Безхрестовий похід

 

 

Нашумілі історії зі звільненням двох британок з роботи за носіння натільних хрестиків і офіційна позиція британської влади не на користь постраждалих за свої релігійні переконання, які ще поки не поза законом. Не менш резонансний позов італійки до Європейського Суду щодо несумісності розміщення християнської символіки у школах секуляризованої держави, що нібито непоправно завдає психологічних травм світським невіруючим діткам, і ухвалення судом рішення на її користь з визнанням порушення права на свободу совісті (щоправда після великих протестів деяких політичних і неурядових організацій, членів Європейського Парламенту, суд переглянув своє рішення, визнавши релігійні символи у школах  як такі, що нікого і нічию совість зі свободою  не ущемляють.)  Нестерпне муляння в очах деяким великим світським гуманістам  хрестів на прапорах таких держав, як вищезгадана  Великобританія, Норвегія, Швейцарія тощо.

 

А не так давно у посттеїстичний і пострелігійний  європейський тренд гарно влилися глибоко симпатичні зі спортивної сторони авторові цього шкіца футбольні команди Реал Мадрид і Барселона. На вимогу шейха еміру Рас-ель-Хайма (ОАЕ), щоби не зазнавати комерційних недонадходжень на іншому континенті   керівництво другого найбагатшого клубу світу  - іспанського Реалу -  з легкістю погодилося зняти зі своєї емблеми хрест, наявний там з 1920 року, коли король Іспанії Альфонс Тринадцятий дарував клубові своє високе заступництво. Ще раніше за свого одвічного суперника на полі вчинила аналогічно зі своїм прапором і горизонтально-вертикальним знаком на ньому славна Барса, аби догодити спонсорському фондові, локалізованому в Катарі.  У цьому і попередньому контексті варто не оминути і звернення до УЄФА  турецького адвоката, ім’я якого напевно нічого не скаже читачам,  зі скаргою на керівництво міланського Інтера, емблема якого начебто ледь не до усрачки нагадує туркам про символіку хрестоносців. В цю емблему вписаний червоний хрест на білому фоні, що, до речі, є частиною герба міста Мілана. До мерії Мілана скарга поки що не надходила…

 

Прикметно, що у справі одної з британок, котру вигнали з роботи за носіння натільного хрестика, спливли факти дозволу співробітникам горе-кантори (госпіталю, якщо точно) носити хіджаб (жіночу мусульманську накидку) і закривати руки до зап’ясть, згідно з їхньою традицією. Отак воно зараз Є в Є.

 

За прогнозами Віденського інституту демографії до середини двадцять першого століття сповідники вчення пророка Мохаммеда становитимуть п’ятдесят відсотків населення Австрії. Три роки тому ймення «Мохаммед» було  визнано найпопулярнішим в Європі, відправивши дядька Томаса і Ганса, месьє Жана і дона Хуана на інквізиційний зі близько-східним жаром смітник  помпезної історії ? Статистичні дані говорять, що в 2050 році кожен п’ятий в Західній Європі буде мусульманином, радій і веселися, крути ляси на танцполі і заливайся текілкою, Петере Мохамеддовичу…

 

Причину цього новітнього явища на постмодерному континенті багато хто схильний вбачати у надмірному сприянні мультикультураризмові  і толерантному ставленні до релігії,  і не толерантному… як пересвідчуємося.  Рух салафізму, коректніше який слід б означати не інакше як ваххабізмом, позаяк салафітами іменувалися перші послідовники Магомета, що базується на ісламську віровченні, в той же час відкидає і викривлює ряд засадничих аспектів  цієї релігії, зокрема нерідко заохочує невиправдані фізичні розправи з «невірними», підтримує терористичні організації, невпинно набуває широчезної популярності в європейських країнах, ще й помітніше опісля весняних арабських революцій. Апологети і прозеліти так званого салафізму пропагують до найщільнішої самоізоляції мусульманських спільнот, незговірного обмеження всіляких суспільних контактів з не-мусульманами, і це на тлі  більш ніж утричі перевищення народжуваності у правовірних порівняно з аборигенами.  І навпаки: ними останнім часом ведеться активна популяризація «єдино правильного ісламу і єдино правильної віри». Зокрема зовсім нещодавно, на Великдень, один палестинський  меценат спробував організувати безкоштовну роздачу Корану безрозбірно всім охочим на суму – на хвилинку – не в один десяток мільйонів євро, а якщо вірити певним ЗМІ, то на сотні. Поміж тим цей добродій великий любитель без остраху «пофілософствувати» на тему, хто заслуговує смерті, а хто славного, праведного життя.

