Bloomberg: лікарі з обережністю спостерігають, як важкі інфекції внаслідок Covid-19 націлюються на дітей

Наразі спостерігаються рідкісні, серйозні захворювання, пов’язані з Covid-19 у дітей, дослідники вивчають штами вірусу.

Педіатри досліджують, чи не стає Covid-19 важчим для дітей зараз, коли штами спричиняють локалізовані спалахи, навіть коли загальна кількість випадків інфікування у США зменшується.

На початку квітня рівень захворюваності на Covid-19 серед маленьких дітей та підлітків почала перевищувати показники серед 65-літніх і старших, повідомляють Центри з контролю та профілактики захворювань.

Останні дані CDC свідчать про те, що тенденція триває. Разом з тим госпіталізація для дітей із Covid-19 зменшується не так швидко, як для тих, хто досяг 18 років і вище.

Це викликає занепокоєння щодо того, що штами можуть впливати на молодих людей по-новому, включаючи рідкісне запальне захворювання, яке пов’язане з інфекцією Covid-19.

"Найбільше занепокоєння полягає в тому, що ми залишили цілу популяцію дітей незахищеними", - сказала Адрієнн Рендольф, лікар з критичної допомоги в Бостонській дитячій лікарні, яка керує дослідженням, що фінансується CDC.

За повідомленнями Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC), які незабаром оновлять свої дані, випадків рідкісної хвороби, яка називається мультисистемний запальний синдром у дітей, або MIS-C, у лютому було більше ніж 2000 і перевищило 3000 до 1 квітня.

Клінічні випробування виробників вакцин переважно зосереджувались на дорослих, і зараз майже 72% із тих, хто має 65 років і старше, повністю щеплені, згідно з даними з CDC.

Тим часом маленькі діти ще не мають доступу до щеплень, і компанії все ще вивчають вплив вакцини на них. Вакцина компанії Pfizer Inc. була доступна для підлітків від 16 років і старше та отримала дозвіл у понеділок для дітей від 12 до 15 років.

Кількість випадків Covid-19 серед дітей перевищила кількість інфікувань серед людей вікової категорії 65+

Встановлено, що вакцини добре працюють у дорослого населення проти нинішніх мутацій вірусу, включаючи варіант В.1.1.7, вперше визначений в Великобританії.

Проте, групи невакцинованих людей дають можливість штаму поширюватися, що може особливо негативно вплинути на дітей. Цей варіант, який є більш заразним, ніж оригінальний вірус, став панівним штамом у США на початку квітня і зараз становить майже 60% випадків, згідно з даними CDC.

У Колорадо, який має один із найвищих показників зараження в країні, Сем Домінгес, дитячий інфекціоніст дитячої лікарні Колорадо, почав спостерігати зростання випадків рідкісних запальних захворювань наприкінці квітня.

MIS-C зазвичай з’являється приблизно через місяць після зараження Covid-19. У рідкісних випадках, це може бути смертельним. Згідно з даними CDC, штам викликає запалення різних органів та систем організму, включаючи серце, легені, мозок та шлунково-кишкову систему.

Симптоми варіюються від болю в животі до діареї або залитих кров’ю очей. За даними CDC, більшість випадків траплялося у дітей у віці від 1 до 14 років із середнім віком 9 років.

Як і решта країни, Колорадо спостерігав сплеск випадків захворювання на Covid-19 у період з листопада по лютий. Минулого місяця справи знову почали з’являтися. B.1.1.7 є домінуючим варіантом.

"Ми спостерігаємо за цим дуже уважно", - сказав Домінгуес. "Я думаю, що це справді важливе питання: чи викликає В.1.1.7 більше MIS-C?"

З’являються і новіші штами. Службовець охорони здоров'я штату Колорадо заявив у четвер, що штам під назвою B.1.617.2, вперше виявлений в Індії, вже ідентифікований в окрузі Меса, повідомляє Denver Post.

"Смертність, на щастя, низька, але це не означає, що захворюваності немає", - сказав Рендольф. "Хтось їде на реабілітацію, хтось їде додому на кисні".

Рендольф вивчав MIS-C та серйозний Covid-19 як частину попереднього дослідження, забезпеченого CDC на 2,1 мільйона доларів. Роботу відновили ​​4 травня і буде розглядатися питання, чи вірус більшою мірою впливає на дітей, сказав Рендолф.

Планують повернутися до даних за останні кілька місяців, коли його команда збиратиме нові дані для звітів із загальнонаціональної мережі педіатричних медичних центрів. Якщо вони виявлять хвилюючі моделі, вони "повідомлять про результати, як тільки зможуть", сказав дослідник.

Рендольф виявив, що діти з важким перебігом Covid-19, як правило, мають супутні захворювання, які роблять їх сприйнятливими, як і дорослі.

Але діти-пацієнти з MIS-C, як правило, здорові та не мають симптомів Covid-19. Дослідження також вивчить ефективність вакцини у дітей.

“Питання полягає в тому, що буде робити B.1.1.7 у багатьох штатах, які знаходяться з нижчими показниками вакцинації? І ми просто цього не знаємо", - сказав Майкл Остерхольм, директор Центру досліджень та політики щодо інфекційних хвороб Університету Міннесоти, який також консультував президента Джозефа Байдена щодо Covid-19.

Діти можуть бути більш вразливими в штатах з низьким рівнем вакцинації. Місісіпі, Луїзіана, Алабама, Вайомінг та Айдахо - п’ятірка штатів з найгіршими показниками щодо вакцинації, якщо оцінювати відсоток населення, що має принаймні одне щеплення, повідомляє Bloomberg Vaccine Tracker.

Наразі збільшення випадків не спостерігається. Проте це може змінитися.

"Минулого літа ми побачили величезний сплеск випадків у цих південних штатах, імовірно пов'язаних з людьми, які в спекотні літні місяці переходили на кондиціонери", - сказала Меган Ренні, лікар з надзвичайних ситуацій та дослідник з Університету Брауна в Род-Айленді.

"Якщо рівень вакцинації не збільшиться, швидше за все, відбуватимуться періодичні сплески".

Ризик для дітей, швидше за все, буде спричинений позашкільними програмами та побаченням із друзями, а не самими заняттями в класі, сказав вчений.

"Коли діти повертаються до школи, вони також повертаються до спілкування та позакласних заходів", - сказав Ренні. "У таких ситуаціях діти зазвичай не носять маски, вони не перебувають у добре провітрюваних приміщеннях".

за матеріалами Вloomberg


16.05.2021 1557
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1569
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1011
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1273 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3728 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33868
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2829

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

352

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

747

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1693

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1062
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

627
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

507
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

882
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1982
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12196
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1492
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1276
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

537
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

248
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

318
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

363
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1255