Прикарпатцям дали поради, як харчуватися, щоб зберегти здоров'я в умовах війни.
Так, війна стала однією з причин, яка суттєво впливає на зміну харчових звичок. Часто стрес, викликаний війною, призводить до того, що людина менше їсть фруктів, овочів, цільного зерна та горіхів, натомість більше - продуктів, багатих на цукор, жири та сіль, пише
Однак, наголошують фахівці, харчування під час війни обов'язково має бути збалансованим та поживним, щоб зменшити стрес та надати організму сили.
Як харчуватись, аби не нашкодити своєму здоров’ю, журналістка Фіртки поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.
За словами спеціалістки, від харчування залежить психоемоційний стан, витривалість і стійкість до стресів, а також загальний стан здоров’я.
«Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим.
Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги».
Прийом їжі повинен бути здоровою та міцною опорою для організму.
«Якщо ми знаємо, що триває війна, то важливо і зробити запаси, і в поточному періоді харчуватися так, щоб ми довго були здоровими.
Вкрай важливо не легковажити: мають бути регулярні триразові прийоми їжі».
У цілому, продовжує лікарка-терапевтка, базою є триразове харчування та перекуси за бажанням. Окрім цього важливо не переїдати шкідливою їжею.
Адже, пояснює дієтологиня, якщо поспіхом перекусити бутербродами з обробленим м’ясом, чи солодкими тістечками, або іншим калорійним продуктом, це швидко переб’є апетит.
«Якщо переїдання відбувається на фоні емоційно-нестійкого стану, тоді обов’язково запасаємось заспокійливими препаратами, починаючи із легших, рослинних.
Тому що, коли нам складно прийняти реальність, такою, як вона є, то нам варто допомогти собі, а не виснажувати нервову систему.
Нам потрібно берегти сили на момент святкування перемоги України».
Відтак, одним зі шляхів подолання негативних впливів на здоров’я, яке й так страждає від стресу, пов’язаного з війною, є покращення харчових звичок. Щоб налагодити раціон варто виконувати прості рекомендації щодо здорового харчування.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як вибрати стиглий, солодкий та смачний кавун: корисні поради