колеги досліджували кров, яку відібрали у 20 добровольців на ранній стадії захворювання, фаза 1/2 випробування вакцини.

"Ці дані є багатообіцяючими та обнадійливими", - сказав Баруш CNN.

Доктор передав свої висновки на сервер попереднього друку BioRxiv. "Дані показали, що відповіді Т-клітин, включаючи CD8 + Т-клітини, які шукають та знищують заражені клітини, зберігаються протягом досліджуваних восьми місяців", - заявили у компанії.

Це не реальні дані про ефективність, але відповідь антитіл і Т-клітин зазвичай вказує на захист, сказав Баруш. Pfizer / BioNTech та Moderna заявили, що їх дводозові вакцини захищають принаймні пів року, а дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі повідомляли на початку цього тижня, що їх дослідження вакцинованих добровольців свідчать про те, що захист від вакцин повинен тривати набагато довше, ніж це - впродовж років. Вони не тестували вакцину J&J.

Команда Баруша також протестувала кров у вакцинованих добровольців щодо найбільш тривожних штамів вірусу, включаючи штам Delta або B.1.617.2, який вперше виявили в Індії, варіант B.1.351 або Beta, який вперше виявили в Південній Африці, та P. 1 або Gamma - штам, що поширюється в Бразилії.

"Ми бачимо надійне покриття нейтралізуючих антитіл варіантом", - сказав Баруш. Нейтралізуючі антитіла - це білки імунної системи, які інактивують вірус, перш ніж він зможе розмножитися.

"Одноразова доза вакцини Johnson & Johnson проти COVID-19 генерувала нейтралізуючі антитіла проти ряду проблемних варіантів SARS-CoV-2, які з часом зростали, в тому числі проти дедалі більш поширеного та трансмісивного штаму Delta (B.1.617.2) варіант, частково стійкий до нейтралізації Beta (B.1.351), Gamma (P.1) варіанти та інші, включаючи Alpha (B.1.1.7), Epsilon (B.1.429), Kappa (B.1.617.1) і варіанти D614G, а також оригінальний штам SARS-CoV-2 ", - зазначили в компанії.

Окремо команда Янсена в Нідерландах вивчала кров, яку відібрали у восьми вакцинованих добровольців у дослідженні третьої фази компанії, і виявила подібні результати щодо штамів.

Виробники вакцин готуються до наступного можливого етапу впровадження підсилювальних доз вакцини проти Covid-19.

Хоча підсилювачі зараз не потрібні, необхідна додаткова інформація, щоб вирішити, чи можуть люди в кінцевому підсумку потребувати прискорених доз вакцин Covid-19, але збільшення числа так званих випадків прориву може запропонувати підказку в майбутньому, повідомили федеральні консультанти з вакцин у середу.

Члени Консультативного комітету з питань контролю та профілактики захворювань США з питань імунізації обговорили, коли настав час агентству давати рекомендації щодо прискорених доз, і члени комітету здебільшого погодились, що потрібно більше даних щодо переваги підсилювачів.

Члени ACIP погодились з тим, що збільшення кількості "проривних" випадків захворювання на Covid-19, які трапляються після повної вакцинації, може бути ознакою в майбутньому, що імунітет падає і можуть знадобитися додаткові дози вакцини.

"Те, що ми шукаємо, - це дуже ретельний погляд на випадки прориву, а також на те, чи є в цей час спостерігається збільшення захворюваності серед людей похилого віку - це було б цілком зрозуміло, оскільки вони так добре контролюються", - сказала доктор Сара Лонг, член ACIP, професор педіатрії в Медичному коледжі університету Дрекселя.

"Було б помилкою давати прискорювальні дози без відповідей на два найважливіші питання: чи підвищують вони захист та наскільки вони безпечні", - сказав Лонг. "Щоб ми мали якусь картину про те, що посилення буде корисним до того, як будемо знати про всі ризики".

Раніше в четвер J&J заявила, що друга або прискорена доза вакцини не буде необхідною.

Один з провідних лікарів-консультантів Білого дому, доктор Ентоні Фочі погодився з твердженням компанії.

"Щодо ідеї посилення, про це багато говорять - але зараз, я думаю, нам все-таки потрібно пам'ятати, що насправді вакцина J&J - це високоефективна вакцина, яка рекомендована та отримала дозвіл на екстрене використання", - сказав Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, у четвер під час брифінгу в Білому домі.

Однак J&J, разом із Національним інститутом охорони здоров'я США, тестує, чи дві дози вакцини забезпечать людям кращий захист.

за матеріалами CNN


02.07.2021 1028
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15567
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1529
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1105
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2132
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3672
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1388

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1798

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

570

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1358
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

657
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24303
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

548
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

519
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

665
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1556
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

720
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7412
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

669
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1730 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

655
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

562