"Червоний хрест" у Франківську боргує за комуналку 68 тисяч гривень

Івано-Франківська обласна організація "Товариства Червоного Хреста України" боргує понад 68 тисяч гривень за комунальні послуги. Борг нагорів за світло, воду та охорону складу, який організація орендує в Івано-Франківської облради.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань управління комунальної власності, інформує Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.

Втім, керівник організації заявляє, що сплатити заборгованість вони не можуть, бо таких грошей не мають. Та й сума боргу дещо "натягнута".

Як повідомив начальник управління об’єктами спільної власності територіальних громад області Василь Даниш, "Товариство Червоного хреста" хоче продовжити оренду складу на вулиці Хмельницького, де знаходиться обласний аптечний склад. Мова йде про приміщення площею понад 500 м2. Втім, на заваді - борг за комунальні послуги.

Слід зазначити, саме приміщення передають в оренду за символічну суму - 1 гривню 20 копійок. Комунальні послуги організація раніше теж не сплачувала, але Держаудитслужба провела перевірку та зобов'язала нараховувати орендарям комунальні платежі відповідно площі. 

До слова, у випадку заборгованості за комуналку оренду не продовжують. Минулого разу депутати вже погодили продовження оренди з умовою, що "Червоний хрест" сплатить борг, але слова орендар не дотримав. Відтак, на засідання запросили й керівника організації "Червоного хреста" і представника від аптечного складу.

Керівник товариства Червоного хреста Валерій Старченко запевняє, що водою та світлом у цьому приміщенні вони не користуються. Але у складі немає лічильника, тож їм нараховують комуналку виходячи з площі, а це понад 500 метрів квадратних.

«Ми надаємо для медзакладів області велику гуманітарну допомогу, але доходу як такого не маємо. Живемо лише за рахунок внесків. Не користуємось ані світлом, ані водою. У нас немає лічильника на світло, тому рахують на площу і ділять між всіма орендарями. Виходить шалена сума, а ми аби 10 гривень на місяць світла використали. Таке саме й водою. Охорона нам теж не потрібна. Коли приходить гуманітарна допомога, то два-три місяці її розмитнюють і склад взагалі закритий», - нарікає Старченко.

Представник аптечного складу, до якого належить орендоване "Червоним хрестом" приміщення ці слова підтверджує. Але пояснює, що немає права не нараховувати комуналку, бо така вимога закону. Та й вже є рішення Держаудитслужби, яке ніхто не оскаржував. 

На це члени депутатської комісії запропонувала прописати договір з орендарем на фактичне використання. Також Олександр Левицький зауважив, що організації потрібно встановити лічильник у складі, аби світло не нараховували зі "стелі". Але який вихід із погашенням наявного боргу в обласній раді не знають. Покрити борги за рахунок бюджетних коштів не можна.

«Заборгованість зафіксована Держаудитслужбою і не була оскаржена у суді. Тому її потрібно погасити, іншого виходу нема. Обласна рада не може судитися за таке. Ви це вже пропустили, і це промах. Але в цьому випадку варто подумати, що робити, аби такої проблеми не було у майбутньому», - зауважив голова комісії Остап Дзеса.

Відтак, комісія запропонувала звернутися до ОДА, аби вони вирішили яким чином вийти з цієї ситуації. А питання про продовження договору оренди складу наразі відкласти.


10.09.2019 485
Коментарі ()

22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2284 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2402
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

522
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

936
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

928
13.05.2020
Саїк Олег

Сервус, любі читачі. Вам точно неодноразово з телевізора чи Фейсбука казали, що аби ми файно жили, то треба, щоб в Україну “прийшли” іноземні інвестиції. Правда?

1006

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1796

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4220

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3821 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2953
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1558
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4499 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1591
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1619
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

751