ЧЕСНО: Декларації нардепів Прикарпаття: грошові мішки та церковні миші

 

 /data/blog/121444/38cee77df70933615797cddd49232d86.jpg

 

Юрій Дерев’янко тримає майже 6 мільйонів валюти “під подушкою” та володіє автопарком з шести іномарок. До того всього - нардеп ще й найбільший лендлорд з прикарпатських обранців.

 

Брати Шевченки, які тримають “Буковель”, на двох заробили понад 33 мільйони гривень. У порівняні із ними нардеп від "Народного фронту" Юрій Тимошенко - найбідніший депутат регіону.

 

Прикарпатці обрали до парламенту 7 народних депутатів: Анатолія Диріва та Юрія Тимошенка від Народного Фронту, Юрія Дерев’янка, як єдиного представника Політичної партії “Воля”. Під прапорами Блоку Петра Порошенка до Верховної Ради зайшли 4 депутати: Михайло Довбенко, який на 84 окрузі буквально “вирвав” перемогу з розривом у 500 голосів, колишній очільник Івано-Франківського УДАРу Юрій Соловей; тодішній міський голова Калуша,  Ігор Насалик та місцевий підприємець Олександр Шевченко. Останній вийшов з фракції БПП наприкінці літа 2015 року і, наразі, приєднався до УКРОПу.

 

Після призначення Ігоря Насалика міністром енергетики та вугільної промисловості, на проміжних виборах у 85 окрузі ще одним нардепом від Прикарпання став представник УКРОПу та рідний брат нардепа Олександра Шевченка - Віктор Шевченко.

 

На що нардеп Дерев’янко позичив брату 10 мільйонів доларів?

Позафракційний нардеп Юрій Дерев’янко з-поміж депутатів з Івано-Франківщини має найбільші статки. Політик очолює партію “Воля”, яка балотувалася до парламенту одним списком із “Самопоміччю”. Нардеп Єгор Соболєв після виборів зробив скандальну заяву про те, що не слід було Дерев’янка брати в партію, бо він ... “дуже талановитий шахрай”, за яким стоїть величезне угруповання з викачування грошей платників податків”...

 

Доходи у Дерев’янка, який вдруге став нардепом, доволі незначні. На двох з дружиною вони заробили дещо більше 520 096 грн  за 2015 рік. Очевидно, сім’я живе на заощадження. Сімейний бюджет нардепа складає 2 018 000 грн, 1 583 000 євро та 3 887 000 доларів США готівкою. Народний депутат позичив 10 560 000 доларів США третій особі - Олегу Богдановичу Дерев’янку, очевидно - своєму братові. Саме заощадження вивели політика на перше місце за рівнем статків.

 

Натисніть для збільшення

Брат Дерев’янка є керівником трьох підприємств: ТОВ “Інститут біохімічних технологій”, ТОВ “Друк-устаткування” та ТОВ “Енергія - Т”. Сам же нардеп до 2006 року займався фармацевтичним бізнесом, однак, згодом продав свої частки іншим інвесторам та почав займатись політикою.

З цінного майна подружжя зареєструвало картину, два чоловічих годинники, ювелірні вироби, що належать дружині та хутрове пальто.

Подружжя володіє шикарним автопарком, що складається з 6 автомобілів - два авто Land Rover, позашляховики Toyota Land Cruiser та RAV 4, Mercedes-Benz та Lexus 450H. Таким чином, політик не лише є найбагатшим нардепом Прикарпаття, а й має найбільший автопарк.

Поспілкуватись з Юрієм Дерев’янком так і не вдалось. За час, поки готувалась стаття - ані телефон приймальні, ані телефон помічника, вказані на сайті ВРУ так і не відповів. Не дали відповідь і на офіційній сторінці депутата у Facebook.

 

Натисніть для збільшення

 

Лендлорди Прикарпаття - Дерев’янко та Соловей

Дерев’янко не просто є найбагатшим депутатом Прикарпаття з найбільшим автопарком, - він має найбільше землі серед прикарпатських обранців.

 

На двох з дружиною Юрій Дерев’янко володіє земельними ділянками та садовим будинком у Київській області. Дружина депутата володіє землею та будинком у м. Золочів на Львівщині, квартирою в Києві та має у власності 25% комплексу з виробництва сільсько-господарської продукції в Макарівському районі поблизу столиці.

