БАРИГИ І РЕВОЛЮЦІОНЕРИ

Всі ми, люди, ділимося на бариг і революціонерів.

Хто такі бариги здогадуються всі. Накопичення – їх сенс. Їх «бог» – «норма прибутку».

Хто такі революціонери? Цей тип сьогодні нам не відомий. Це ідеалісти. Як правило харизмати. Хоча іноді і відлюдники, революція яких – джихад проти внутрішнього демона. Революціонери, як правило особистості «з історії». Сучасники в більшості своїй бариги. В основному дрібні. Інколи й великі (топ-менеджери). Але всі, за дуже невеликим виключенням, ниці духом.

Бариг стає все більше, а революціонери як тип практично виродилися.

…Калі-Юга, одним словом. Що воно таке, та Калі-Юга, бариги не знають. Вони читають інші тексти. Там про це немає.  «Контейнерний бізнес», «Поглощения и слияния», «Оптом и врозницу», «Деловой журнал «Миллион»- їх «біблії».

Бариги носять дорогі речі, але носити їх не вміють. Розуміння і відчуття естетики – не їх сильна риса. Тому виходить «дорого і несмачно».

Бариги люблять «благодіяти». Але благодійність їх груба – як правило для піару. Найбільш просунуті бариги «благодіють» для нарцисування.

Насправді бариги не здатні на Вчинок. «Наступного разу…, – завжди думають вони, – От ще трохи підзароблю, і…».

Бариги за формою – це «бухгалтери» за змістом. «Нічого особистого, тільки бізнес», - стало модним говорити в їх середовищі. Хоча цитата ця в абсолюті – революційна. Але бариги не знають, що таке Абсолют. А все, що звучить «красиво» вони пере-пояснють на своє барижне розуміння. Бізнес для них – це як обдурити, недоплатити, кинути. Причому не особисто, очі в очі (для цього треба бути хоч трішки революціонером), а через прокладку-посередника. Божа заповідь «Не кради» в східному (буддистському) варіанті звучить ширше: «Не бери чужого». Їм всім треба б стати буддистами. Але не стануть, бо це пошкодить їх «бізнесу».

Бариги прагматики, вони все прораховують. Вони завжди «в плюсі». На Страшному Суді вони, смішні, сподіваються відкупитися, не розуміючи, що і все «їхнє», нажите «непосильним трудом», як зрештою і вони самі, з потрохами і так належать Тому, хто буде Судити. З цього приводу є цікава єврейська хохма (мудрість). Приходять двоє євреїв до ребе: «Розсуди нас вчителю. От я кажу, що моя земля з діда-прадіда від цеї межі вліво на три кілометри і вперед на двадцять кілометрів, а Моше каже межа на пів-метра лівіше, а все що справа на п’ять кілометрів і десять кілометрів вперед – то його земля». Ребе раптом впав вухом в болото… «Що ти робиш, ребе?» - здивувалися ходоки. «Та слухаю, що земля скаже, чия вона…» «А хіба вона щось може сказати?» «Так…, земля каже, що цих двоє дурнів думають, що я їхня, а вже скоро вони обоє стануть моїми…»

Революціонер не завжди позитивний герой, як і не завжди негативний. Революціонер діє за законом дхарми (санскритський термін, що означає персональний закон, власне призначення). Він ніби за межами добра і зла. Або над ними. Він завжди ірраціоналіст. Ідея для нього понад усе. Його не можна купити (навіть за дуже великі гроші).

Революціонер Махно, через руки якого пройшли тони золота в громадянську війну, закінчував життя в Парижі, підробляючи ремонтом взуття. Не заникав на старість… «Во дурень», – скаже барига. …Їм пінгвінам (в смислі баригам) , як казав Максим Горький, не доступно…

І хоча, Махно, як кажуть, не наш герой. Але і до нього баригам як до неба…

Здається такий розподіл людності (на бариг і революціонерів) запровадива кілька років тому Корчинський. Тому можна цей текст вважати ремейком по ньому.


21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

316
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1388
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2520 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3624
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2961
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2140

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

608

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

459

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1627

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1791
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

279
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

496
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

796
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4975
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

352
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

873
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10120
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

500
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

255
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

367
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

394
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

715