Чому не варто їсти підгнилі фрукти

Рідко хто з людей викине фрукт, який злегка "підбитий", тобто має темну плямочку або ознаки гниття на бочках. Зазвичай, пошкоджене місце вирізається ножем, а яблуко, груша або інший плід з'їдається.

І вже принаймні його завжди можна пустити на варення або джем про це інформує Ukr.Media передає Фіртка.

Чи небезпечні підгнилі фрукти?

Якщо зрізати шкірку з розм'якшеної злегка підгнилої плями на поверхні плоду, можна помітити, що розкладання торкнулося і внутрішньої частини аж до серцевини.

Майже ніхто не належить до подібної гнилі серйозно. А ось згідно з дослідженнями вчених, такі ураження — не що інше, як різновид пеніцилінових грибів.

Самі по собі пеніцилінові гриби для нашого здоров'я не є небезпечними, але в процесі їх життєдіяльності утворюється особлива речовина, звана патуліном. Вона являє собою природний антибіотик, що володіє швидше негативними, ніж корисними властивостями. 

Властивості патуліну

Патулін дуже токсичний. Колись його використовували ветеринари в якості терапевтичного препарату для лікування інфекційних захворювань у тварин. Пізніше речовина потрапила в категорію заборонених. Після проведення випробувань на гризунах з'ясувалося, що введення пацієнту підвищених доз патуліну може спровокувати серйозні ускладнення аж до летального результату.

Звичайно, поїдання зіпсованих фруктів привести людину до смерті не може, адже вміст патуліну в них не настільки значний. Однак регулярне споживання таких плодів призводить до постійного впливу небезпечного з'єднання на організм. За дослідженнями вчених, це може призвести до мутацій генів, а в підсумку — до розвитку онкології. Тому патулін умовно віднесли до розряду канцерогенних речовин.

Точна кількість канцерогену, з якої починається небезпека для організму, вченими не визначена, але вживати в їжу продукти, які містять патулін медики настійно не рекомендують. А головним його джерелом якраз і є фрукти.

Найбільш небезпечний цей токсин для здоров'я майбутньої матері і плоду, тому під час вагітності за якістю фруктів потрібно стежити особливо ретельно.

У яких фруктах міститься канцероген?

У першу чергу патулін підстерігає нас в підгнилих яблуках. Але джерелом його також можуть бути груші, сливи, абрикоси, персики, банани і виноград. Причому повністю убезпечити себе і своїх дітей від цього з'єднання дуже важко: в нашій країні пошкоджені, підбиті і опалі з гілок плоди переробляють на варення, повидло і джеми, роблять начинку для пирогів. Але ж в "забитому" яблучку тут же розмножуються пеніцилінові гриби, і, отже, виробляється патулін.

Як нейтралізувати дію патуліну?

Цей токсин дуже стійкий. Його неможливо вбити навіть термічною обробкою продукту і впливом кислот. Однак виявлено, що він "боїться" звичайної сірки.

В принципі, майже у всіх країнах діоксид сірки не дозволяється додавати в соки і варення при їх промисловому виготовленні. Теоретично знизити ризик можливо, якщо споживати підгнилі фрукти разом з продуктами, що мають у своєму складі високий відсоток сірки. Але на практиці цей метод використовувати нереально. Цибуля, часник і капуста — ось лідери за вмістом сірки. Але як їх поєднувати з яблуками, бананами або грушами?

Вихід може бути знайдений у вживанні сірковмісних продуктів безпосередньо перед фруктами.

У всякому разі, необхідно запам'ятати одне правило: якщо гниллю уражено більше третьої частини плоду, його потрібно викинути безжалісно. Якщо пошкоджена ділянка незначна, можна вирізати її ножем, захопивши при цьому навколишній м'якуш (не менше сантиметра з кожного боку).

Чи варто ризикувати, вживаючи зіпсовані яблука та інші фрукти, кожен вирішує самостійно. Власникам садових ділянок часом немислимо знищити значну частину свого врожаю, не пустивши його в переробку. Принаймні, дані досліджень вчених потрібно взяти до відома.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни


19.12.2023 7601
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

491
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1077
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5614 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1912
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1865
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3019

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

547

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1747

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2485

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3218
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

336
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

885
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1098
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33687
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

648
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

799
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16285
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

477
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

373
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

232
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1269