Фото: Getty Images
Чверть українських біженців мають намір після повернення оселитися в іншій області, ніж до війни.
Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, проведене у Закарпатській області серед тих, хто повертається в Україну, передає Фіртка.
Так, серед тих, хто виїжджав з України більша частина становили жителі Сходу та Півдня країни — 51,5% — і центральних областей — 45%, у тому числі 31% — жителі Києва та Київської області, і лише 4% — жителі західних областей.
Серед тих, хто повертається, переважну більшість — 69% — становлять жителі центральних областей — переважно це жителі Києва (35%) та Київської області (17%). 12% тих, що повертаються — жителі Східного регіону, 9% — Південного регіону, 10,5% — Західного регіону.
Водночас 73% опитаних відповіли, що після повернення в Україну планують поселитися в тій же області, де проживали до війни, 26% — що планують поселитися в іншій області — переважно це жителі Східного регіону.
Ті, хто планує поселитися в іншій області, а не тій, в якій проживали до війни, частіше називають області Західного регіону (15% усіх опитаних), або Київ чи Київську область — 7%.
Зокрема, обрати Івано-Франківську область як місце постійного проживання планують 1,9% опитаних українців.
Зауважимо, що серед українців, які на початку російської агресії виїхали з України у зв’язку з воєнними діями, і сьогодні повертаються в країну, переважають жінки — 87%, так само як жінки становили більшу частину тих, хто виїжджав з країни на початку війни.
Якщо серед тих, хто на початку війни виїжджав з країни, найбільшу групу респондентів становили люди віком від 30 до 39 років — 37%, то серед тих, хто повертається, частка представників цієї вікової групи становить 25%.
Як і серед тих, хто виїжджав, серед тих, що повертаються, більшість — 53% — відповіли, що вдома говорять переважно російською мовою, 43% — українською, 1% — іншою мовою. Але так само більшість — 72% опитаних вважають рідною українську мову, 16% — російську, 1% — іншу мову.
Довідково: опитування провели серед українців віком від 18 років, які на початку російської агресії виїхали з України у зв’язку з воєнними діями, і зараз повертаються в Україну.
Опитування провели у Закарпатській області. З 11 квітня по 6 травня опитали 105 респондентів.
Деякі результати наводяться у порівнянні з даними опитування громадян України, що виїжджали з країни у зв’язку з воєнними діями.
Тоді опитування проводили на пунктах пропуску через державний кордон України у Закарпатській області. Зокрема, з 15 березня по 1 квітня опитали 101 респондента.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні
Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії