Чому варто вибрати акриловий камінь

Штучний камінь впевнено займає одне з провідних місць в оформленні інтер'єру. І акриловий матеріал, який можна знайти на https://plastics.ua/catalog/acril-stone/, впевнено лідирує серед усіх його видів. Але чому?

Трохи історії: як з'явився акриловий камінь

Понад 60 років тому (1962 року) було зроблено знаменне відкриття: досвідченим шляхом отримано штучний – акриловий камінь. Він був набагато дешевшим за свій натуральний прототип і, в той же час, набагато надійнішим за пластик.

Спочатку винахід планувалося використовувати в медицині – хірургії та протезуванні. З нього збиралися робити штучні кістки – при своїй невеликій вазі матеріал виходив досить міцним та щільним. Але простий склад (мінеральні речовини, поліефірні або акрилові смоли, натуральні пігменти) відразу знайшов широке застосування у виготовленні меблів. З 1981 року розпочалося масове промислове виробництво полімеру.

Що входить до складу акрилового каменю

Основними компонентами акрилового полімеру є:

  • гідроксид алюмінію – його виготовляють на основі білої глини. Ця речовина також входить до складу зубних паст та багатьох лікарських препаратів. В акриловому камені на його частку припадає більше половини складу;
  • акрилова смола - сполучний компонент, який також успішно застосовується в медицині та оптиці, що говорить про його високу безпеку та екологічність. У складі каменю смоли трохи більше 35%;
  • натуральні барвники Одним із найпопулярніших є діоксид титану, що надає виробам білого кольору. Вибір барвників є індивідуальним і залежить від запитів клієнтів.

Таким чином, акриловий камінь – це максимально безпечний та екологічний склад, який точно не завдасть шкоди людям.

Головні властивості та параметри акрилового каменю

Навіть просте їх перерахування дозволяє зрозуміти, чому цей матеріал на plastics.ua такий затребуваний:

  • ідеальний склад - акриловий камінь на дві третини складається з мінеральних компонентів, отриманих з алюмінієвої руди, а на третину - з натуральних пігментів і акрилових сполучних смол найвищих якісних і споживчих характеристик;
  • надійність та тривалий термін експлуатації - акрил надійний та твердий. Він багато років зберігає свою естетичність. Виробники дають йому гарантію в десять-п'ятнадцять років;
  • пластичність і відсутність швів - акрил є терморегульованим і матеріалом, що чудово гнеться. Це дозволяє надавати йому будь-якої форми. У місцях з'єднання різних фрагментів не залишається помітних стиків, завдяки чому вироби з даного матеріалу і прозвані безшовними;
  • екологічність – це хімічно нейтральна речовина. З нього нічого не вирізняється. Він не радіоактивний. При цьому зовсім не розкладається. Вироби з нього чудово підходять для контакту з їжею. Вони широко застосовуються в клініках, зокрема в операційних та стоматологічних кабінетах.

Крім основних плюсів, є і додаткові. Так, у акрилу щільна, однорідна структура, повністю позбавлена ​​пір. Так що він ніколи не вбере запахи, воду та бруд. Поверхня захищена від появи плям, не розмножуються мікроорганізми.

Якщо акрил використовувати у побуті, то він не ушкоджується, у тому числі від високих температур. За ним не потрібний складний догляд. Достатньо лише промивати звичайними миючими засобами.

Якщо при використанні акрилової поверхні на ній все ж таки з'явилися подряпини або інші пошкодження, її неважко відшліфувати або відреставрувати. Причому виріб для цього не потрібно відвозити в спеціалізований цех, ні навіть демонтувати.

У будівельних магазинах можна знайти понад півтисячі різних варіантів декору та фарбування акрилу. Це дозволяє повністю здійснити навіть найсміливіші ідеї щодо дизайну приміщення.

Реклама


07.03.2095 59
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

274
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1399 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2075
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2084 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7447
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1041

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

850
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3086
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

851
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

939
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

433
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804