Членство Ірини Фаріон в КПРС офіційно підтвердив Львівський державний архів (документи)

 

Членство Ірини Фаріон в КПРС офіційно підтвердив Львівський державний архів. ДОКУМЕНТИ

 

Протоколи засідань парткому Львівського державного університету ім. І. Франка, а також засідань комітету комсомолу цього вишу, отримані ZAXID.NET офіційним шляхом в Державному архіві Львівської області, підтверджують членство нинішнього народного депутата від ВО «Свобода» Ірини Фаріон у Комуністичній партії Радянського Союзу (КПРС).

 

Для отримання доступу до протоколів ZAXID.NET звернувся з офіційним запитом до директора Державного архіву Львівської області Петра Кравчука 15 листопада.

 

19 листопада архів офіційно надав доступ до цих документів і забезпечив можливість їх сфотографувати.

 

Відповідні документи містяться в трьох справах партійного архіву Львівського обкому Компартії України. Справа №356, опис №1, фонд №3567, містить протоколи засідань комітету комсомолу ЛДУ ім. І.Франка, серед яких – протокол №10 засідання 10 березня 1987 року.

 

Третім питанням порядку денного цього засідання було «Про надання характеристики-рекомендації для вступу кандидатом в члени КПРС тов. Фаріон І.Д.», інформують Вікна.

 

 

 

Надання відповідної характеристики-рекомендації, як свідчить протокол, учасники засідання підтримали одноголосно. Поміж іншим, в протоколі вказано, що Ірина Фаріон була членом ВЛКСМ з вересня 1978 року. Також справа містить і саму характеристику-рекомендацію, підписану тодішнім секретарем комсомолу комітету ЛДУ Степаном Кубівим (тепер – народний депутат від «Батьківщини», пройшов за партійним списком).

 

Помітним в цій характеристиці є місце, в якому йдеться про те, що Ірина Фаріон заохочувала вивчення російської мови іноземними студентами. «Будучи членом факультетського КІДу (Клубу інтернаціональної дружби – ред.), вона неодноразово проводила бесіди з іноземними громадянами з метою кращого вивчення ними російської мови», — йдеться в документі, підписаному Степаном Кубівим. Ця характеристика-рекомендація стала потім підставою для того, аби Ірина Фаріон стала кандидатом в члени КПРС. Справа №248, опис №2, фонд №92 містить, зокрема, протокол засідання парткому ЛДУ ім. І. Франка від 3 квітня 1987 року. У порядку денному цього засідання стоїть питання про прийом Ірини Фаріон кандидатом в члени КПРС. Судячи з протоколу, доповідали з цього питання двічі, спершу – Т.І. Комаринець, а потім – М.І. Гнатюк. Позитивне рішення також приймали одноголосно.

 

Протокол засідання, на якому нинішнього народного депутата від «Свободи» приймали безпосередньо в члени КПРС, міститься в справі №258, опис №2, фонд №92. Йдеться про протокол №45 від 15 квітня 1988 року. Тоді в порядку денному розглядали питання про прийом до КПРС 15 кандидатів. Рішення, знову ж-таки, було прийнято одноголосно. Відтак, на думку інтернет-видання, ці документи можна вважати офіційним підтвердженням членства Ірини Фаріон у КПРС, яке вона сама категорично заперечує. Документів, які б свідчили про вихід чи виключення Ірини Фаріон з КПРС до 30 серпня 1991 року, коли діяльність компартії на території України була заборонена офіційно, виявити не вдалося. За словами начальника відділу забезпечення зберігання документів №2 Державного архіву Львівської області Лариси Полякової, подібних документів в архіві немає. Нагадаємо, що Ірина Фаріон вступила до ВО «Свобода» у 2005 році, наступного року стала депутатом Львівської облради від цієї партії.

 

У 2006 і 2007 роках балотувалася до Верховної Ради за списком ВО «Свобода», однак тоді партія не подолала виборчого бар’єру. У 2012 році Ірина Фаріон тріумфально виграла вибори до Верховної Ради у мажоритарному окрузі №116 (Львів), набравши понад 68% голосів виборців.

 

Цей результат став абсолютним рекордом цих виборів серед кандидатів, які балотувалися під опозиційними гаслами.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Щодо феномену Фаріон, то не проблема, що вона була членом КПСС – проблема в тому, що вона бреше


20.11.2013 584 16
Коментарі (16)

