CNN: історичне суперництво між Англією та Німеччиною, яке назавжди змінило футбол

Німеччина за останні роки користується більшим успіхом, ніж Англія, вигравши чемпіонат світу 2014 року.


Футбольне суперництво не набагато більше, ніж Англія проти Німеччини.

У вівторок дві нації мають написати ще одну главу в цій класичній програмі, коли вони змагатимуться за вихід у чвертьфінал Євро-2020.
Оскільки Німеччина - переможець чемпіонату світу 2014 року - останнім часом дуже тримала верх над своїм старим ворогом, суперництво в Англії залишається дуже сильним, і це також враховують німецькі вболівальники.

Стюарт Дайкс - "подвійний громадянин", який переїхав з Англії до Німеччини в 1987 році. Як футбольний фанат, який працював в офісах двох клубів Бундесліги, він бачив суперництво з обох перспектив.

"Я думаю, що це, мабуть, найбільша гра для них [Німеччини]", - говорить він CNN.

"Німеччина проти Англії, ця гра виділяється над іншими. Будуть великі ігри для Німеччини у футбольному сенсі, але не з усього фону, історії та значення.

"Англія - ​​це дім футболу, якщо хочете. Уемблі - дім футболу. Тож це особлива гра для німців.

"Хоча сказавши це, я думаю, що більшість з них будуть спокійні та впевнені, що можуть перемогти як завжди".


Гра, яка змінила футбол

Англійські вболівальники не захочуть згадувати, коли востаннє їх команда грала з Німеччиною в змаганнях - на ЧС-2010.
Цей матч у Блумфонтейні, Південно-Африканська Республіка, завершився перемогою Німеччини з рахунком 4: 1, але, незалежно від результату, події цього дня змінили футбол назавжди.
Гра назавжди запам’ятається «ціллю-привидом» Френка Лемпарда, яка сприяла впровадженню технології ліній воріт у сучасну гру.
Під час матчу, якому прогнозували рахунок 2: 1, англійський півзахисник вважав, що зрівняв рахунок із чудовою фішкою над Мануелем Ноєром. Попри те, що м'яч досить чітко відскочив від поперечини та вилетів за лінію, судді в той день цього не побачили й не присудили гол.
Це викликало обурення в Англії, змусивши керівні органи вибачитися і відкрили шлях технологіям у цьому виді спорту.
До наступного чемпіонату світу у 2014 році ФІФА представила технологію воріт. До випуску 2018 року VAR був у повному обсязі.
"Це змінило гру на краще", - раніше Лемпард говорив про свою "мету" на думку Sports Illustrated.
"Тож я задоволений цим. Це позитивний крок для гри в цілому завдяки впровадженню технології ліній воріт".
Мануель Нойер спостерігає за стрибком м'яча через лінію від удару, який потрапив у перекладину Френка Лемпарда у 2010 році

Штрафні від суддів

Англія не завжди була приреченою та понурою у цьому поєдинку.

Нападники, такі як Девід Бекхем, Стівен Джеррард та Майкл Оуен, забезпечили знамениту перемогу проти Німеччини з рахунком 5: 1 у кваліфікації Чемпіонату світу у 2001 році.

Також є фінальна перемога чемпіонату світу проти Західної Німеччини в 1966 році - востаннє Англія виграла великий турнір. Ця гра також мала суперечливий гол.

Вибігши на подачу від Алана Болла, гравець Англії Джефф Херст контролював м'яч і пробив високо, побив воротаря, але влучив у поперечину. М'яч відскочив прямо вниз, і практично неможливо було зрозуміти, чи перейшов він лінію.

Руки з обох сторін стріляли вгору і настали напружені кілька хвилин, коли радянський суддя Тофік Бахрамов з Азербайджану спочатку заперечив гол, а потім, після консультації з арбітром, дозволив. Це зробило рахунок 3-2, коли Англія виграла 4-2.

Але, по правді кажучи, успіхів було небагато, і багато хвилювань Англії проти Німеччини було зосереджено навколо штрафних санкцій.

І на чемпіонаті світу 1990 року проти Західної Німеччини, і на Євро-1996 Англія вибула з півфіналу після програшних пенальті.

Матч у 1990 році також запам'ятався тим, що талісман Англії Пол Гаскойн пролив сльозу після того, як йому показали жовту картку, яка виключала б його з фіналу - якби його команда потрапила туди.

Як говориться: "22 чоловіки переслідують м'яч протягом 90 хвилин, і в кінці німці завжди перемагають".

Поточний менеджер Англії Гарет Саутгейт пропустив вирішальний пенальті на "Уемблі" у 1996 році, і англійські вболівальники будуть молитися, щоб у вівторок гра знову не дійшла до цієї стадії.

"Це великий жарт для німецьких вболівальників. Англія, як відомо, погано виконує пенальті", - додає Дайкс.
"Я щойно бачив заголовок, в якому говорилося, що Англія може перемогти Німеччину, але не за пенальті. Отже, я думаю, що саме до цього йде і в цей момент.

"Чесно кажучи, я думаю, що жодна з команд не грає дуже добре. І тут, на мою думку, німці мають перевагу".

Гарет Саутгейт шкодує, після виконання пенальті 1996 року


Магія Уемблі

На тлі обмежень Covid-19 40 000 людей будуть на стадіоні, щоб спостерігати за матчем у прямому ефірі, але Дайкс каже, що "Уемблі" все ще є чарівним місцем для англійських та німецьких вболівальників.

"Просто виграти в товариському матчі на" Уемблі "- це все одно велика річ. Шкода, що в країні не буде стільки прихильників Німеччини через обмеження щодо коронавірусу." Уемблі "є [найкращим] для німецьких вболівальників футболу". - додає він.

Досі є такі, в основному з англійської преси таблоїдів, які шукали нездорові зв’язки між футбольним суперництвом та політичним минулим двох країн, включаючи дві світові війни.

Але більшість бачить це таким, яким все є насправді: спортивна боротьба двома футбольними силовими центрами, командами, які наповнені талантами та історією, не схожою на будь-яку іншу в міжнародному футболі.

"Для нас, як для гравців, не властиво занадто багато думати про історію. Істрія твориться тут і зараз. Ми робимо по-максимуму в грі, ось на що йде вся наша енергія. Ми не надто переймаємося історією та тим, що було раніше.", - сказав гравець Англії Джордан Хендерсон журналістам.

за матеріалами CNN


28.06.2021 1116
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1092
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6779
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14875 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1799
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1051
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6519

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

853

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1650

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1451

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

421
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

680
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

842
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

645
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1742
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

767
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1064
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34895 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

246
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

423
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

731
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

647