CNN: у Великобританії шукають методи боротьби з "вірусом молодих людей"

Коли у квітні Сполучене Королівство вийшло з одного з найдовших і найсуворіших локдаунів щодо коронавірусу, тоді всі вважали, що найгірша пандемія закінчилася.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон відзначив успіхи кампанії з вакцинації в країні та пообіцяв "обережний, але незворотній" шлях, який завершиться 21 червня, коли країна скасує практично всі обмеження і повернеться до нормального життя.

Але ця дата була відстрочена, і надзвичайна ситуація все ще відчувається у Великобританії. Попри програму вакцинації, внаслідок якої зараз повністю щеплені майже дві третини дорослих британців, країна рухається до потенційної третьої хвилі Covid-19.

Протягом минулого тижня зареєстрували майже 120 000 випадків, у порівнянні з 48 000 за попередні сім днів. Школи все частіше розглядаються, як місця поширення вірусу.

Кількість госпіталізацій та смертність також збільшуються, хоча поки що значно повільнішими темпами - вказуючи на переваги вакцини, але підкреслюючи непередбачуваність нової ери пандемії у Великобританії.

Спонуканням до сплеску випадків є варіант Delta, який вперше виявили в Індії, наразі він є причиною майже кожної поточної інфекції Covid-19 у Великобританії.

Отже, Британія представляє життєво важливий випробувальний приклад для світу у пильно відстежуваній битві між вакцинами та їх варіантами: перший приклад великої вакцинованої великої держави, яка бореться з більш трансмісивним новим штамом Covid-19, не накладаючи нових карантинних обмежень на населення.

"Цей варіант потенційно може змінити форму пандемії у вашій країні", - заявила CNN Депті Гурдасані, старший викладач епідеміології Лондонського університету королеви Мері. "Як тільки цей варіант потрапляє в популяцію, легко втратити контроль над ним".

Вплив вакцин у Великобританії очевидний; ті, хто госпіталізований та сприяє розповсюдженню, як правило, молодші - і, отже, рідше отримують обидві дози - ніж у попередні хвилі пандемії.

Дослідження Public Health England (PHE) цього місяця показало, що вакцини Pfizer-BioNTech та Oxford-AstraZeneca є високоефективними - відповідно 96% та 92% - та запобігають госпіталізаціям внаслідок штаму Delta після двох доз.

А аналіз госпіталізації в PHE виявив такий же високий рівень захисту серед повністю вакцинованих людей.

Зараз вакцини пропонуються всім людям віком від 18 років, новий міністр охорони здоров’я країни Саджид Джавід заявив, що не бачить "жодних причин" відкладати нову дату відкриття 19 липня. Джонсон заявив у понеділок, що "дуже ймовірно, що "Великобританія" зможе повернутися до життя, як це було до ковіда, наскільки це можливо" на цю дату.

Але кілька країн не ризикують та нав'язують британським мандрівникам суворі правила, намагаючись утримати цей штам. Коли минулого тижня Німеччина знову відкрила свої кордони для повністю вакцинованих мандрівників, Великобританія не була включена до списку. У понеділок Гонконг наслідував цей приклад, класифікуючи Великобританію як "надзвичайно ризиковану".

У Великобританії ряд експертів стурбовані тим, що життєво важливі уроки щодо варіанту Delta ігноруються - і вони закликають інші країни уважно спостерігати за Великобританією, оскільки Delta стає домінуючим штамом Covid-19 у всьому світі.

І його активність навіть у країні, де майже половина населення повністю вакцинована, змусила експертів вимагати більш цілісного підходу.

"Ми бачимо небезпеку стратегії, яка стосується лише вакцин", - сказав Гурдасані. "Вакцини є надзвичайно важливою частиною нашої реакції, але нам дійсно потрібно зменшити передачу".


"Вірус молодих людей"

Наразі у Британії вірусу переходить до молодих вікових груп, експерти закликають зосередитись на новому основному полі бою для передачі: школах.

"Очевидно, що багато передач відбувається всередині шкіл - у нас немає пом'якшувальних заходів, які б займалися цим", - сказав Гурдасані.

Кожен з 30 учнів державних шкіл Великобританії пропустив школу з причин, пов'язаних з ковідом, у другому тижні червня, повідомило Міністерство освіти Великобританії, у порівнянні з 1 із 83 попереднього тижня. Ці причини включають зараження або потребу в самоізоляції через тісний контакт з людиною, яка отримала позитивний результат.

Але дистанційне навчання скасоване у травні урядом, і деякі побоюються, що нинішня відсутність обмежень потребує термінового перегляду.

"Це зараз стає вірусом молодих людей, і ми дозволяємо цьому трапитися, не заважаючи передачі в цих умовах", - сказав Гурдасані. Нещодавні спалахи штаму Delta у школах Ізраїлю - іншої країни з високим рівнем щеплень - ще більше викликали занепокоєння.

"Нам потрібно переорієнтувати всю нашу стратегію на зменшення передачі", - сказав Гурдасані. "Усі країни повинні тривалий час зосереджуватись на масках та вентиляції, а також зменшувати спалахи у міру їх виникнення".

У міру того, як збирається більше інформації про варіант, британці опиняються поза межами зростаючого списку країн. Гонконг заявив, що заборонить польоти з Великобританії з 1 липня, приєднавшись до інших країн Європи.

Португалія посилила свої карантинні обмеження після того, як британські мандрівники прибули до цієї країни з травня, коли вона стала однією з небагатьох країн, доданих до "зеленого списку" туристичних напрямків Великобританії.

І німецька канцлерка Меркель веде активну роботу щодо введення подібних обмежень у всьому ЄС.

"У нашій країні, якщо ви приїжджаєте з Великобританії, вам потрібно перейти на карантин - проте це не так в інших європейських країнах, і це те, що я хотіла б бачити", - заявила вона парламенту Німеччини минулого тижня, повідомляє Reuters.

за матеріалами CNN


30.06.2021 962
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1165
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1003
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2006
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3475
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1294
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1281

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1563

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

443

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1089

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1255
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24213
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

466
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2625
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

533
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1454
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

642
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15325
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

445
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

389
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1266 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

582
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

491