Баба 2013.11.21, 10:41
Діду! Ти старий дурню не втямиш шо молода тоді вона була і думала що КПРС це найкращий «наречений» - «від кожного за можливостями — кожному по потребі», а не вийшла з відти бо союз розпався, як кажуть «жених» просто злиняв. От вдруге уже у 2005 році обрала собі кращого козака-«жениха» у вишиванці (Свододу), от так, при чому що і комуніст Петро (КПУ) ще той ловелас, покинув свою стару подругу-соратницю і охмурив молоду журналістку Оксану Ващенко.
патріот 2013.11.20, 15:39
Вас просто бісить, що русскоговорящее населяние Донбасса любить Свободу, і одеські євреї теж люблять Свободу. Всі зрозуміли?
ха 2013.11.20, 14:39
Якою історію напишеш,такою вона й буде.
Kruk 2013.11.20, 15:00
І це зауважте 1987, а не 67 чи 77 рік, в цей час в КПРС уже ніхто не змушував нікого вступати щоб добитись освіти, чи гідної роботи, а натомість у Західній Україні формувались націоналістично-просвітницькі рухи, а ця к_ва пішла у партію, шкода що архіви КДБ закриті, бо напевно і там знайшли б цікаві дані на цю паню. Суто проукраїнською та національно-патріотичною була в свій час партія Конгресу Українських націоналістів (КУН), але часів початку Незалежності України і за життя Слави Стецько допоки ії не очолили й прихватизували "любі друзі" фактично сплюндрувавши національно-патріотичну ідею, сюди дадав би і РУХ В.Чорновола 90-х років. "Свободу" трохи раніше "Пору" як і масу інших псевдо національних партій уже створювали сучасні олігархи як проекти. На сучасному етапі партійний квиток ще далеко не означає що перед тобою патріот України а не перевдягнений у вишиванку агент іншої держави, або просто пройдисвіт, якому все одно яка партія і який прапор, головне що з того має.
русскій 2013.11.20, 15:11
Нам не треба національно-патріотичної ідеї. Нам треба будувати громадянське суспільство, де б громадянин України, незалежно від кольору шкіри, національності чи статі почував себе комфортно. І добре, що Свобода не тлумиться на Галичині. Ця сила стала давно загальноукраїнською. Чого місцеві псевдопатріоти не можуть ніяк Свободі пробачити.
Член КПРС з 1942 року 2013.11.20, 15:52
Запитання до Тягнибока. Як бути з люстрацією влади про яку так ти виступав і на чому тримав свій рейтинг. Як тепер будеш люструвати Фаріониху, адже вона з наших. Коли я вступав до лав КПРС була війна і я боровся з фашизмом і гордий був того що якщо умру то комуністом. Були такі часи.Вийшов я з партії у 1988році по ідейних принципах. А що заставило Фаріон у 1988 році вступати в КПРС коли з неї виходили справжні ідейні комуністи. В цей час у Львові вже гриміли прізвища Чорновола, братів Горинів, Левка Лукяненка та багатьох інших дисидентів а Фаріон вступає в лави КПРС. Питання чому? Чого вона хотіла тим добитись? В цей час членство в КПРС вже не давало префиренцій в просуванні по службовій драбині. Думаю що вона співпрацювала з КГБ і була в їх агентурі і для показу своєї відданості вступила до лав КПРС, Так що друже Тягнибок пора провести спершу люстрацію в своїх лавах і спершу люструвати таких як ти сам ф подібних Фаріон. Таких у Свободі багато козачків комсомольців і козачків-партийців.
Справедливий 2013.11.20, 16:16
Хто чогось варта=був членом КПРС.Правда,крім чесних,сумлінних було багато карєристів,завдяки яким і розвалився СРСР.А у теперішніх партіях ІНАКШЕ! Причому у всіх без винятку, правда, в одних більше ,а в інших менше,коли судимо не по словах,а по справах.Багато чесних роками мріяли про членство В "керівній і спрямовуючій" але їх не приймали з політичних причин,тоді=нормальне явище.Пам"ятайте, що було б добре,якби ми мали той розум наперед що потім.За минулим не плачу, навіть пострадав від нього,По справедливості треба сказати,якби тодішнє керівництво дбало про народ ,а не займалось демагогією і шуканням "братів" по всьому світу, подаючи їм всесторонню допомогу забираючи найнеобхідніше у власного народу=то не все було б так погано.Знаю з власного досвіду багатьох з номенклатури,які яро виступали за радянський "рай" змінилась ситуація= не менш яро тепер.Демагогія своє робить,навіть пролізли у владні кабінети.Попробуйте з ними вирішити питання без.....НІЧОГО НЕ ВИЙДЕ,як із теперішніми теж.Революції здійснює народ,але до влади приходять=п р о х о д и м ц і! .
Фараон 2013.11.20, 18:23
Пробачте мене будь ласка я більше так не буду..
Марія 2013.11.20, 18:44
Досить шукати тріску в чужому оці, а в своєму колоди не бачити. Ви тут про дисидентів розказуєте , таких було мало - це цвіт нації. Їх попередники згинули в застінках КГБ або поховані у вічній мерзлоті.Що, мали всі згинути? В такому випадку , де тоді були ви або ваші батьки?- сиділи як миш під мітлою? Досить вже шукати ворогів, шукайте тих, які здатні щось зробити.А то вже дуже виборочно працюєте, в основному проти тих, які чогось варті.Справжніх ворогів вам ніхто не видасть, тільки таких, які відвернулись від них.
ІВАН 2013.11.20, 19:04
в ЦЕЙ ЧАС Я СЛУЖИВ У РАДЯНСЬКІЙ АРМІЇ В ЧЕХІЇ. ЯКОСЬ ДО МЕНЕ ПІДІЙШОВ КОМАДИР РОТИ І ЗАПРОПОНУВАВ, ЗМАЛЬОВУЮЧИ ПЕРСПЕКТИВИ ВСТУПИТИ КАНДИДАТОМ ДО КПРС. НЕ МОЖУ СКАЗАТИ, ЩО ТОДІ Я БУВ СУПЕРПАТРІОТОМ УКРАЇНИ (ХТО ТОДІ ЖИВ, ТО РОЗУМІЄ), АЛЕ ВІДМОВИВСЯ, БО ТАТО ПИСАВ МЕНІ ЯК ВІН ХОДИТЬ НА ДЛЕМОКРАТИЧНІ МІТИНГИ. а фАРІОН ЦЕ ВСЕ ТОДІ БАЧИЛА І ВСТУПИЛА В ЛАЙНО.
* 2013.11.20, 19:08
Справа не в тому, що вона була у партії, таких тисячі. Але навіщо так відмовлятисяю
орест 2013.11.20, 20:03
у 1987 році ще й у львові вступали в партію тільки сексоти і зрадники!
Патріот 2013.11.20, 21:05
От Марія майже завжди (аби не похвалити)говорить правду. Яка різниця хто-де був? Головне хто-де є. Хіба людина не має права помилятися, та сто раз має право помилятися і падати.
дід 2013.11.20, 21:39
От почитав тут кометраі, пан Орест в яблучко вцілив, але поясніть мені старому: - коли пані Ф_он "помилялась" коли вступала у КПРС чи пізніше? - вступити у ла_но вступила - вийти ніби офіційних даних нема, може хоч заднім числом написати для форми?
Петро 2013.11.20, 21:56
Тільки Фаріон? А скільки у Свободі ще засланих козаків?
ДО Марії 2013.11.20, 23:18
"Щодо феномену Фаріон, то не проблема, що вона була членом КПСС – проблема в тому, що вона бреше, що не була, проблема в тому, що коли її обирали, то вона це не те що приховувала, а полумяно заперечувала. Вкотре обманула наївних галицьких патріотів": решта тут http://firtka.if.ua/?action=blogs&id=619
17.09.2020

