Через смерть добровольця, у Бразилії зупинили випробування китайської вакцини

Медик обробляє вакцини Coronavac. Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти нового вірусу. Фотограф: Кевін Фрейер / Getty Images


В Бразилії на останньому етапі зупинено випробування  зразка вакцини. Роботу припинили через серйозні несприятливі події.

Тестування вакцини Sinovac Biotech Ltd., яка називається Coronavac, припинено в Бразилії після події, яка сталася 29 жовтня, заявило у вівторок Бразильське агентство охорони здоров'я, не надаючи жодних деталей про те, що сталося. Дослідження переривається відповідно до норм, тоді як агентство аналізує, чи слід продовжувати дослідження.

Інститут "Бутантан" у Сан-Паулу, який співпрацював із компанією "Sinovac" для виробництва вакцини на місцевому рівні, заявив, що був здивований рішенням і вивчає деталі того, що сталося в дослідженні. Директор інституту "Бутантан" Димас Ковас заявив у телевізійному інтерв’ю, що один доброволець помер під час досліджень, але смерть не пов’язана з вакциною.

Зупинки для розслідування серйозних побічних явищ не є рідкістю у масштабних випробуваннях нових препаратів, і два західних розробники - AstraZeneca Plc та Johnson & Johnson - призупинили свої випробування вакцини в останні місяці через такі випадки, аби відновити роботу після розслідування.

Але Китай вже розпочав вводити свої вакцини, включаючи Coronavac, сотням тисяч людей за експансивним дозволом на екстрене використання, що робить перспективу виявленої на цьому етапі проблеми безпеки більш серйозною.

У заяві на своєму вебсайті Sinovac зазначив, що впевнений у безпеці вакцини. Компанія заявила, що керівник Інституту Бутантан запевнив, що подія, яка спричинила паузу у випробуваннях, не пов'язана з вакциною.

Минулого місяця міністерство науки Китаю заявило, що його компанії вакцинували вже близько 60 000 добровольців на випробуваннях під час завершальної стадії, але повідомлень про серйозні побічні наслідки не надходило.

Серйозні побічні явища, що трапляються під час випробувань нових препаратів, включають смерть, безпосередній ризик смерті, тривалу або серйозну втрату працездатності та госпіталізацію.

Тестування зупинили після того, як вакцина Синовак стала причиною загострення ворожнечі в Бразилії.

Президент Джаїр Болсонаро минулого місяця посилив критику щодо вакцини, заявивши, що не довіряє Китаю, щоб запропонувати шукати рішення щодо кризи, яку спричинив коронавірус, і що люди не почуватимуться в безпеці при вакцинуванні.

Міністерство закордонних справ Китаю відмовилося від критики, заявивши, що між двома країнами існує "надійне співробітництво з питань боротьби з епідеміями".

Китайські розробники вакцин були першими у світових перегонах зі створення ефективної імунізації проти вірусу. Цей поштовх набув життєво важливого значення, оскільки країни прагнуть вийти пандемії Covid-19 і відновлювати свої економіки. Процеси розробки вакцин, які, як правило, тривають роками, перетворюються на місяці глобальних гравців, заохочуваних політиками, які хочуть швидкого розв'язання проблеми з пандемією, внаслідок якої захворіли понад 50 мільйонів осіб.

Китайська невдача відбулася, коли Pfizer Inc. та BioNTech SE оприлюднили перші результати, які показують, що вакцина, яку вони розробляють, запобігала понад 90% симптоматичних інфекцій під час випробувань на десятках тисяч добровольців, в результаті чого люди мали негативні тести на Covid-19.

за матеріалами Вloomberg


Читайте також: 

Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%


10.11.2020 2425
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

1030
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

957
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1044
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1582
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2563 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1357

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

180

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1100

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1238

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1669
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

573
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26693 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

954
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7854
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3234
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1466
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1121
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3737
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

565
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

625
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4543
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1259