Бразилець став на захист України й планує створити тут сім'ю. Історія добровольця Маурісіо Сантани

Маурісіо Сантана — бразилець, який боронить українську землю з початку повномасштабного вторгнення РФ. Після майже двох років на фронті доброволець отримав поранення на Бахмутському напрямку.

Про це повідомляє Суспільне, пише Фіртка.

Спершу Маурісіо лікувався у Чернівцях, тепер — у Першому добровольчому хірургічному шпиталі на Івано-Франківщині. Попереду у бразильця — кілька місяців реабілітації, після якої він планує повернутися на передову.

"Рідні вважали моє рішення воювати в Україні божевільним"

Вдома на Маурісіо Сантана чекає його сім'я. У нього — 15 рідних братів та сестер. Доброволець каже: у кожного є власна справа та кар'єра.

"Мої брати та сестри — усі повнолітні. Багато хто з них вважав моє рішення стати військовим і піти воювати в Україні — божевільним.

Адже це — ризиковано. Я не знаю, чи повернуся додому, але мені подобається справа, яку я роблю", — розповідає Маурісіо.

У Бразилії чоловік займався футболом та мріяв про власну ферму. Однак, надивившись у дитинстві фільмів про війну, захотів стати військовим.

"Ми повинні йти за своїми бажаннями та мріями, бути корисними. На боці України воювали мої друзі. Вони запропонували долучитися до боротьби з російським окупантом.

Я зрозумів, що можу допомогти українцям своїм досвідом. Я уявляв масштаби війни в Україні, адже бачив, як бомбардують ваші міста. Але коли особисто сюди приїхав, то був ще більше вражений рівнем жорстокості росіян", — говорить Маурісіо Сантана.

Лікування у Першому добровольчому хірургічному шпиталі

Бразильський доброволець воював на Херсонщині та Донеччині. Поранення отримав неподалік Бахмута у другу річницю вторгнення РФ в Україну.

Під час бойового завдання Маурісіо Сантана переслідував російський дрон. Втікаючи від безпілотника, доброволець поранив ліву руку. Зараз він майже місяць лікується на Івано-Франківщині.

"Маурісіо — вже четвертий боєць з Інтернаціонального легіону, який у нас лікується. До речі, другий з тих, які взагалі не розмовляють ні українською, ні англійською.

Ми вже пристосувалися, на телефони завантажили собі перекладачі. Лікарі чи медсестри диктують на телефон те, що потрібно їм сказати, потім чекають, що телефон це перекладе", — розповідає керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук.

Зі слів Маурісіо Сантана, він почувається добре. Попри травму руки, військовослужбовець щоденно займається спортом.

Хірург-ортопед Гліб Соловей пояснює: до повного одужання Маурісіо потрібно чекати не один місяць. Попереду в добровольця — тривала реабілітація.

"Випуклість на руці. У самій кістці є дефект і його треба замістити. Кистю Маурісіо працює нормально, лікоть — більш-менш працює. На стрижні все тримається, але ж до кінця днів не буде триматися", — говорить хірург-ортопед Гліб Соловей.

Хоче створити сім'ю в Україні

Після одужання Маурісіо Сантана планує повернутися на фронт, аби наближати українську перемогу. У Бразилію доброволець наразі не планує повертатися.

"Бразилія не має чіткої підтримки України. Її позиція — радше нейтральна. Я ж переконаний, що російське вторгнення в Україну має бути засуджене. Тому хвилююся, що військові, які були тут на війні, можуть з часом зазнати переслідувань у моїй країні", — пояснює Маурісіо.

Доброволець хоче створити сім'ю в Україні. До приїзду на Івано-Франківщину Маурісіо Сантана лікували в Чернівцях. Там, каже військовий, він хотів би жити надалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

 

Читайте також:


03.11.2024 Тетяна Сорока 632
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

615
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3201
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21322
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2106
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1595 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2474

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

405

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

276

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

863

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2267
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

287
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

565
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1110
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

269
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

886
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

855
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

768
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8346
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

429
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1257 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2289 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

977