Через смерть добровольця, у Бразилії зупинили випробування китайської вакцини

Медик обробляє вакцини Coronavac. Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти нового вірусу. Фотограф: Кевін Фрейер / Getty Images


В Бразилії на останньому етапі зупинено випробування  зразка вакцини. Роботу припинили через серйозні несприятливі події.

Тестування вакцини Sinovac Biotech Ltd., яка називається Coronavac, припинено в Бразилії після події, яка сталася 29 жовтня, заявило у вівторок Бразильське агентство охорони здоров'я, не надаючи жодних деталей про те, що сталося. Дослідження переривається відповідно до норм, тоді як агентство аналізує, чи слід продовжувати дослідження.

Інститут "Бутантан" у Сан-Паулу, який співпрацював із компанією "Sinovac" для виробництва вакцини на місцевому рівні, заявив, що був здивований рішенням і вивчає деталі того, що сталося в дослідженні. Директор інституту "Бутантан" Димас Ковас заявив у телевізійному інтерв’ю, що один доброволець помер під час досліджень, але смерть не пов’язана з вакциною.

Зупинки для розслідування серйозних побічних явищ не є рідкістю у масштабних випробуваннях нових препаратів, і два західних розробники - AstraZeneca Plc та Johnson & Johnson - призупинили свої випробування вакцини в останні місяці через такі випадки, аби відновити роботу після розслідування.

Але Китай вже розпочав вводити свої вакцини, включаючи Coronavac, сотням тисяч людей за експансивним дозволом на екстрене використання, що робить перспективу виявленої на цьому етапі проблеми безпеки більш серйозною.

У заяві на своєму вебсайті Sinovac зазначив, що впевнений у безпеці вакцини. Компанія заявила, що керівник Інституту Бутантан запевнив, що подія, яка спричинила паузу у випробуваннях, не пов'язана з вакциною.

Минулого місяця міністерство науки Китаю заявило, що його компанії вакцинували вже близько 60 000 добровольців на випробуваннях під час завершальної стадії, але повідомлень про серйозні побічні наслідки не надходило.

Серйозні побічні явища, що трапляються під час випробувань нових препаратів, включають смерть, безпосередній ризик смерті, тривалу або серйозну втрату працездатності та госпіталізацію.

Тестування зупинили після того, як вакцина Синовак стала причиною загострення ворожнечі в Бразилії.

Президент Джаїр Болсонаро минулого місяця посилив критику щодо вакцини, заявивши, що не довіряє Китаю, щоб запропонувати шукати рішення щодо кризи, яку спричинив коронавірус, і що люди не почуватимуться в безпеці при вакцинуванні.

Міністерство закордонних справ Китаю відмовилося від критики, заявивши, що між двома країнами існує "надійне співробітництво з питань боротьби з епідеміями".

Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти вірусу. Цей поштовх набув життєво важливого значення, оскільки країни прагнуть вийти пандемії Covid-19 і відновлювати свої економіки. Процеси розробки вакцин, які, як правило, тривають роками, перетворюються на місяці глобальних гравців, заохочуваних політиками, які хочуть швидкого розв'язання проблеми з пандемією, внаслідок якої захворіли понад 50 мільйонів осіб.

Китайська невдача відбулася, коли Pfizer Inc. та BioNTech SE оприлюднили перші результати, які показують, що вакцина, яку вони розробляють, запобігала понад 90% симптоматичних інфекцій під час випробувань на десятках тисяч добровольців, в результаті чого люди мали негативні тести на Covid-19.

за матеріалами Вloomberg


Читайте також: 

Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%


10.11.2020 2299
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

347
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2245
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1664
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1948
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5562 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4083

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1064

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1070

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1589

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1070
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

819
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

687
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14495
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10341
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6007
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

559
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5292 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28403 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

447
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

567
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

401
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

592