Бразилець став на захист України й планує створити тут сім'ю. Історія добровольця Маурісіо Сантани

Маурісіо Сантана — бразилець, який боронить українську землю з початку повномасштабного вторгнення РФ. Після майже двох років на фронті доброволець отримав поранення на Бахмутському напрямку.

Про це повідомляє Суспільне, пише Фіртка.

Спершу Маурісіо лікувався у Чернівцях, тепер — у Першому добровольчому хірургічному шпиталі на Івано-Франківщині. Попереду у бразильця — кілька місяців реабілітації, після якої він планує повернутися на передову.

"Рідні вважали моє рішення воювати в Україні божевільним"

Вдома на Маурісіо Сантана чекає його сім'я. У нього — 15 рідних братів та сестер. Доброволець каже: у кожного є власна справа та кар'єра.

"Мої брати та сестри — усі повнолітні. Багато хто з них вважав моє рішення стати військовим і піти воювати в Україні — божевільним.

Адже це — ризиковано. Я не знаю, чи повернуся додому, але мені подобається справа, яку я роблю", — розповідає Маурісіо.

У Бразилії чоловік займався футболом та мріяв про власну ферму. Однак, надивившись у дитинстві фільмів про війну, захотів стати військовим.

"Ми повинні йти за своїми бажаннями та мріями, бути корисними. На боці України воювали мої друзі. Вони запропонували долучитися до боротьби з російським окупантом.

Я зрозумів, що можу допомогти українцям своїм досвідом. Я уявляв масштаби війни в Україні, адже бачив, як бомбардують ваші міста. Але коли особисто сюди приїхав, то був ще більше вражений рівнем жорстокості росіян", — говорить Маурісіо Сантана.

Лікування у Першому добровольчому хірургічному шпиталі

Бразильський доброволець воював на Херсонщині та Донеччині. Поранення отримав неподалік Бахмута у другу річницю вторгнення РФ в Україну.

Під час бойового завдання Маурісіо Сантана переслідував російський дрон. Втікаючи від безпілотника, доброволець поранив ліву руку. Зараз він майже місяць лікується на Івано-Франківщині.

"Маурісіо — вже четвертий боєць з Інтернаціонального легіону, який у нас лікується. До речі, другий з тих, які взагалі не розмовляють ні українською, ні англійською.

Ми вже пристосувалися, на телефони завантажили собі перекладачі. Лікарі чи медсестри диктують на телефон те, що потрібно їм сказати, потім чекають, що телефон це перекладе", — розповідає керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук.

Зі слів Маурісіо Сантана, він почувається добре. Попри травму руки, військовослужбовець щоденно займається спортом.

Хірург-ортопед Гліб Соловей пояснює: до повного одужання Маурісіо потрібно чекати не один місяць. Попереду в добровольця — тривала реабілітація.

"Випуклість на руці. У самій кістці є дефект і його треба замістити. Кистю Маурісіо працює нормально, лікоть — більш-менш працює. На стрижні все тримається, але ж до кінця днів не буде триматися", — говорить хірург-ортопед Гліб Соловей.

Хоче створити сім'ю в Україні

Після одужання Маурісіо Сантана планує повернутися на фронт, аби наближати українську перемогу. У Бразилію доброволець наразі не планує повертатися.

"Бразилія не має чіткої підтримки України. Її позиція — радше нейтральна. Я ж переконаний, що російське вторгнення в Україну має бути засуджене. Тому хвилююся, що військові, які були тут на війні, можуть з часом зазнати переслідувань у моїй країні", — пояснює Маурісіо.

Доброволець хоче створити сім'ю в Україні. До приїзду на Івано-Франківщину Маурісіо Сантана лікували в Чернівцях. Там, каже військовий, він хотів би жити надалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

 

Читайте також:


03.11.2024 Тетяна Сорока 544
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

589
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2706
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1690 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3781
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5574
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1771

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

283

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

278

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

970
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

554
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

569
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

850
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2072
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

612
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

945
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5008
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1097
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

463 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

683
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

469
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

793