CNN: історичне суперництво між Англією та Німеччиною, яке назавжди змінило футбол

Німеччина за останні роки користується більшим успіхом, ніж Англія, вигравши чемпіонат світу 2014 року.


Футбольне суперництво не набагато більше, ніж Англія проти Німеччини.

У вівторок дві нації мають написати ще одну главу в цій класичній програмі, коли вони змагатимуться за вихід у чвертьфінал Євро-2020.
Оскільки Німеччина - переможець чемпіонату світу 2014 року - останнім часом дуже тримала верх над своїм старим ворогом, суперництво в Англії залишається дуже сильним, і це також враховують німецькі вболівальники.

Стюарт Дайкс - "подвійний громадянин", який переїхав з Англії до Німеччини в 1987 році. Як футбольний фанат, який працював в офісах двох клубів Бундесліги, він бачив суперництво з обох перспектив.

"Я думаю, що це, мабуть, найбільша гра для них [Німеччини]", - говорить він CNN.

"Німеччина проти Англії, ця гра виділяється над іншими. Будуть великі ігри для Німеччини у футбольному сенсі, але не з усього фону, історії та значення.

"Англія - ​​це дім футболу, якщо хочете. Уемблі - дім футболу. Тож це особлива гра для німців.

"Хоча сказавши це, я думаю, що більшість з них будуть спокійні та впевнені, що можуть перемогти як завжди".


Гра, яка змінила футбол

Англійські вболівальники не захочуть згадувати, коли востаннє їх команда грала з Німеччиною в змаганнях - на ЧС-2010.
Цей матч у Блумфонтейні, Південно-Африканська Республіка, завершився перемогою Німеччини з рахунком 4: 1, але, незалежно від результату, події цього дня змінили футбол назавжди.
Гра назавжди запам’ятається «ціллю-привидом» Френка Лемпарда, яка сприяла впровадженню технології ліній воріт у сучасну гру.
Під час матчу, якому прогнозували рахунок 2: 1, англійський півзахисник вважав, що зрівняв рахунок із чудовою фішкою над Мануелем Ноєром. Попри те, що м'яч досить чітко відскочив від поперечини та вилетів за лінію, судді в той день цього не побачили й не присудили гол.
Це викликало обурення в Англії, змусивши керівні органи вибачитися і відкрили шлях технологіям у цьому виді спорту.
До наступного чемпіонату світу у 2014 році ФІФА представила технологію воріт. До випуску 2018 року VAR був у повному обсязі.
"Це змінило гру на краще", - раніше Лемпард говорив про свою "мету" на думку Sports Illustrated.
"Тож я задоволений цим. Це позитивний крок для гри в цілому завдяки впровадженню технології ліній воріт".
Мануель Нойер спостерігає за стрибком м'яча через лінію від удару, який потрапив у перекладину Френка Лемпарда у 2010 році

Штрафні від суддів

Англія не завжди була приреченою та понурою у цьому поєдинку.

Нападники, такі як Девід Бекхем, Стівен Джеррард та Майкл Оуен, забезпечили знамениту перемогу проти Німеччини з рахунком 5: 1 у кваліфікації Чемпіонату світу у 2001 році.

Також є фінальна перемога чемпіонату світу проти Західної Німеччини в 1966 році - востаннє Англія виграла великий турнір. Ця гра також мала суперечливий гол.

Вибігши на подачу від Алана Болла, гравець Англії Джефф Херст контролював м'яч і пробив високо, побив воротаря, але влучив у поперечину. М'яч відскочив прямо вниз, і практично неможливо було зрозуміти, чи перейшов він лінію.

Руки з обох сторін стріляли вгору і настали напружені кілька хвилин, коли радянський суддя Тофік Бахрамов з Азербайджану спочатку заперечив гол, а потім, після консультації з арбітром, дозволив. Це зробило рахунок 3-2, коли Англія виграла 4-2.

Але, по правді кажучи, успіхів було небагато, і багато хвилювань Англії проти Німеччини було зосереджено навколо штрафних санкцій.

І на чемпіонаті світу 1990 року проти Західної Німеччини, і на Євро-1996 Англія вибула з півфіналу після програшних пенальті.

Матч у 1990 році також запам'ятався тим, що талісман Англії Пол Гаскойн пролив сльозу після того, як йому показали жовту картку, яка виключала б його з фіналу - якби його команда потрапила туди.

Як говориться: "22 чоловіки переслідують м'яч протягом 90 хвилин, і в кінці німці завжди перемагають".

Поточний менеджер Англії Гарет Саутгейт пропустив вирішальний пенальті на "Уемблі" у 1996 році, і англійські вболівальники будуть молитися, щоб у вівторок гра знову не дійшла до цієї стадії.

"Це великий жарт для німецьких вболівальників. Англія, як відомо, погано виконує пенальті", - додає Дайкс.
"Я щойно бачив заголовок, в якому говорилося, що Англія може перемогти Німеччину, але не за пенальті. Отже, я думаю, що саме до цього йде і в цей момент.

"Чесно кажучи, я думаю, що жодна з команд не грає дуже добре. І тут, на мою думку, німці мають перевагу".

Гарет Саутгейт шкодує, після виконання пенальті 1996 року


Магія Уемблі

На тлі обмежень Covid-19 40 000 людей будуть на стадіоні, щоб спостерігати за матчем у прямому ефірі, але Дайкс каже, що "Уемблі" все ще є чарівним місцем для англійських та німецьких вболівальників.

"Просто виграти в товариському матчі на" Уемблі "- це все одно велика річ. Шкода, що в країні не буде стільки прихильників Німеччини через обмеження щодо коронавірусу." Уемблі "є [найкращим] для німецьких вболівальників футболу". - додає він.

Досі є такі, в основному з англійської преси таблоїдів, які шукали нездорові зв’язки між футбольним суперництвом та політичним минулим двох країн, включаючи дві світові війни.

Але більшість бачить це таким, яким все є насправді: спортивна боротьба двома футбольними силовими центрами, командами, які наповнені талантами та історією, не схожою на будь-яку іншу в міжнародному футболі.

"Для нас, як для гравців, не властиво занадто багато думати про історію. Істрія твориться тут і зараз. Ми робимо по-максимуму в грі, ось на що йде вся наша енергія. Ми не надто переймаємося історією та тим, що було раніше.", - сказав гравець Англії Джордан Хендерсон журналістам.

за матеріалами CNN


28.06.2021 1159
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1185
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2915
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1017
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1083 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3208 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

964

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

815

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

190
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2380
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1170
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

476
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15093
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1132