Бразилець став на захист України й планує створити тут сім'ю. Історія добровольця Маурісіо Сантани

Маурісіо Сантана — бразилець, який боронить українську землю з початку повномасштабного вторгнення РФ. Після майже двох років на фронті доброволець отримав поранення на Бахмутському напрямку.

Про це повідомляє Суспільне, пише Фіртка.

Спершу Маурісіо лікувався у Чернівцях, тепер — у Першому добровольчому хірургічному шпиталі на Івано-Франківщині. Попереду у бразильця — кілька місяців реабілітації, після якої він планує повернутися на передову.

"Рідні вважали моє рішення воювати в Україні божевільним"

Вдома на Маурісіо Сантана чекає його сім'я. У нього — 15 рідних братів та сестер. Доброволець каже: у кожного є власна справа та кар'єра.

"Мої брати та сестри — усі повнолітні. Багато хто з них вважав моє рішення стати військовим і піти воювати в Україні — божевільним.

Адже це — ризиковано. Я не знаю, чи повернуся додому, але мені подобається справа, яку я роблю", — розповідає Маурісіо.

У Бразилії чоловік займався футболом та мріяв про власну ферму. Однак, надивившись у дитинстві фільмів про війну, захотів стати військовим.

"Ми повинні йти за своїми бажаннями та мріями, бути корисними. На боці України воювали мої друзі. Вони запропонували долучитися до боротьби з російським окупантом.

Я зрозумів, що можу допомогти українцям своїм досвідом. Я уявляв масштаби війни в Україні, адже бачив, як бомбардують ваші міста. Але коли особисто сюди приїхав, то був ще більше вражений рівнем жорстокості росіян", — говорить Маурісіо Сантана.

Лікування у Першому добровольчому хірургічному шпиталі

Бразильський доброволець воював на Херсонщині та Донеччині. Поранення отримав неподалік Бахмута у другу річницю вторгнення РФ в Україну.

Під час бойового завдання Маурісіо Сантана переслідував російський дрон. Втікаючи від безпілотника, доброволець поранив ліву руку. Зараз він майже місяць лікується на Івано-Франківщині.

"Маурісіо — вже четвертий боєць з Інтернаціонального легіону, який у нас лікується. До речі, другий з тих, які взагалі не розмовляють ні українською, ні англійською.

Ми вже пристосувалися, на телефони завантажили собі перекладачі. Лікарі чи медсестри диктують на телефон те, що потрібно їм сказати, потім чекають, що телефон це перекладе", — розповідає керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук.

Зі слів Маурісіо Сантана, він почувається добре. Попри травму руки, військовослужбовець щоденно займається спортом.

Хірург-ортопед Гліб Соловей пояснює: до повного одужання Маурісіо потрібно чекати не один місяць. Попереду в добровольця — тривала реабілітація.

"Випуклість на руці. У самій кістці є дефект і його треба замістити. Кистю Маурісіо працює нормально, лікоть — більш-менш працює. На стрижні все тримається, але ж до кінця днів не буде триматися", — говорить хірург-ортопед Гліб Соловей.

Хоче створити сім'ю в Україні

Після одужання Маурісіо Сантана планує повернутися на фронт, аби наближати українську перемогу. У Бразилію доброволець наразі не планує повертатися.

"Бразилія не має чіткої підтримки України. Її позиція — радше нейтральна. Я ж переконаний, що російське вторгнення в Україну має бути засуджене. Тому хвилююся, що військові, які були тут на війні, можуть з часом зазнати переслідувань у моїй країні", — пояснює Маурісіо.

Доброволець хоче створити сім'ю в Україні. До приїзду на Івано-Франківщину Маурісіо Сантана лікували в Чернівцях. Там, каже військовий, він хотів би жити надалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

 

Читайте також:


03.11.2024 Тетяна Сорока 378
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

328
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

452
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2306
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1702
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1996
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5604 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1106

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1120

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1635

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1108
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

863
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

719
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14539
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

519
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10383
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6056
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

606
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7492
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2726
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

506
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

605
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

442