Чи існують позаземні розумні істоти? Думки богословів

Чи існують позаземні розумні істоти? Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

Письменники–фантасти, масова культура, кінематограф давно нам показує і пропонує  ідею про існування іншопланетян - розумну цивілізацію, яка набагато розвинутіша від нашої та варіанти взаємодії з ними.

В різних куточках Землі знаходилися очевидці НЛО або контактери з іншопланетянами, що спричинило появу псевдонауки – уфології (UFO — Unidentified Flying Object (НЛО — нерозпізнаний літаючий об'єкт).

Ця псевдонаука досягла свого розквіту у середині 80-х рр. ХХ ст.  На даному етапі переживає свій «застій».

Проаналізувавши сучасний кінематограф, ми бачимо чітку ідею дослідження глибин всесвіту та навіть колонізації окремих планет. З цього знову випливає можливість зустрічі з позаземними цивілізаціями.

Нещодавно аерокосмічна компанія NASA на своєму офіційному сайті оголосила співпрацю з релігійними консультантами та богословами для того, щоб зрозуміти, як відреагують представники тієї чи іншої релігії на інформацію про існування позаземного життя.

Оскільки вважається, що християни повністю відкидають цю ідею. Науковці вважають, що існування позаземних цивілізацій несумісна з вірою в Бога.

Хоча навіть у християнстві до цього питання є декілька точок зору. Наприклад, всім відомо про існування Ватиканської обсерваторії. Італійський фізик, католик, викладач в університеті Бікокка, у своїй книжці «Чи ми одні у Всесвіті?» дає однозначну відповідь: немає жодних інопланетних істот.

Натомість отець Хосе Ґабріель Фунес, відомий астроном-єзуїт і директор Ватиканської обсерваторії, гадає інакше:

«На мою думку, така ймовірність існує. Як можна виключити можливість того, що життя розвивалося і в іншому місці? Якщо на Землі існує різноманітність творінь, значить, можуть існувати й інші створіння, зокрема і розумні, створені Богом.

Це не суперечить нашій вірі, бо ми не можемо обмежувати творчу свободу Бога.»

Православний аскет і богослов ієромонах Серафим (Роуз) з Каліфорнії, США (1934—1982), який присвятив вивченню даного питання книгу «Знамення на небі: православне пояснення непізнаних літаючих об'єктів» і «Релігія майбутнього», дослідив процес становлення релігії антихриста в сучасних східних культурах і християнських сектах.

Ієромонах своєю «уфологічною» працею  стверджує, що це сучасна форма окультних феноменів, які існували довгі століття. Люди відступилися від Христа і чекають «рятівників» з космосу — саме тому феномен і дає образи міжпланетних кораблів і інопланетян.

Хоча, щоб там не виявилося, існують чи не існують позаземні цивілізації на наше особисте спасіння це ніяк не впливає.


06.09.2023 Роман Тадра 1191
03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

660
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1087
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

703
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1175
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1269
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10491 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

714

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1068

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1191

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

816
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14131 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

714
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

534
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7314
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20251
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38336
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

681
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8498
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

781
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

378
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

631
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

548