 

Натисніть для збільшення

Сам Юрій Дерев’янко має власний дім у Київській області, дві квартири в Києві, та ще одну у спільній власності, також депутат володіє квартирою в Ялті. Орендує 11 офісних приміщень - 9 у Івано-Франківській області та два у Києві. Очевидно, офісні приміщення орендовані для місцевих організацій Партії “Воля”.

Юрій Соловей володіє лише  однією земельною ділянкою площею 500 метрів квадратних в Івано-Франківську. Друге місце за кількістю землі з-поміж прикарпатських депутатів Соловей посів виключно завдяки дружині. Вона володіє об’єктом незавершеного будівництва в приміському селі Угорники, поряд з Івано-Франківськом. Згідно декларації - це торговий центр, готовий лише на 4%. Земля під майбутнім торговим центром, яка теж належить дружині, площею у 33 551 квадратний метр.

 

Окрім вище переліченого, двома квартирами у Івано-Франківську, житловим будинком в с. Зеленів Рогатинського району Івано-Франківської області володіє дружина Єлизавета.

 

Що стосується статків, то Юрій Соловей має 1 375 544 грн. Живе на проценти - їх він отримав у розмірі 154 747 грн, також отримав 77 040 грн зарплати та 134 916 грн - компенсація на житло і проїзд.

 

Дружина депутата заробила понад 1 мільйон грн. Цю суму склала заробітна платня та дохід від провадження підприємницької діяльності. Дружина задекларувала корпоративні права у трьох підприємствах.

 

На рахунку в банку Юрія Солов’я 161 753 доларів США, та ще 97 000 доларів США депутат зберігає готівкою. Дружина нардепа позичила третім особам ще 178 000 доларів США. В сім’ї Юрія Солов’я два авто: депутат їздить на седані Nissan Teana, а дружина на кроссовері KIA Sportage.

 

Скільки заробили брати Шевченки на Буковелі?

Загалом обидва брати-нардепи Шевченки до політичної кар’єри працювали над розвитком найбільшого гірськолижного курорту України - туристичним комплексом “Буковель”. Цей бізнес тісно пов’язаний з Ігорем Коломойським, оскільки ТОВ “Скорзонера”, яке володіє туристичним комплексом, в співзасновниках має фірму дружини Олександра Шевченка - ТОВ “Галичина-Цукор”.

 

Брати Шевченки на двох заробили цьогоріч 33 689 901 грн. Обидва депутати позафракційні, обрані на мажоритарних округах.

 

 

Натисніть для збільшення

Олександр Шевченко обирався в 2014 році під прапорами БПП “Солідарність”, однак в 2015 році вийшов з фракції та невдало включився у виборчу гонку за крісло міського голови Івано-Франківська разом з місцевим УКРОПом. Молодший брат - Віктор став депутатом нещодавно. Він на проміжних виборах на 85 виборчому окрузі вирвав перемогу влітку 2016 року в брата міністра палива та енергетики - Сергія Насалика.

Старший брат Олександр Шевченко з дружиною за рік отримали 29 725 392  грн.  

Левову часту сімейних доходів принесла дружина - Тетяна Шевченко. 19 595 100 грн вона отримала від підприємницької діяльності - вона є засновником ТОВ “Галичина-цукор”.

Сам же нардеп отримав позику у розмірі 4 515 550 грн. Готівкою зберігає 420 000 доларів США. Дружина отримала позику у розмірі 5 489 053 грн. у  керівника компанії “Скорзонера” Романа Родзоняка.

Примітно, що сім’я Олександра Шевченка позичила 17 184 900 грн третім особам.

До цінного рухомого майна Олександр Шевченко відніс 6 своїх дорогих годинників, каблучку та годинник дружини. О. Шевченко орендує в ТОВ “ПБС” два офіси в Івано-Франківську, в яких розміщена його громадська приймальня, ще один офіс Шевченко орендує в Києві. Його ж дружина є власником трьох земельних ділянок в Івано-Франківській області та співвласником квартири в Івано-Франківську.

У ТОВ “Скорзонера” депутат орендує не лише житло, а й автомобіль - позашляховик Toyota Sequoia.

