«Чотири місяці в році без бюджетного фінансування»: як на Прикарпатті функціонує будинок підтриманого проживання (ФОТО)

У селищі Обертин Івано-Франківського району функціонує будинок підтриманого проживання «Оселя Віри, Надії, Любові».

Зараз там проживають четверо молодих людей.

Про це кореспондентці Фіртки розповіла Надія, волонтерка БО «Українська благодійницька мережа».

Зокрема, йдеться про старших сиріт з інвалідністю, які раніше перебували у соціальних інтернатах, а зараз мешкають тут.

До слова, це перший в Україні будинок підтриманого проживання, фінансування якого частково здійснюється за бюджетні кошти (через механізм соціального замовлення), а частково за благодійні. 

Однак, за словами волонтерки, бюджетних коштів не вистачає навіть на витрати, пов'язані з безпосереднім підтриманням життєдіяльності «Оселі», тому ініціатори змушені шукати шляхи отримання благодійних коштів.

«Наші базові потреби покриваються за рахунок бюджетних коштів. До прикладу, зарплата асистентів, комунальні послуги та продукти харчування.

Мешканці "Оселі" не проживають самостійно, з ними постійно перебуває асистент, який допомагає у приготуванні їжі, дотриманні гігієни тощо. Тобто таким чином вони проживають у громаді вільно, але із потрібною підтримкою», - пояснює Надія.

Втім, за її словами, вже другий рік поспіль замість 12 місяців фінансування отримують кошти лише з травня.

«По суті, чотири місяці в році кошти у нас просто зникають, все через затягнену процедуру тендеру. Кошти виділяють з обласного бюджету за комплексною програмою соціального захисту.

Все проводиться згідно з законом, але оскільки інших учасників торгів немає, то процедура проводиться у три етапи, останній з яких завершується не раніше кінця квітня. Тому ми вимушені якомога більше залучати благодійних коштів, що є дещо проблематичним», - додає жінка.

Минулого року 4 жовтня Івано-Франківський окружний адміністративний суд не задовільнив позов «Української благодійницької мережі».

Однією з вимог позову було стягнути з Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА 154 260,48 грн відшкодування.

Не погоджуючись з рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду, «Українська благодійницька мережа» подала апеляційну скаргу.

22 грудня минулого року Восьмий апеляційний адміністративний суд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою, але дату судового розгляду ще не призначили.

«Подавали запит і в Мінекономіки, звідки отримали роз'яснення щодо можливості проведення замовником процедури для закупівлі послуг для забезпечення невідкладних потреб у наступному році наприкінці поточного року», - ділиться волонтерка.

Поки в «Оселі» проживає четверо повнолітніх дітей-сиріт з інвалідністю.

«Але ми плануємо розширення до восьми людей. Там вже розпочали будівництво, втім, у зв’язку із ситуацією з коштами все це поки під питанням», - розповідає Надія.

Щоб вийти із ситуації, яка зараз склалася, волонтери закликають небайдужих фінансово допомогти «Оселі».

Це можна зробити, підписавшись на періодичні пожертви через платіжну систему LiqPay (у полі для імені можна зазначати ім'я без прізвища або псевдонім - воно/він відображатиметься у системі публічної звітності). Більше інформації тут.

Надія каже, що зараз вже є група осіб, яка щомісячно надсилає деяку суму коштів для підтримки «Оселі». Поки їх дві сотні, однак долучитися може кожен.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Допомога інвалідам: відомо, скільки послуг надала торік служба «соціальне таксі» в Івано-Франківську

Гроші та продуктові набори: в Івано-Франківську інваліди отримають матеріальну допомогу

Доступність перевезень: більш як половина івано-франківських зупинок громадського транспорту пристосовані для інвалідів


28.01.2022 Тіна Любчик 1456
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

352
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13911 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1596
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

884
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6168
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1736

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

652

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1480

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1288

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1177
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

533
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

671
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1593
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

614
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

899
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5936
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13710
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

268
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

564
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

496
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

806 2