Чому на міському озері помирає риба?

Фото: galychyna.if.ua


Кожного року на міському озері гине кілька, деколи буває і десятки особин товстолоба. Фіртка спробувала з’ясувати причини.

За словами начальника Управління Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області Любомира Стрембіцького, на початку весни їх установа написала підписаний офіційний лист директорці КП «Центр розвитку міста та рекреації» Руслані Василюк, в якому порекомендували звернутися в будь-яку наукову установу (найближча у м.Чернівці), щоб вони провели наукове дослідження щодо причин загибелі риби.

Тоді можна було б визначити, що зробити з товстолобом.

«Відповіді я не отримав. Треба у Руслани Василюк запитати, чи вони зверталися в наукові установи з таким проханням.

Вони могли розглянути все: навіть могли виловити того товстолоба, щоб зрозуміти причину. Чому я говорю за вилов. Тому що будь-яка жива істота не може жити вічно, а товстолоб строкатий – риба, яка в нерестовий період поїдає дуже багато личинок.

Зоопланктон, коли вилуплюється, схожий на маленького рачка. На мій погляд, приносить більше шкоди, аніж користі. Але, щоб я не був голослівним, ми порадили звернутися в наукову установу. Чому цього не зробили – це вже інше питання», - прокоментував Стрембіцький.

Загалом, за його словами, є кілька причин масової загибелі риб:

  1. Деякі хвороби починаються весною: гідри оселяються на зябрах – риба починає отримувати менше кисню і просто душиться.
  2. Товстолоби мають ікру, яку не можуть відкласти в умовах нашого озера.
  3. У цей період вони не мають харчових об’єктів. Те саме, коли людина після голодування різко починає їсти. І ослаблений організм, коли має личинку, починає різко їсти, що теж призводить до загибелі.

Журналістка Фіртки зателефонувала до Руслани Василюк, щоб дізнатися, чи зверталося КП «Центр розвитку міста та рекреації» в наукові установи з метою дослідження проблеми вимирання товстолоба.

За її словами, вони звернулися до спеціалістів - біологів з Харкова. Доцент кафедри зоології та екології тварин біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат біологічних наук Геннадій Гончаров у відповіді на звернення повідомив наступне:

«Випадки одночасної масової загибелі товстолоба вікових груп 3+ і вище, не пов’язані з отруєнням чи задухою, наразі є доволі розповсюдженим явищем у водоймах країн, на територіях яких, починаючи з 50-х років ХХ століття, ці види риб є традиційним об’єктом штучного розведення і подальшого випуску у природні умови.

Однозначної вичерпної відповіді щодо причин такого явища поки що не отримано, але превалюючою у науковому експертному середовищі є думка про те, що причиною загибелі є фізіологічні процеси в організмі риби, пов’язані із неможливістю виметування статевих продуктів внаслідок відсутності гідрологічних умов для природного нересту»

За словами Руслани Василюк, хімічні та бактеріологічні показники води в нормі, рівень кисню в озері також на належному рівні.


16.06.2021 Ілона Шевченко 5697
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5049 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2278 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1714
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2205
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4100

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

222

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

133
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

271
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

446
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

144
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

300 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

914
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5463
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

188
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

223
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

338
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

514