Базарний день. 13 колоритних ринків України

 

/data/blog/84587/279e2b651c9fc1707423ef5655f4ac4b.jpg

 

Базари, ринки, торгові ряди і гостинні двори існували з давніх часів і являли собою щось більше, ніж просто місце, де можна придбати необхідні продукти або товари.

 

Вони були і залишаються центрами міського життя, де повною мірою розкриваються культура і звичаї населення. Деякі туристи й досі користуються цією простою істиною і, вирушаючи в нові для себе краї, у першу чергу довідуються про місцезнаходження найбільшого ринку. Так можна скласти безпомилкове уявлення про те місто, куди ви потрапили, і придбати унікальну річ.Нижче ви можете ознайомитися з добіркою найбільш колоритних ринків України, за версією IGotoWorld.com.Сувенірний ринок «Вернісаж» у Львові

Чим унікальний: головна особливість «Вернісажу» – тут справді можна знайти ексклюзивні речі. Про це знає багато хто, тому часто можна побачити, як між торговими крамничками ходять відомі люди. Деякі прикраси львівських майстрів вже доповнили образи знаменитих українських актрис, співачок і телеведучих. Від великої кількості різноманітної всячини розбігаються очі, кожен турист знайде собі тут річ, яка буде нагадувати йому про колорит Західної України.

Що можна купити: одяг, в тому числі традиційні вишиванки, різноманітну сувенірну продукцію, вироби ручної роботи, прикраси та багато іншого.

Час роботи: щодня з 10:00 до 19:00 влітку, взимку до 17:00.

Як дістатися: на громадському транспорті до зупинки «Вулиця Театральна» або «Театр опери та балету».

 

Коломийський ринок вишиванок

Чим унікальний: невелике прикарпатське містечко Коломия – далеко не єдине місце, де можна купити вишиванку, але жоден інший базар не зрівняється з такою кількістю і різноманітністю товару, як тут. За давно сформованою традицією ринок працює тільки вночі, але покупців це не зупиняє. Особливість базару в тому, що тут можна купити вишиванку з рук у справжніх майстринь-вишивальниць, для яких ручна праця – основний заробіток.

Що можна купити: тканину та нитки для вишивання, одяг, сумки, пояси, українські вінки, рушники, скатертини та безліч іншої вишитої всячини.

Час роботи: в ніч із середи на четвер, приблизно з 02:00 до 09:00.

Як дістатися: потягом до Івано-Франківська чи Львова, а звідти автобусом або маршруткою до Коломиї. Їздять в Коломию і потяги.

 

Рибний ринок на Світязі

Чим унікальний: Світязь, будучи рибним царством, звичайно ж, повинен мати місце, де можна придбати різноманітні дари озерних глибин. На місцевому ринку під критими навісами представлено все розмаїття водних мешканців. Приходити сюди краще в першій половині дня, коли товар ще зовсім свіжий. Від кількості представленої тут рибної продукції розбігаються очі. Крім живої риби, на базарі можна купити вже готову страву, щоб не обтяжувати себе зайвими кулінарними клопотами.

Що можна купити: різні види риб, у тому числі вугрів і раків, зроблених за різними рецептами, у копченому і в’яленому вигляді.

Час роботи: щодня з ранку до вечора.

Як дістатися: найзручніше поїздом до Ковеля, а звідти автобусом або маршруткою. Пряме сполучення зі Світязем є у міст Львів, Луцьк, Тернопіль, Рівне, Червоноград, Дубно, Брест, Нововолинськ, Володимир-Волинський, Сокаль, Любомль.

 

Ринок «Привоз», Одеса

Чим унікальний: знаменитий одеський «Привоз» – це один з найбільших і найстаріших з нині діючих продовольчих ринків у Європі. Його історія починається з 1827 року. Не будучи першою торговою точкою в місті, він швидко став головним ринком, а потім і символом Одеси. Відвідування «Привозу» – одна з основних складових знайомства з неперевершеним колоритом Перлини біля моря. Торгуватися тут не вважають за негоже, адже для одеситів це хороша можливість позмагатися у дотепності.

Що можна купити: фрукти і овочі, м’ясо, великий вибір риби і морепродуктів.

Час роботи: щоденно з 08:00 до 17:00, понеділок – вихідний.

Як дістатися: потягом до Одеси, а потім із залізничного вокзалу легко дійти пішки.

 

Барабашово, Харків

Чим унікальний: ринок «Барабашово», він же Барік, він же Барабан або Барабашка – один з найбільших речових ринків Східної Європи, у світі посідає 14-те місце. Деякі приїжджі помилково вважають, що «Барабашово» – це окремий населений пункт. Не дивно, розміри гіганта становлять 80 гектарів, а кількість покупців разом з працівниками ринку доходить до 300 тисяч. Такий базар за день не обійти, навіть місцеві жителі не орієнтуються тут на 100%.

