CNN: таємниця того, що спричинило обвал багатоквартирного будинку в Південній Флориді, поглиблюється

Внаслідок обвалу багатоповерхової квартирної вежі в Південній Флориді зранку в четвер загинули щонайменше чотири людини та ще 159 в цей час вважають зниклими безвісти. Зараз, коли продовжуються пошуки тих, хто вижив, насувається критичне питання: що спричинило падіння будівлі?

Чиновники обіцяють термінове розслідування, оскільки інженери заявили, що на цьому етапі неможливо точно визначити причину. Місцеві чиновники, знайомі з комплексом квартир, якому лише чотири десятиліття, неодноразово спростовували чутки про те, що він знаходився в якомусь незвичному стані.

Але новий звіт з’явився впродовж ночі, і попередні дослідження будівлі та прилеглих територій почали наводити на думку, що там є інші ознаки.

Адвокат асоціації ОСББ будинку Кеннет Директор застерігав від дочасних спекуляцій. За його словами CNN, будівля була піддана низці інспекцій "протягом останніх кількох місяців" в рамках свого 40-річного етапу сертифікації безпеки.

"Нічого подібного не можна було передбачити", - сказав він. "Принаймні цього не бачили інженери, які розглядали будівлю з точки зору безпеки конструкції".

Єдиним ремонтом, який нещодавно відбувся, додав він, були роботи на даху.

На пресконференції в четвер у місті Серфсайд, штат Флорида, мер Чарльз Буркет відкинув припущення, що ремонт даху мав бути червоним прапорцем. (Незрозуміло, чи в процесі інспекції інженер виявив якісь інші занепокоєння чи рекомендував будь-яку іншу роботу).

"Немає жодної причини, щоб ця будівля так склалася, тільки, якщо хтось буквально не вийме опори знизу, або вони не змиваються, або там є поглиблення або щось подібне", - сказав Буркетт.
"Були зроблені роботи на даху, але на будівлях постійно виконуються роботи на даху".
Експерти, які спостерігали кадри катастрофи, стверджують, що кадри дали деяке базове розуміння того, що сталося, але потрібно трохи більше.
"Цей обвал - це класичний провал колони. Це означає, що сама будівля була підкріплена низкою стовпів. Якщо стовпи виходять з ладу, все виходить з ладу", - сказав Кіт Міямото, інженер-будівельник і голова Каліфорнійської комісії з сейсмостійкості.
Визначення того, що спричинило цей обвал, - це тест, який чекає на федеральних, штатних та місцевих інженерів.
"Будівля була в такому стані, як ми й очікували, для будівлі віком 40 років, яка знаходиться в Атлантичному океані", - сказав експерт.
Але ця близькість до моря і солоної води, що випаровується з океану - постійно непокоїть в експертів, які намагаються зрозуміти катастрофу.
І Міямото, і Грег Батіста, фахівець з питань робіт з бетону, відзначили розташування будівлі на пляжі. Можливість відколів - небезпечна вада, спричинена іржавінням армованої сталі всередині бетону - більша, коли така конструкція, як квартира в Surfside, стикається з морем.
"Я бачив уздовж та вниз узбережжя сотні будівель, де у вас є конкретні проблеми", - сказав Батіста. "Якщо не підтримувати, будь то конкретна проблема чи проблема врегулювання, це може бути міст, це може бути будівля, це може бути дамба або морська стіна - подібні речі трапляються, якщо не мати тенденції".
Звіт про обстеження на місцях, який провели майже за три роки до обвалення, викликав занепокоєння щодо структурних пошкоджень бетонної плити під палубою басейну та "тріщин та відколів", які помітили у гаражі.
Звіт від жовтня 2018 року був включений до низки публічних записів, які були опубліковані протягом ночі на вебсайті Surfside, штат Флорида.
"Рясні тріщини та відшарування різного ступеня спостерігалися в бетонних колонах, балках і стінах", - йдеться в одній частині результатів опитування. "Було відмічено кілька значних відшарувань як на верхній частині в'їзних пандусів, так і на нижній стороні плит басейну/входу, які включали екземпляри з відкритою, погіршеною арматурою. Потребують своєчасного ремонту".
Оприлюднення звіту за 2018 рік додає до списку, який постійно зростає, потенційних попереджувальних знаків.
У четвер USA Today першим повідомив про дослідження, опубліковане минулого року, яке показало, що обвалена квартира - на відміну від інших будівель навколо неї - "тонула" зі швидкістю близько 2 міліметрів на рік між 1993 і 1999 роками.
Дослідження було зосереджено на наслідках просідання, поступової знижки або обвалення земель, на небезпеку затоплення в прибережній зоні.
Він не відстежував статус квартири, тому незрозуміло, чи продовжувала структура опускатися такими темпами, як описано в дослідженні.
Але Шимон Вдовинський, співавтор дослідження та професор Інституту навколишнього середовища Міжнародного університету Флориди, попередив, що його дослідження не передбачало деяких факторів.
"Інші будівлі не рухались у цій східній частині міста", - сказав Вдовинський CNN. "Якщо це попередник, це унікально лише для цієї будівлі".
На пряме запитання про те, чи поглинання - або просідання - могли стати фактором, що сприяв краху, Вдовинський сказав, що перед винесенням рішення необхідна додаткова інформація.
"Якщо все рухається вниз на одному рівні, то не так сильно", але "якщо одна частина будівлі рухається стосовно іншої, це може спричинити деяку напругу та тріщини", - сказав він CNN. "Можливо, деякі просідання можуть ініціювати процес".
В інтерв’ю в п’ятницю член Американського інституту архітекторів Кобі Карп заявив, що якби «поселення» будівлі було «не рівним», жителі розпізнали б симптоми.
"Люди в будівлі бачили тріщини на підлозі, стіл не був рівним, речі котились", - сказав Карп. "Жильці могли б побачити тріщини у своїх стінах. Ви дивитесь у стелю і бачите тріщини у стелі".
Залишається незрозумілим, чи подавались скарги такого характеру до керівництва квартири.

за матеріалами CNN


27.06.2021 1848
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1185
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2915
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1017
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1083 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3208 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

964

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

815

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

190
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2380
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1170
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

476
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15093
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1132