БАРИГИ І РЕВОЛЮЦІОНЕРИ

Всі ми, люди, ділимося на бариг і революціонерів.

Хто такі бариги здогадуються всі. Накопичення – їх сенс. Їх «бог» – «норма прибутку».

Хто такі революціонери? Цей тип сьогодні нам не відомий. Це ідеалісти. Як правило харизмати. Хоча іноді і відлюдники, революція яких – джихад проти внутрішнього демона. Революціонери, як правило особистості «з історії». Сучасники в більшості своїй бариги. В основному дрібні. Інколи й великі (топ-менеджери). Але всі, за дуже невеликим виключенням, ниці духом.

Бариг стає все більше, а революціонери як тип практично виродилися.

…Калі-Юга, одним словом. Що воно таке, та Калі-Юга, бариги не знають. Вони читають інші тексти. Там про це немає.  «Контейнерний бізнес», «Поглощения и слияния», «Оптом и врозницу», «Деловой журнал «Миллион»- їх «біблії».

Бариги носять дорогі речі, але носити їх не вміють. Розуміння і відчуття естетики – не їх сильна риса. Тому виходить «дорого і несмачно».

Бариги люблять «благодіяти». Але благодійність їх груба – як правило для піару. Найбільш просунуті бариги «благодіють» для нарцисування.

Насправді бариги не здатні на Вчинок. «Наступного разу…, – завжди думають вони, – От ще трохи підзароблю, і…».

Бариги за формою – це «бухгалтери» за змістом. «Нічого особистого, тільки бізнес», - стало модним говорити в їх середовищі. Хоча цитата ця в абсолюті – революційна. Але бариги не знають, що таке Абсолют. А все, що звучить «красиво» вони пере-пояснють на своє барижне розуміння. Бізнес для них – це як обдурити, недоплатити, кинути. Причому не особисто, очі в очі (для цього треба бути хоч трішки революціонером), а через прокладку-посередника. Божа заповідь «Не кради» в східному (буддистському) варіанті звучить ширше: «Не бери чужого». Їм всім треба б стати буддистами. Але не стануть, бо це пошкодить їх «бізнесу».

Бариги прагматики, вони все прораховують. Вони завжди «в плюсі». На Страшному Суді вони, смішні, сподіваються відкупитися, не розуміючи, що і все «їхнє», нажите «непосильним трудом», як зрештою і вони самі, з потрохами і так належать Тому, хто буде Судити. З цього приводу є цікава єврейська хохма (мудрість). Приходять двоє євреїв до ребе: «Розсуди нас вчителю. От я кажу, що моя земля з діда-прадіда від цеї межі вліво на три кілометри і вперед на двадцять кілометрів, а Моше каже межа на пів-метра лівіше, а все що справа на п’ять кілометрів і десять кілометрів вперед – то його земля». Ребе раптом впав вухом в болото… «Що ти робиш, ребе?» - здивувалися ходоки. «Та слухаю, що земля скаже, чия вона…» «А хіба вона щось може сказати?» «Так…, земля каже, що цих двоє дурнів думають, що я їхня, а вже скоро вони обоє стануть моїми…»

Революціонер не завжди позитивний герой, як і не завжди негативний. Революціонер діє за законом дхарми (санскритський термін, що означає персональний закон, власне призначення). Він ніби за межами добра і зла. Або над ними. Він завжди ірраціоналіст. Ідея для нього понад усе. Його не можна купити (навіть за дуже великі гроші).

Революціонер Махно, через руки якого пройшли тони золота в громадянську війну, закінчував життя в Парижі, підробляючи ремонтом взуття. Не заникав на старість… «Во дурень», – скаже барига. …Їм пінгвінам (в смислі баригам) , як казав Максим Горький, не доступно…

І хоча, Махно, як кажуть, не наш герой. Але і до нього баригам як до неба…

Здається такий розподіл людності (на бариг і революціонерів) запровадива кілька років тому Корчинський. Тому можна цей текст вважати ремейком по ньому.


17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2426
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19538
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739