
Штучний камінь впевнено займає одне з провідних місць в оформленні інтер'єру. І акриловий матеріал, який можна знайти на https://plastics.ua/catalog/acril-stone/, впевнено лідирує серед усіх його видів. Але чому?
Трохи історії: як з'явився акриловий камінь
Понад 60 років тому (1962 року) було зроблено знаменне відкриття: досвідченим шляхом отримано штучний – акриловий камінь. Він був набагато дешевшим за свій натуральний прототип і, в той же час, набагато надійнішим за пластик.
Спочатку винахід планувалося використовувати в медицині – хірургії та протезуванні. З нього збиралися робити штучні кістки – при своїй невеликій вазі матеріал виходив досить міцним та щільним. Але простий склад (мінеральні речовини, поліефірні або акрилові смоли, натуральні пігменти) відразу знайшов широке застосування у виготовленні меблів. З 1981 року розпочалося масове промислове виробництво полімеру.
Що входить до складу акрилового каменю
Основними компонентами акрилового полімеру є:
- гідроксид алюмінію – його виготовляють на основі білої глини. Ця речовина також входить до складу зубних паст та багатьох лікарських препаратів. В акриловому камені на його частку припадає більше половини складу;
- акрилова смола - сполучний компонент, який також успішно застосовується в медицині та оптиці, що говорить про його високу безпеку та екологічність. У складі каменю смоли трохи більше 35%;
- натуральні барвники Одним із найпопулярніших є діоксид титану, що надає виробам білого кольору. Вибір барвників є індивідуальним і залежить від запитів клієнтів.
Таким чином, акриловий камінь – це максимально безпечний та екологічний склад, який точно не завдасть шкоди людям.
Головні властивості та параметри акрилового каменю
Навіть просте їх перерахування дозволяє зрозуміти, чому цей матеріал на plastics.ua такий затребуваний:
- ідеальний склад - акриловий камінь на дві третини складається з мінеральних компонентів, отриманих з алюмінієвої руди, а на третину - з натуральних пігментів і акрилових сполучних смол найвищих якісних і споживчих характеристик;
- надійність та тривалий термін експлуатації - акрил надійний та твердий. Він багато років зберігає свою естетичність. Виробники дають йому гарантію в десять-п'ятнадцять років;
- пластичність і відсутність швів - акрил є терморегульованим і матеріалом, що чудово гнеться. Це дозволяє надавати йому будь-якої форми. У місцях з'єднання різних фрагментів не залишається помітних стиків, завдяки чому вироби з даного матеріалу і прозвані безшовними;
- екологічність – це хімічно нейтральна речовина. З нього нічого не вирізняється. Він не радіоактивний. При цьому зовсім не розкладається. Вироби з нього чудово підходять для контакту з їжею. Вони широко застосовуються в клініках, зокрема в операційних та стоматологічних кабінетах.
Крім основних плюсів, є і додаткові. Так, у акрилу щільна, однорідна структура, повністю позбавлена пір. Так що він ніколи не вбере запахи, воду та бруд. Поверхня захищена від появи плям, не розмножуються мікроорганізми.
Якщо акрил використовувати у побуті, то він не ушкоджується, у тому числі від високих температур. За ним не потрібний складний догляд. Достатньо лише промивати звичайними миючими засобами.
Якщо при використанні акрилової поверхні на ній все ж таки з'явилися подряпини або інші пошкодження, її неважко відшліфувати або відреставрувати. Причому виріб для цього не потрібно відвозити в спеціалізований цех, ні навіть демонтувати.
У будівельних магазинах можна знайти понад півтисячі різних варіантів декору та фарбування акрилу. Це дозволяє повністю здійснити навіть найсміливіші ідеї щодо дизайну приміщення.
Реклама