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях. Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

2432 1
02.09.2020
Люся Грибик

Високо у горах, на полонинах Карпат, впродовж століть народжується легендарна гуцульська коров’яча бриндза.

2818
01.09.2020
Люся Грибик

Своїми спогадами про свято Першого дзвоника та смішними шкільними історіями з Фірткою поділилися відомі прикарпатці.

2281
01.09.2020

У Конституції України прописаний обов’язок батьків піклуватися про своїх неповнолітніх дітей та обов’язок дітей піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Усі ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб кожна дитина почувала себе у безпеці.

2979 1
27.08.2020
Марія Лутчин

Чи безпечним є навчання в умовах COVID-19 та як мінімізувати можливість зараження розповідає дитячий алерголог та імунолог Віра Сем’янчук. 

19708
25.08.2020
Лілія Горковенко

Фіртка дізналася, чому він вирішив займатися політикою, ким, на його думку, стане Володимир Зеленський у кінці своєї каденції, які у нього відносини з олігархом Віктором Пінчуком та про його особливе місце на Прикарпатті.

3165 1

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

2887

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

2161 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

6341

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

5764
23.09.2020

Якщо ви захочете приготувати на десерт щось швидке і смачне, то цей сливовий пиріг саме те, що ви шукали. А бонусом - ще й історія про нього. Кажуть, що газета The New York Times декілька років поспіль на численні прохання американських домогоспода

112
02.09.2020

На Івано-Франківщині створять громадську спілку «Дорога смаку Прикарпаття». Вона об’єднає виробників традиційних локальних продуктів, заклади харчування, розміщення та інших операторів туристичного ринку області у мережу гастрономічних

1382
26.08.2020

Що відчуває людина, коли востаннє замовляє їжу перед стратою за злочин, який вона скоїла, а, можливо, й ні?

2745 1
08.09.2020

Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату.

848
18.08.2020

Студія "Арт Відео" продовжує створювати серію мультфільмів, що допомагають в цікавій і доступній формі розповісти дітям про головні свята в церковному календарі.

1659
12.08.2020

Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу.

1787
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях.

2339 1
21.09.2020

Нещодавно відбулася прем’єра серіалу «І будуть люди»― екранізації однойменної книги Анатолія Дімарова. Події серіалу відбуваються на Полтавщині та охоплюють період з 1901 по 1932 роки, пише Фіртка з посиланням на сайт серіалу.

751
03.09.2020

3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

2680
02.09.2020

Як повідомляла Фіртка 1 вересня правоохоронці затримали 34-річного мешканця Тисмениці, який займався систематичним збутом вогнепальної зброї.  

3194
01.09.2020

За наступні півтора року дорожники планують  відремонтувати та впорядкувати всі дороги державного значення в області.

1709
31.08.2020

Під час пленарного засідання депутати планують розглянути ряд питань.

1107