Що можна купити: все, від дешевого китайського ширвжитку до брендового одягу, взуття та аксесуарів, сантехніку, текстиль, будматеріали та багато іншого.

Час роботи: понеділок, четвер з 18:30 до 07:00, вівторок–п’ятниця з 07:00 до 15:00, субота–неділя з 07:00 до 16:00.

Як дістатися: потягом до Харкова, потім від станції метро «Південний вокзал» до станції «Академіка Барабашова».

 

Сувенірний ринок на Андріївському узвозі

Чим унікальний: кажуть, що у кожному місті є особлива площа або вулиця, де збираються різні творчі люди, художники і майстри на всі руки. Наприклад, у Парижі таке місце має назву Монмартр, а для Києва таким своєрідним Монмартром став сувенірний ринок на Андріївському узвозі. Тут щодня збираються продавці, багато з яких є авторами виставленої на продаж продукції.

Що можна купити: різну сувенірну атрибутику, предмети мистецтва, прикраси, унікальні речі ручної роботи і т. д.

Час роботи: щодня із самого ранку і приблизно до 15:00.

Як дістатися: від станції метро «Поштова площа», потім піднятися на фунікулері і спуститися вниз по вул. Володимирській або від станції метро «Контрактова площа», тоді до Андріївського узвозу потрібно буде підніматися.

 

7-й кілометр – найбільший ринок у Європі

Чим унікальний: це найбільший промтоварний ринок не тільки в Україні, але і в Європі. Насправді «7-й кілометр» – неофіційна назва, яка вказує на те, що ринок знаходиться на відстані 7 км від Одеси. Він має офіційну назву – ТОВ «Промтоварний ринок». Відлік його історії починається з 1989 року. Тут, на полі, де вирощували кукурудзу, почали торгувати дефіцитними товарами, за якими незабаром кинулися одесити. Сьогодні «7-й кілометр» займає територію розміром близько 110 гектарів, з яких – 75 вже забудовано і близько 40 підлягає освоєнню.

Що можна купити: все, починаючи від продовольчих товарів і закінчуючи побутовою технікою.

Час роботи: понеділок–четвер з 06:00 до 15:00, субота–неділя з 06:00 до 16:00, п’ятниця – вихідний.

Як дістатися: регулярно їздять автобуси і мікроавтобуси з Одеси, інших регіонів України і навіть країн СНД.

 

Косівський базар

Чим унікальний: Косів – неофіційна столиця карпатських сувенірів. Місцеві горяни-майстри здавна славилися своїми талантами, тому косівські вироби мають такий великий попит. Якщо помітите автентичний карпатський сувенір на будь-якій торговій лавці України, будьте впевнені, що він пройшов через косівський ринок і був виготовлений на Косівщині або на іншій прилеглій гірській території. Сам базар являє собою найбільший ярмарок у Прикарпатті, слава про який давно вийшла за межі України.

Що можна купити: одяг, взуття, кераміку, ткані вироби, вироби з овечої вовни, дерева, шкіри, заліза і різноманітні предмети гуцульського декоративно-прикладного мистецтва.

Час роботи: субота з 04:00 і приблизно до 14:00.

Як дістатися: потягом до Івано-Франківська, а потім на маршрутному таксі до Косова.

 

Бессарабський ринок у Києві

Чим унікальний: торгувати тут почали задовго до появи Бессарабського ринку, або Бессарабки. У 1912 році це місце вирішили облагородити, спорудивши перший критий ринок у Києві, який до того ж є одним з найстаріших. Кажуть, що назва «Бессарабка» пов’язана з босотою, яка постійно вешталася в районі сучасного базару. Що ж, сьогодні Бессарабський ринок став своєрідним брендом, і якщо вам потрібні продукти найвищої якості, то потрібно приходити сюди.

Що можна купити: всілякі продовольчі продукти вищого ґатунку.

Час роботи: щоденно з 08:00 до 20:00, у понеділок до 17:00.

Як дістатися: дійти пішки від станції метро «Театральна», «Палац спорту» або «Площа Льва Толстого».

 

Калинівський ринок у Чернівцях

Чим унікальний: Чернівецьку «Калинку» місцеві жителі вважають родоначальником всіх вітчизняних речових базарів. Він входить до топ-10 найбільших ринків України, хоча за розмірами не зрівняється з харківським Барабашово або 7-м кілометром в Одесі. Його площа складає трохи більше 30 гектарів. Але головна відмітна особливість Калинівського ринку в тому, що він є власністю міської громади. Це єдиний великий оптово-роздрібний ринок у країні, який не став чиєюсь приватною власністю. Цей факт є предметом гордості міської влади.

