Православна та Греко-Католицька Церкви перейшли на новоюліанський календар. З 2023 року українці офіційно розпочали святкувати Різдво 25 грудня.
Чи вплинула зміна календаря на духовність вірян, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
«Не думаю, що зміна календаря вплинула. Люди продовжують зберігати різдвяні традиції, скликати родичів. Правда, не всі за столом колядують або ж не завжди охоче беруть діти участь у вертепі.
Та тут є, як на мене, інші причини: секуляризація, диджиталізація та комерціалізація Різдва. Зрештою, всім не вгодиш, але певні речі церковний уряд може змінювати, щоб бути в єдності, наприклад, з цілим католицьким світом.
В одній місцевості Закарпаття почали святкувати Христове Різдво 25 грудня замість 7 січня. Чув, що опісля дід прийшов до священника зі скаргою, кажучи: "Я все життя святкував двічі Різдво, і що тепер буду тільки раз?"», — ділиться священник.
Миколай Микосовський каже, важливий факт, що Ісус дійсно прийшов у цей світ як історична Особа.
«Точна дата Його народження до кінця не відома: хіба згодом про це довідаємося в потойбіччі.
Господь нас дуже полюбив попри гріхи. Дух Різдва мав би надихати Христових послідовників протягом цілого року до наступних різдвяних святкувань.
Як і понад 2 000 років тому, всемогутній Ісус є поміж тими, хто Його радо приймає». — уточнює отець.
Більше про значення Різдва читайте у матеріалі: "Різдво — день народження Ісуса, про що багато хто забув": священник з Івано-Франківщини про традиції свята.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Сьомий в історії УГКЦ. Єпископ з Тернопільщини став кардиналом Ватикану (ФОТО)