Молодший брат Віктор Шевченко загалом заробив 4 155 693 грн, при чому лише понад 30 000 грн - це зарплата (в минулому році Віктор Шевченко не був депутатом, а став ним лише в вересні 2016 року), 1 469 778 дохід від підприємницької діяльності. До обрання молодший Шевченко керував ТОВ “Бугіль”, співзасновником якого є також Ігор Коломойський та ТОВ “Амбіком”. Дружина отримала дохід від підприємницької діяльності у розмірі 2 625 023 грн. Вона є співзасновницею двох підприємств: ТОВ “Коломияміськбуд” та ТОВ “Медичний центр доктора Бубновського 10”.

У власності Віктора Шевченка 3 земельні ділянки в Івано-Франківську та селі Яблуниця, житловий будинок та квартира в Івано-Франківську. До декларації також внесено два дорогих годинники та два позашляховика вартістю у майже мільйон гривень.

Цікаво, що коштів у валюті ні на банківських рахунках, ні готівкою Віктор Шевченко не зберігає. В готівці зберігає 850 630 грн. та 6902 грн на банківському рахунку.

У новоспеченого депутата два транспортних засоби - седан Lexus ES 350 та позашляховик Toyota Highlander

 

Найбідніші нардеп Прикарпаття

Уже вдруге обраний нардепом “фронтовик” Анатолій Дирів задекларував 279 000 грн. Очевидно, обранець не довіряє банкам і гроші тримає лише готівкою. Сам Дирів здекларував в готівці 109 000 грн, а дружина 170 000 грн. Окрім того, у володінні обранця три колекції - марок, книг та нагород (значків і медалей), вартість яких в декларації не вказана.

 

Фото: pravda.if.ua

Цікавим фактом є те, що нардеп уточнював свою декларацію. У другій він додав ще дві квартири в смт Брошнів-Осада, які належать Диріву Борису Івановичу - очевидно батькові. Батько володіє ПП “Люкс”, яке займається паралельно лісозаготівлею та оптовою торгівлею м’ясопродуктами. Сам нардеп квартир не має, володіє лише нежитловим приміщенням у смт Брошнів-Осада, має 5% власності на приміщення бетонно-розчинного вузла та користується готельним номером в м. Києві.

 

Дружині належить лише гараж у м. Червоноград на Львівщині. У деклараціях за 2014 та 2015 роки члени сім’ї депутата не заробили жодної гривні, хоча дружина досі зареєстрована як ФОП. Також у декларації за 2014 рік жодного нерухомого майна в родини не було.

 

З рухомого майна у сім’ї лише автомобіль дружини - Hundai Santa FE 2013 року випуску. Наразі таке авто коштує близько 30 000 доларів США. В 2014 році у володінні обранця був ще автомобіль Hundai Tucson 2006 року. Судячи з нової декларації - проданий за 140 000 грн.

 

Ще один представник Народного Фронту коломиянин Юрій Тимошенко є найбіднішим народним депутатом з Прикарпаття. За рік він заробив майже 80 000 грн, ще 16 000 заробила дружина. У власності нардепа дві земельні ділянки у м. Коломия в Івано-Франківській області, там же об’єкт незавершеного будівництва - житловий будинок, площею у 138 метрів квадратних. В Києві депутат живе на орендованій квартирі.

 

Проте, у 2014 році в декларації депутата фігурувало дві квартири - площею 100 і 80 метрів квадратних. Цьогоріч, він їх в декларацію не вніс, також не вказаний дохід від відчуження нерухомого майна.

Автомобілів Тимошенко не декларував.

 

Нагадаємо, рух ЧЕСНО оприлюднив аналіз статків депутатів Франківської міськради, які вони заробили у 2014 та 2015 роках.


05.12.2016 1185 1
Коментарі (1)

Wasyl Ryba 2016.12.06, 01:58
осе і є наше лице найбільше нац-ї области. Ранче Львів переганєв нас по %% олігархів у нардепах, а тепер ми їго ганорово переганєєм, і в 2012р -такой. Правда, вуйки гоноруютсі тим, що маскалів, ляхів і юдів серед нардепів нема. а як придивитисі, то у п.Насалика жінка =гр.РФ, мама Мая, п.Дирів зробив у Москві свій бізнес, дитину до школи у руский клас в Долину машинов щодень возили, а тут Вкраїну полюбив. Шевченко і Тимошенко - коломийскі -з родин совіцких офіцерів, Довбенко з Трнопільщини, але з обкому КПСС, дЕРЕВЯНКО -найбогатчий, але найбільший і послідовний патріот серед них, троя дітий, не то шо деякі -розведені і "нежонаті", але тоже має якесь 2-дно, ще більше замасковане як в Насалика. Є чим гоноруватисі, хоть Майдан якось провели, навіть ми при підтримці сбушників СБУ палили. Офіційно -область вотчина Бєні Коломийского
08.01.2022
Тіна Любчик

Фіртка ознайомилася з роботою одного з найбільших українських розсадників, де вирощують саджанці лохини, пеларгонії та герані. З 2011 року тут працює лабораторія «in vitro», а продукцію підприємства вирощують фактично в усіх куточках України та за її межами.