 

Вже очевидно, що про омріяну асиміляцію без іронії говорити вдумливим європейцям не доводиться. Як би великі ентузіасти і оптимісти не лізли зі шкіри, а великий філософ Карл Поппер все рівно  справедливо програє  великому пророку Мохамеддові, а генерал Де Голь менше надихає ніж войовничий халіф Абу-Бакр.

 

А все ж, чи робить честь Франції вже і незабаром  узаконений  «мораторій» на носіння мусульманками паранджі і вуличну молитву – це неоднозначне питання, і з позиції демократії в тому числі. От що без сумніву заслуговує на респект, то віднедавна виразна послідовність цієї країни у відстоюванні і захисті  прав на життя,  віру  і повноцінну діяльність іракських християн, ліванських, сірійських і християн-коптів у Єгипті. Правда ця країна перебуває під сильним впливом світського гуманізму і духу ліберального масонства, що  суттєво розірвали паралелі  з релігійним гуманізмом і регулярним масонством, котре декларує про обов’язковість віри в надприродне і вічне. 

 

 Ми – левова частка українців – як то стабільно з нами трафляється, наводнені або глибоким пофігізмом до злободенних проблем старої тітки Европи, або найкращими сподіваннями коли-небудь притулитися до її теплого лона, що втім не повинно виключати сталого пофігізму, чи найгіршими – ніколи не втрапляти в холодні руки матрони.  Нам доведеться, зарано чи запізно, коли не скуштувати, то нюхнути сучасної європейської кухні з її прянощами навколо вбитого засмаженого барана в гострому часниковому соусі,  або євразійської, де сановиті ченці хавають живцем сусідів за пилок в своїх «мільйонних» апартаментах, позираючи на відбитки у лискучому столі катлів за десяток-третій штуцерс зелених, чи бува вже не зафіксувалася стрілка цифер-блату на знаку Х. Такого традиційного за цих двадцять років, що ми маємо, – третього варіанту, вже майже,  от-от  не існує , і це добре, або – справедливо, бо старий пофігізм вимушено трансформується в початкову фазу нового, за яким чатує інший «ізм».

 

Зрада Пророка апостолом довела  останнього до самогубства, але чи до останнього ?..  Тридцять срібняків розкидані по континентах і островах, під землею і під водою. Бідність чи ненаситність змусить  господаря їх зібрати воєдино в мішечок, і калатати, калатати, швидше за ритми серця і інших органів, позаяк людина-сучасна істота перехідна, це ще пан Ніцше заповідав, мир йому(в шеолі), гуманізм остаточно поступиться трансгуманізму, людина надлюдині, цілі метацілям.  Ви ніколи не станете імператорами, та своє викарбуване цифрове відображення на реверсному боці срібної монети ви знайдете, якщо сильно постараєтеся. Пам’ятайте: їх всього тридцять – а це велика конкуренція. І в цьому буде великий плюс, адже він +

 


 


24.04.2012 Яв Назар 947 0
14.05.2021
Вікторія Богдан

За місяць блогер-мільйонник заробляє від 10 тис доларів. Як прикарпатським блогерам вдалося досягти успіху та зібрати багатотисячну, а то й мільйонну аудиторію, дізнавалися журналісти Фіртки.

519
13.05.2021
Остап Микитюк

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців.

680
12.05.2021
Лідія Вітранчик

Ніхто і гадки не мав, що «Прикарпаття», яке ще рік назад дивувало своїх вболівальників перемогами та досягненнями, зараз буде вести таку складну боротьбу за виживання і своє заслужене місце в лавах елітної Першої ліги.     

954
11.05.2021
Ліля Горковенко

Міський голова Руслан Марцінків став лідером серед українських мерів за кількістю заступників. В останній місяць 2020 року очільник міста зробив собі подарунок і у два рази збільшив їх штат.

1467
08.05.2021
Катерина Черкашина

Кореспондентка «Фіртки» побувала на головних подіях святкування Дня міста. Як він пройшов – у її репортажі.

1747
29.04.2021
Андрій Кецмур

Про пригоди впродовж дворічного робочого відрядження "Фіртка" поспілкувалася із франківцем Юрієм Войчаком - фахівцем у банківській сфері, міжнародним експертом з кредитування бізнесу. Ділимося з вами його «нотатками мандрівника» про дивний для українця світ Непалу.

3121

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

424

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

6873

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою ново

6457

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

9084
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

2812
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

3661
15.03.2021

Великий піст у 2021 році налічує 47 днів. Відомо, що у цей проміжок часу треба дуже прискіпливо ставитись до харчового раціону...

6052
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

1507
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

2001
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

1619
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

1677
10.05.2021

Активісти в Німеччині домоглися офіційного визнання нічних клубів країни культурними установами. Раніше їх класифікували як розважальні заклади нарівні з букмекерськими конторами та ігровими залами.

894
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

2386
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

2668
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

4194
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

3773 1