CNN: таємниця того, що спричинило обвал багатоквартирного будинку в Південній Флориді, поглиблюється

Внаслідок обвалу багатоповерхової квартирної вежі в Південній Флориді зранку в четвер загинули щонайменше чотири людини та ще 159 в цей час вважають зниклими безвісти. Зараз, коли продовжуються пошуки тих, хто вижив, насувається критичне питання: що спричинило падіння будівлі?

Чиновники обіцяють термінове розслідування, оскільки інженери заявили, що на цьому етапі неможливо точно визначити причину. Місцеві чиновники, знайомі з комплексом квартир, якому лише чотири десятиліття, неодноразово спростовували чутки про те, що він знаходився в якомусь незвичному стані.

Але новий звіт з’явився впродовж ночі, і попередні дослідження будівлі та прилеглих територій почали наводити на думку, що там є інші ознаки.

Адвокат асоціації ОСББ будинку Кеннет Директор застерігав від дочасних спекуляцій. За його словами CNN, будівля була піддана низці інспекцій "протягом останніх кількох місяців" в рамках свого 40-річного етапу сертифікації безпеки.

"Нічого подібного не можна було передбачити", - сказав він. "Принаймні цього не бачили інженери, які розглядали будівлю з точки зору безпеки конструкції".

Єдиним ремонтом, який нещодавно відбувся, додав він, були роботи на даху.

На пресконференції в четвер у місті Серфсайд, штат Флорида, мер Чарльз Буркет відкинув припущення, що ремонт даху мав бути червоним прапорцем. (Незрозуміло, чи в процесі інспекції інженер виявив якісь інші занепокоєння чи рекомендував будь-яку іншу роботу).

"Немає жодної причини, щоб ця будівля так склалася, тільки, якщо хтось буквально не вийме опори знизу, або вони не змиваються, або там є поглиблення або щось подібне", - сказав Буркетт.
"Були зроблені роботи на даху, але на будівлях постійно виконуються роботи на даху".
Експерти, які спостерігали кадри катастрофи, стверджують, що кадри дали деяке базове розуміння того, що сталося, але потрібно трохи більше.
"Цей обвал - це класичний провал колони. Це означає, що сама будівля була підкріплена низкою стовпів. Якщо стовпи виходять з ладу, все виходить з ладу", - сказав Кіт Міямото, інженер-будівельник і голова Каліфорнійської комісії з сейсмостійкості.
Визначення того, що спричинило цей обвал, - це тест, який чекає на федеральних, штатних та місцевих інженерів.
"Будівля була в такому стані, як ми й очікували, для будівлі віком 40 років, яка знаходиться в Атлантичному океані", - сказав експерт.
Але ця близькість до моря і солоної води, що випаровується з океану - постійно непокоїть в експертів, які намагаються зрозуміти катастрофу.
І Міямото, і Грег Батіста, фахівець з питань робіт з бетону, відзначили розташування будівлі на пляжі. Можливість відколів - небезпечна вада, спричинена іржавінням армованої сталі всередині бетону - більша, коли така конструкція, як квартира в Surfside, стикається з морем.
"Я бачив уздовж та вниз узбережжя сотні будівель, де у вас є конкретні проблеми", - сказав Батіста. "Якщо не підтримувати, будь то конкретна проблема чи проблема врегулювання, це може бути міст, це може бути будівля, це може бути дамба або морська стіна - подібні речі трапляються, якщо не мати тенденції".
Звіт про обстеження на місцях, який провели майже за три роки до обвалення, викликав занепокоєння щодо структурних пошкоджень бетонної плити під палубою басейну та "тріщин та відколів", які помітили у гаражі.
Звіт від жовтня 2018 року був включений до низки публічних записів, які були опубліковані протягом ночі на вебсайті Surfside, штат Флорида.
"Рясні тріщини та відшарування різного ступеня спостерігалися в бетонних колонах, балках і стінах", - йдеться в одній частині результатів опитування. "Було відмічено кілька значних відшарувань як на верхній частині в'їзних пандусів, так і на нижній стороні плит басейну/входу, які включали екземпляри з відкритою, погіршеною арматурою. Потребують своєчасного ремонту".
Оприлюднення звіту за 2018 рік додає до списку, який постійно зростає, потенційних попереджувальних знаків.
У четвер USA Today першим повідомив про дослідження, опубліковане минулого року, яке показало, що обвалена квартира - на відміну від інших будівель навколо неї - "тонула" зі швидкістю близько 2 міліметрів на рік між 1993 і 1999 роками.
Дослідження було зосереджено на наслідках просідання, поступової знижки або обвалення земель, на небезпеку затоплення в прибережній зоні.
Він не відстежував статус квартири, тому незрозуміло, чи продовжувала структура опускатися такими темпами, як описано в дослідженні.
Але Шимон Вдовинський, співавтор дослідження та професор Інституту навколишнього середовища Міжнародного університету Флориди, попередив, що його дослідження не передбачало деяких факторів.
"Інші будівлі не рухались у цій східній частині міста", - сказав Вдовинський CNN. "Якщо це попередник, це унікально лише для цієї будівлі".
На пряме запитання про те, чи поглинання - або просідання - могли стати фактором, що сприяв краху, Вдовинський сказав, що перед винесенням рішення необхідна додаткова інформація.
"Якщо все рухається вниз на одному рівні, то не так сильно", але "якщо одна частина будівлі рухається стосовно іншої, це може спричинити деяку напругу та тріщини", - сказав він CNN. "Можливо, деякі просідання можуть ініціювати процес".
В інтерв’ю в п’ятницю член Американського інституту архітекторів Кобі Карп заявив, що якби «поселення» будівлі було «не рівним», жителі розпізнали б симптоми.
"Люди в будівлі бачили тріщини на підлозі, стіл не був рівним, речі котились", - сказав Карп. "Жильці могли б побачити тріщини у своїх стінах. Ви дивитесь у стелю і бачите тріщини у стелі".
Залишається незрозумілим, чи подавались скарги такого характеру до керівництва квартири.

за матеріалами CNN


27.06.2021 1835
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1121
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6798
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14885 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1806
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1058
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6528

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

864

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1656

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1458

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1328
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

427
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

691
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

850
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

656
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1749
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

775
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1070
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34902 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

252
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

430
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

738
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

653