Що можна купити: починаючи від продуктів харчування, закінчуючи одягом, дитячими іграшками та запчастинами для автомобілів.

Час роботи: щодня з 06:00 до 14:00, понеділок – вихідний.

Як дістатися: потягом до Чернівців, потім від залізничного вокзалу можна дійти пішки за 15 хвилин або доїхати на маршрутці № 40.

 

Одеська «Староконка»

Чим унікальний: «Староконка» почала своє існування в 1832 році. Тут торгували різною рогатою худобою і кіньми, звідки і взялася назва, яка навічно закріпилася за цим базаром. Сьогодні він перетворився в головний «блошиний» ринок України, що розкинувся на кілька кварталів. Торгують тут прямо на асфальті, розклавши весь свій крам на імпровізованих прилавках-покривалах. Серед гір різних дрібничок можна знайти справді унікальні, раритетні екземпляри, треба тільки гарненько пошукати.

Що можна купити: радянську атрибутику, антикваріат, посуд б/в, одяг секонд-хенд, колекційні предмети, старі книги і т. д.

Час роботи: середа–неділя з 08:00 і приблизно до 14:00.

Як дістатися: від залізничного вокзалу трамваєм № 5 до зупинки «Вулиця Сєрова» або на трамваї № 28 до зупинки «Площа Льва Толстого».

 

Речовий ринок у Хмельницькому

Чим унікальний: Хмельницький речовий ринок – символ міста і найбільший базар у західній частині України. У той час, коли тут працювали нічні торгові лавки, до Хмельницького організовувалися цілі шоп-тури з трансфером і харчуванням. Сьогодні нічну зміну скасували, але як і раніше, сюди їдуть натовпи людей. Напевно, через це місцеві жителі звикли називати ринок «хмарою» або «товкучкою». Заблукати серед численних прилавків дуже легко, тому уважно стежте за тим, куди і звідки ви йдете.

Що можна купити: все, що завгодно, крім, хіба що, вертольота або танка.

Час роботи: щодня з 06:00 до 15:00.

Як дістатися: від залізничного вокзалу на маршрутному таксі № 18, 20, 23, 50 або тролейбусом № 14.

 

Харківська книжкова балка

Чим унікальний: книжкова балка в Харкові почала свою історію в 1919 році. Її першочерговим завданням було впорядкувати стихійну торгівлю друкованою продукцією у місті. Але, незважаючи на всі зусилля надати цьому ринку цивілізованого вигляду, балка все одно має два обриси. Перший – сучасний ринок з критими павільйонами, де можна придбати свіжі видання і різноманітні офісні дрібниці, другий – барахолка, де прямо з рук збувають раритетні книги і антикварні дрібнички.

Що можна купити: різноманітну друковану та поліграфічну продукцію, канцтовари, іграшки, сувеніри, розвиваючі ігри для дітей, програмні продукти для ПК та інші супутні товари.

Час роботи: щодня з 09:00 до 16:00, понеділок – вихідний.

Як дістатися: до станції метро «Історичний музей», звідти спуститися вниз по Бурсацькому узвозу і повернути праворуч.

 

Автор - Валерия Денисенко


20.08.2015 5184 0
Коментарі (0)

06.07.2022
Іван Муканик, Ігор Марковський

Фіртка зустрілась з головою відділення Національного олімпійського комітету України в Івано-Франківській області Мирославом Карабіним, який підбив підсумки минулого сезону та поділився деталями підготовки прикарпатських спортсменів в рамках олімпійського циклу.

598
04.07.2022
Уляна Мокринчук

Понад десятиліття майстер професійно займається художньою обробкою шкіри. Скорняжною справою він захопився ще у дитинстві, коли з мамою вперше завітав до її знайомих в майстерню. Зараз же в доробку Юрія незліченна кількість виробів зі шкіри, які демонструють не лише на Косівщині. Працею митця захоплюються поціновувачі по всьому світу.

1169
27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

1152
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

1486
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1817
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

2591

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

644

Повномасштабна війна в Україні стала остаточним доказом, що наявна система безпеки у світі більше не діє.

835

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

1328

Так, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства суспільним інтересам завдаються збитки, які обраховуються мільярдами, на цей час не принесло жодного результату.

1797
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

1253
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

2314
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

4041 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

2342
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

4321
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

5255 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5556
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

2073
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

677
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

1569
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

5492
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

7607