Чому варто вивчати японську або китайську мови?

Азія і, зокрема, Далекий Схід стрімко розвивається і вже впевнено займає провідні позиції у світовій економіці. Напис «Made in China» знають у цілому світі, японські та корейські високотехнологічні корпорації стали світовими брендами, до них вже підтягнулися і китайські виробники гаджетів, смартфонів, навіть автомобілів. Азійські ринки мають значну частку в експорті України. За таких умов володіння далекосхідними мовами відкриває багато перспектив.


Китайська чи японська?

Це найпоширеніше питання, коли розмова заходить про їжу, моду, музику, бренди, компанії та навіть мови. Обидві країни чудові, успішні, населені наймилішими людьми та мають справді багаті (і популярні) мови. Обираючи мову, ви не можете робити це просто випадково. Вивчити їх обох — однозначно ТАК! Але з якої почати?

Більшість фахівців пропонують спершу вивчати китайську мову і лише потім братися за японську. Чому? Тому що, коли ви опанували китайську, то стоїте вже на півдорозі до опанування японською. Наприклад, японська мова має три алфавіти — хірагану, катакану та кандзі. Найскладніше вивчити кандзі, а кандзі — майже однаковий з китайським ханьцзи. Тож якщо ви опанували китайську, то одночасно засвоїли левову частку найскладнішої частини японської мови. Два зайці одним пострілом!

Звісно, якщо ви не володієте цими мовами, але, до прикладу, маєте необхідність швидкого перекладу, це не проблема. Для України це доволі рідкісні мови, але вам не треба шукати бюро перекладу у своєму місті. Так, сервіс PickWriters дозволяє обрати надійну фірму, базуючись на відгуках та цінах. Послуги перекладу ще ніколи не були такими швидкими, простими та доступними.

З іншого боку, якщо ви плануєте серйозно пов’язати свій бізнес з Китаєм чи Японією, вам потрібен не просто переклад, а глибока локалізація вашого сайту чи контенту. І це теж уже не проблема. Наприклад, TheWordPoint пропонує локалізацію текстів будь-якого спрямування. Тут врахують культурні відмінності та адаптують все під місцеві стандарти фінансових розрахунків, одиниць вимірювання тощо.

Як бачите, Інтернет дає багато альтернатив та корисних мовних інструментів для бізнесу та приватних осіб. Проте для безпосередньої комунікації з носіями варто вчити мови самому. Отже, давайте зупинимося на перевагах вивчення китайської та японської.


Вчимо китайську

Вигоди від вивчення китайської мови величезні. Але одразу зазначимо, що існує багато різновидів китайської мови. Найпоширеніший — мандаринська мова. Її ще називають стандартна китайська. Це мова уряду, бізнесу, засобів масової інформації та освіти в Китаї, а також у Тайвані. Мандаринська також є однією з офіційних мов Сінгапуру.

  • Спілкуйтеся з понад 1 мільярдом людей

Мандаринська — найпоширеніша мова у світі. Нею говорять понад 1,3 мільярда людей. Де б ви не подорожували світом, ви точно десь зустрінете китайців. Уявіть, які це відкриває можливості для спілкування!

  • Можливості працевлаштування

Сьогодні Китай залучає іноземні інвестиції, активно інвестує сам та розвиває економічне співробітництво по всьому світу. Є величезний попит на людей, які мають допомогти налагоджувати контакти між новим Китаєм та світом.

  • Прокачайте своє CV

Вивчаючи китайську мову, ви можете стати неоціненним співробітником для компанії, яка реалізує проєкт в Китаї. Ваше CV відразу виділиться серед конкурентів.

  • Це простіше, ніж здається

Попри те, що китайську мову вважають складною, засвоїти її легше, ніж ви думаєте. Граматично вона доволі схожа з англійською. Ті, хто її вчать, можуть оперувати простими китайськими висловами та реченнями вже за кілька тижнів після початку курсу.


Вчимо японську

Японською мовою розмовляють близько 130 мільйонів людей. Вона займає тринадцяте місце серед найбільш поширених у світі. Японська діаспора є доволі великою і налічує близько 1 мільйона людей в Бразилії, США, а також країнах, колонізованих японцями до 1945 року, таких як Тайвань і Корея. Вчити мови завжди непросто. Але говорити цією чудовою мовою, щоб, наприклад, викладати японську, або поїхати до Японії в подорож, — чудова мотивація.

  • Винятковість

Звісно, японська не конкурент китайській за поширеністю. Але в цьому є й неочевидна перевага. Порівняно небагато японців розмовляють іншими мовами, навіть англійською. Тому вільне володіння японською може забезпечити вам добре оплачувану роботу. Натомість у випадку з китайською у вас буде значно більше конкурентів.

  • Схожість із китайською

Японське письмо було винайдене китайськими буддистськими ченцями в 4 столітті нашої ери. Як результат, багато японських ідеограм походять від китайських ієрогліфів. Тому, як ми зазначали вище, знаючи китайську, ви легше засвоїте японську.

  • Унікальна класична і популярна культура

Незрівнянна японська поезія, сади медитації, загадкові гейші, безстрашні самураї, класичний живопис, а ще кінематограф, мегапопулярна кухня, манга і J-rock — усе це стане значно ближчим і зрозумілішим, коли ви опануєте японську мову.

  • Подорож до Японії

В середньому за рік близько 20 мільйонів людей подорожують 6852 островами, що складають японський архіпелаг. Досить мало японців розмовляють англійською. Це означає, що з людьми країни сонця, що сходить, найлегше порозумітися, володіючи їхньою мовою.


Азійське століття

Багато аналітиків сьогодні говорять про прихід так званого азійського сторіччя. А дехто каже, що воно вже триває 20 років. Це пов’язано зі значним економічним ростом і процвітанням регіону. Азійські країни, а особливо Китай, Японія, Корея, Індія, вже мають великий глобальний вплив. Його сильно відчуває й Україна. Хтозна, яким буде світ ще через 20 років?

Країни Азії переважно молоді та швидко розвиваються. Азійський банк розвитку нещодавно прогнозував, що протягом 21 століття 3 мільярди людей в Азії можуть досягнути рівня життя, подібного до більшої частини Західної Європи. Це як нові можливості, так і додаткові виклики. Тож краще бути до них готовим хоча б знанням далекосхідних мов.


22.04.2021 30459
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

308
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1704
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3156
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1141
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1163
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1203 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

242

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1116

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

942

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

413
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

326
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2488
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1238
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1313
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

547
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15177
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7478
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

330
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

636 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

465
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

383
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

472