1926 2
06.01.2022
Ілона Шевченко

Уже традиційно цього року в Україні святковий стіл вкотре здорожчав.  Весь 2021 рік ціни, особливо на деякі продукти харчування, щомісяця зростали на 6-7%. Журналісти Фіртки походили по місцевих магазинах та порівняли українські ціни зі швецькими.

2970 2
05.01.2022
Тіна Любчик

У селі Черніїв Івано-Франківського району проживає сім’я Валентина та Людмили Ткаченків. Подружжя вже понад 40 років разом та займається різноманітною творчістю. Також на обійсті за кілька десятків років пара надбала чималу колекцію речей своїх по

3851 2
02.01.2022
Мар'яна Цимбалюк

Бажання та цікавість досліджувати  власні туристичні локації змусили гравців готельного ринку створювати нові пропозиції. Попри те, що запит від туристів на колоритні місцеві розваги завжди був, то тепер спектр розваг доводиться розширювати згідно зі світовими трендами.  

2867 2
31.12.2021
Ігор Марковський

Як другий рік пандемії коронавірусу вплинув на якість підготовки студентів та школярів? Чи готові прикарпатські ВНЗ приймати на навчання громадян Білорусі, котрі тікають від режиму Лукашенка? Яке значення має "Карпатський простір" в євроінтеграційному процесі України? Відповіді на ці питання читайте в першій частині інтерв'ю Фіртки з Ігорем Цепендою, доктором політичних наук, професором, ректором Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. 

3462 2
28.12.2021
Тіна Любчик

Covid-19 не оминув жодну зі сфер нашої життєдіяльності. Не виняток й культура. У 2021 заклади на Івано-Франківщині, як зрештою і по всій країні, не мали можливості працювати стовідсотково. Втім, що таки вдалося організувати – кореспондентці Фіртки розповів Володимир Федорак, директор Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації.

3682 2

Про актуальні питання алкологізації та подолання алкозалежності у сучасному світі, духовно-релігійна сторона проблеми, а також про підвищення заробітних плат поліцейським коштом незаконного акцизу та розгляд інших наболілих питань сьогодення.  

1040

У кожній країні свої традиції споживання кави. Західна Україна - не виняток. Тут дуже полюбляють кавувати й це - беззаперечний факт. Та як смакувати справжньою кавою правильно? Обрати найкращий сорт і приготувати її згідно з правилами? Зберегти аромат і смак кави? І, врешті, як дізнатись про каву все?

4165

Підставою для формування теми цієї статті послужила інформація Державного бюро розслідувань про розкриття злочинного угрупування на чолі з першим заступником Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

4327
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

8118 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

13772
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

22503
27.12.2021

Вже вчотирнадцяте в Івано-Франківську члени Спільноти святого Егідія влаштують 7 січня різдвяний частунок для бідних. Традиційно для людей з низьким соціальним статусом будуть підготовлені смачні частування та подарунки.   

3348
23.12.2021

Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.  

3970 1
13.12.2021

В Івано-Франківськ прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в рамках відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії.  

5181
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

6595 1
11.01.2022

В Івано-Франківську третій день триває XIII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Різдвяна подія об’єднує колядників не лише з України, але й з Європи, Південної та Північної Америки, інформує Фіртка. «Враховуючи, що проєк

1329
13.01.2022

Все, що відбувається протягом двох з половиною років навколо Петра Порошенка - це є юридичний треш.

948
10.01.2022

Відповідні положення містить законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину», що його внесли днями на розгляд парламенту.

1563
08.01.2022

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про арешт майна народного депутата України, п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.

1677 1
05.01.2022

За інформацією світових ЗМІ, громадське невдоволення викликав значний рівень інфляції в країні, зокрема, суттєве зростання ціни на скраплений газ для автомобілів.

2371