Більшість хочуть служити в «десятці» та 102-й бригаді ТрО. Як працює програма «Контракт 18-24» на Прикарпатті

Проєкт ЗСУ "Контракт 18-24" запровадили в лютому 2025 року. А відділи рекрутингу Івано-Франківського обласного та районних ТЦК почали приймати перші заявки добровольців вже в березні.

Про підсумки першого півріччя програми журналістці Фіртки розповіли на брифінгу десятого липня.

Так, основною мотивацією молоді підписувати контракт стали фінансовий компонент та соціальні гарантії.

"Не всі ще розуміють важливість того, що майбутнє української держави треба захистити, а захистити його можна тільки вмотивованими, підготовленими силами.

У свій час держава зробила такий розрахунок: підготувати вмотивованих бійців, залучивши категорію тих, котрі не підлягають загальній мобілізації. За основу взяли те, що це свідомий вибір охочих осіб. Тому для "Контракту 18-24" є певні переваги.

Зокрема, виплати — це один мільйон, з яких 200 тисяч гривень надають одразу після підписання контракту й ще 800 тисяч гривень виплачують двома частинами під час служби.

Додатково — щомісячно 120 тисяч гривень і доплати за ведення бойових дій безпосередньо за певним розрахунком.

Найголовніше в контракті — це вибір військової частини та військової спеціальності.

Також компенсація житла протягом служби, медичне забезпечення, нульова іпотека після закінчення контракту, безкоштовний проїзд, комунальні послуги, навчання у вищих навчальних закладах після завершення військової служби.

Окрім цього, це право на виїзд за кордон протягом одного року після завершення служби, і це, відповідно, звільнення на один рік після завершення призову", — зазначає начальник відділу психологічної підтримки персоналу Івано-Франківського ОТЦК та СП, підполковник Юрій Мухін.

Як розповідає старший офіцер відділу рекрутингу Івано-Франківського ОТЦК та СП Богдан Морозюк, на Прикарпатті за цією програмою працюють з 10-ю окремою гірсько-штурмовою бригадою.

Ті, хто підписали контракт у березні цьогоріч, уже пройшли навчання та виконують бойові завдання.

"Військова служба у Збройних Силах України за контрактом є важливою альтернативою мобілізації під час воєнного стану.

Громадяни, які укладають контракт, мають право самостійно обирати військовий підрозділ та посаду. Це дає можливість проходити службу там, де зручніше або цікавіше.

Більша частина охочих на військову службу за контрактом в нашій області звертаються з побажаннями служити саме в "рідних" частинах: це 102-га окрема бригада ТрО імені полковника Дмитра Вітовського, а також 10-та окрема гірсько-штурмова бригада "Едельвейс".

Станом на сьогодні 102-га бригада ТрО поки що не приймає участь у проєкті "18-24", але набір на військову службу за контрактом є пріоритетним з наданням найрізноманічніших посад для бажаючих долучитися.

Основними моментами, які мотивували молодь підписувати контракт із Збройними Силами України, стали, як і очікувалось, фінансові стимули, престижний досвід, соціальні гарантії та інше", — говорить Богдан Морозюк.

За словами представника сержанта-рекрута третьої категорії 10 ОГШБр Олександра Божеску, "Контракт 18-24" покращив процес поповнення бригади новими бійцями.

"Про кількість я не можу говорити, але результат проєкту очікуваний. Рекрутів брали на різні посади визначеного переліку, проте нема якоїсь популярної вакансії. Усі — рівні в бригаді.

Ідуть новобранці як на кулеметника, гранатометника, так і на розвідника.

Багато хто думає, що учасники проєкту одразу потрапляють на фронт, але це не правда. Спочатку є навчання базової загальновійськової підготовки, яка триває 45 днів, ще два тижні — фахові навчання і два тижні займає безпосередньо адаптативний період.

На початку було запропоновано шість бригад, які приймали до себе на навчання за програмою "Контракту 18-24". У квітні цей перелік збільшився до 30 бойових підрозділів.

Окрім бригад сухопутних військ, додалися також військово-морські сили, десантно-штурмові війська та сили територіальної оборони.

Тоді ж збільшилась і кількість спеціальностей. На початку було десять, а зараз — уже 18. Як показує досвід, програма себе виправдала, тому до неї хочуть долучитися ще кілька бойових бригад", — вказує Олександр Божеску.

Зокрема, 102 окрема бригада ТрО у майбутньому планує долучитися до програми.

"У нашій бригаді є багато людей саме з Прикарпаття, адже територіальна оборона формувалася і за локальним принципом.

Працюємо по рекрутингу в різних напрямках. До нас можна й потрібно приходити вмотивованим добровольцям як по мобілізації, так і, особливо, за контрактами.

Щодо проєкту "18-24", уже три бригади ТрО долучились до програми. 102 бригада сподівається найближчим часом також долучитися", — вказує офіцер відділення комунікації 102 бригади ТрО Ростислав Рудзинський.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Експериментальний проєкт ЗСУ: прикарпатцям пояснили, що передбачає "Контракт 18-24"

«Основна частина військовозобов’язаних хоче залишатися в тіні», — Івано-Франківський ТЦК про виклики мобілізації

Мобілізація на Івано-Франківщині: як відбувається призов, розшук порушників і що загрожує за ухилення


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1228
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1007
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2016
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3486
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1297
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1576

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

449

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1095

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1259
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24216
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

541
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1459
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15329
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

452
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1283 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

585
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

494