Чому варто вибрати акриловий камінь

Штучний камінь впевнено займає одне з провідних місць в оформленні інтер'єру. І акриловий матеріал, який можна знайти на https://plastics.ua/catalog/acril-stone/, впевнено лідирує серед усіх його видів. Але чому?

Трохи історії: як з'явився акриловий камінь

Понад 60 років тому (1962 року) було зроблено знаменне відкриття: досвідченим шляхом отримано штучний – акриловий камінь. Він був набагато дешевшим за свій натуральний прототип і, в той же час, набагато надійнішим за пластик.

Спочатку винахід планувалося використовувати в медицині – хірургії та протезуванні. З нього збиралися робити штучні кістки – при своїй невеликій вазі матеріал виходив досить міцним та щільним. Але простий склад (мінеральні речовини, поліефірні або акрилові смоли, натуральні пігменти) відразу знайшов широке застосування у виготовленні меблів. З 1981 року розпочалося масове промислове виробництво полімеру.

Що входить до складу акрилового каменю

Основними компонентами акрилового полімеру є:

  • гідроксид алюмінію – його виготовляють на основі білої глини. Ця речовина також входить до складу зубних паст та багатьох лікарських препаратів. В акриловому камені на його частку припадає більше половини складу;
  • акрилова смола - сполучний компонент, який також успішно застосовується в медицині та оптиці, що говорить про його високу безпеку та екологічність. У складі каменю смоли трохи більше 35%;
  • натуральні барвники Одним із найпопулярніших є діоксид титану, що надає виробам білого кольору. Вибір барвників є індивідуальним і залежить від запитів клієнтів.

Таким чином, акриловий камінь – це максимально безпечний та екологічний склад, який точно не завдасть шкоди людям.

Головні властивості та параметри акрилового каменю

Навіть просте їх перерахування дозволяє зрозуміти, чому цей матеріал на plastics.ua такий затребуваний:

  • ідеальний склад - акриловий камінь на дві третини складається з мінеральних компонентів, отриманих з алюмінієвої руди, а на третину - з натуральних пігментів і акрилових сполучних смол найвищих якісних і споживчих характеристик;
  • надійність та тривалий термін експлуатації - акрил надійний та твердий. Він багато років зберігає свою естетичність. Виробники дають йому гарантію в десять-п'ятнадцять років;
  • пластичність і відсутність швів - акрил є терморегульованим і матеріалом, що чудово гнеться. Це дозволяє надавати йому будь-якої форми. У місцях з'єднання різних фрагментів не залишається помітних стиків, завдяки чому вироби з даного матеріалу і прозвані безшовними;
  • екологічність – це хімічно нейтральна речовина. З нього нічого не вирізняється. Він не радіоактивний. При цьому зовсім не розкладається. Вироби з нього чудово підходять для контакту з їжею. Вони широко застосовуються в клініках, зокрема в операційних та стоматологічних кабінетах.

Крім основних плюсів, є і додаткові. Так, у акрилу щільна, однорідна структура, повністю позбавлена ​​пір. Так що він ніколи не вбере запахи, воду та бруд. Поверхня захищена від появи плям, не розмножуються мікроорганізми.

Якщо акрил використовувати у побуті, то він не ушкоджується, у тому числі від високих температур. За ним не потрібний складний догляд. Достатньо лише промивати звичайними миючими засобами.

Якщо при використанні акрилової поверхні на ній все ж таки з'явилися подряпини або інші пошкодження, її неважко відшліфувати або відреставрувати. Причому виріб для цього не потрібно відвозити в спеціалізований цех, ні навіть демонтувати.

У будівельних магазинах можна знайти понад півтисячі різних варіантів декору та фарбування акрилу. Це дозволяє повністю здійснити навіть найсміливіші ідеї щодо дизайну приміщення.

Реклама


07.03.2095 45
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

457
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

863
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1878
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3395
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2319 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4535

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

695

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

602

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

582

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

607
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10235
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1070
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5106
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

880
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2677
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1090
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34321 1
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

585
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

517
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

577
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

917 2