Через смерть добровольця, у Бразилії зупинили випробування китайської вакцини

Медик обробляє вакцини Coronavac. Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти нового вірусу. Фотограф: Кевін Фрейер / Getty Images


В Бразилії на останньому етапі зупинено випробування  зразка вакцини. Роботу припинили через серйозні несприятливі події.

Тестування вакцини Sinovac Biotech Ltd., яка називається Coronavac, припинено в Бразилії після події, яка сталася 29 жовтня, заявило у вівторок Бразильське агентство охорони здоров'я, не надаючи жодних деталей про те, що сталося. Дослідження переривається відповідно до норм, тоді як агентство аналізує, чи слід продовжувати дослідження.

Інститут "Бутантан" у Сан-Паулу, який співпрацював із компанією "Sinovac" для виробництва вакцини на місцевому рівні, заявив, що був здивований рішенням і вивчає деталі того, що сталося в дослідженні. Директор інституту "Бутантан" Димас Ковас заявив у телевізійному інтерв’ю, що один доброволець помер під час досліджень, але смерть не пов’язана з вакциною.

Зупинки для розслідування серйозних побічних явищ не є рідкістю у масштабних випробуваннях нових препаратів, і два західних розробники - AstraZeneca Plc та Johnson & Johnson - призупинили свої випробування вакцини в останні місяці через такі випадки, аби відновити роботу після розслідування.

Але Китай вже розпочав вводити свої вакцини, включаючи Coronavac, сотням тисяч людей за експансивним дозволом на екстрене використання, що робить перспективу виявленої на цьому етапі проблеми безпеки більш серйозною.

У заяві на своєму вебсайті Sinovac зазначив, що впевнений у безпеці вакцини. Компанія заявила, що керівник Інституту Бутантан запевнив, що подія, яка спричинила паузу у випробуваннях, не пов'язана з вакциною.

Минулого місяця міністерство науки Китаю заявило, що його компанії вакцинували вже близько 60 000 добровольців на випробуваннях під час завершальної стадії, але повідомлень про серйозні побічні наслідки не надходило.

Серйозні побічні явища, що трапляються під час випробувань нових препаратів, включають смерть, безпосередній ризик смерті, тривалу або серйозну втрату працездатності та госпіталізацію.

Тестування зупинили після того, як вакцина Синовак стала причиною загострення ворожнечі в Бразилії.

Президент Джаїр Болсонаро минулого місяця посилив критику щодо вакцини, заявивши, що не довіряє Китаю, щоб запропонувати шукати рішення щодо кризи, яку спричинив коронавірус, і що люди не почуватимуться в безпеці при вакцинуванні.

Міністерство закордонних справ Китаю відмовилося від критики, заявивши, що між двома країнами існує "надійне співробітництво з питань боротьби з епідеміями".

Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти вірусу. Цей поштовх набув життєво важливого значення, оскільки країни прагнуть вийти пандемії Covid-19 і відновлювати свої економіки. Процеси розробки вакцин, які, як правило, тривають роками, перетворюються на місяці глобальних гравців, заохочуваних політиками, які хочуть швидкого розв'язання проблеми з пандемією, внаслідок якої захворіли понад 50 мільйонів осіб.

Китайська невдача відбулася, коли Pfizer Inc. та BioNTech SE оприлюднили перші результати, які показують, що вакцина, яку вони розробляють, запобігала понад 90% симптоматичних інфекцій під час випробувань на десятках тисяч добровольців, в результаті чого люди мали негативні тести на Covid-19.

за матеріалами Вloomberg


Читайте також: 

Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%


10.11.2020 2384
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

921 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4243 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742